Užrašyti vaiką į mokyklą – iššūkis

2012-04-23

Sūnų į pirmąją klasę užrašyti nusprendusi jauna vilniečių šeima nustėro – norinčių mokytis Lazdynuose esančioje vienintelėje progimnazijoje du kartus daugiau, nei mokykla gali priimti, rašo „Vilniaus diena“. 

Lazdynų mikrorajone gyvenantys vilniečiai nuo rugsėjo savo sūnų norėtų leisti į greta esančią „Ąžuolyno“ progimnaziją, tačiau galimybė patekti į šią mokyklą – lyg laimėti loterijoje. „Nunešėme dokumentus, žinojome, kad mokyklai pagal tvarką priklausančioje teritorijoje gyvenantys vaikai turi pirmumo teisę joje mokytis, tačiau dabar tuo labai abejojame. Mums pasakė, kad klasės jau suformuotos, o dokumentų nė nepaėmė“, – dienraščiui „Vilniaus diena“ pasakojo Lazdynų gyventoja.

 

Mokyklos interneto tinklalapyje pateiktame moksleivių priėmimo apraše nurodyta, kad klasės formuojamos ne anksčiau kaip likus savaitei iki mokslo metų pradžios, tačiau jau dabar nusidriekė eilės.

„Gyvename visai greta mokyklos, vesti sūnų į progimnaziją būtų patogu ir dėl artumo, ir dėl to, kad po kelerių metų nereikės dairytis naujos mokyklos. Mūsų kvartale tikrai nėra tiek pirmokų, kad visi nesutilptų į šią mokyklą, todėl dabar bijome, kad mūsų vietą gali užimti ir visai kituose rajonuose gyvenantys vaikai, o mūsiškį teks kiekvieną dieną kur nors vežioti“, – nerimauja vilnietė.

„Ąžuolyno“ progimnazijos direktorius Audrius Tavoras dienraščiui tvirtino, kad net ir tokioje situacijoje tėvų atneštus dokumentus mokyklos sekretoriatas turėjo priimti. „Klasės dar tikrai nėra suformuotos, bet tiesa, jog prašymų mokytis yra kur kas daugiau, nei mokykla gali patenkinti. Tačiau mes visuomet ir tokiu atveju priimame dokumentus, nes tik prieš rugsėjį vykdome atranką, žiūrime, kur vaikas gyvena, kokius kitus pirmumo kriterijus atitinka. Tėvams reiktų dokumentus atnešti“, – tikino direktorius.

Situaciją sostinės mokyklose prižiūri ir kontroliuoja savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto departamentas. Jam vadovaujantis Gintaras Alfonsas Petronis dienraščiui teigė, kad iki šiol visos sostinės moksleiviai patekdavo į tas mokyklas, kurios jiems yra priskirtos pagal gyvenamąją vietą. Departamento vadovas taip pat pridūrė, kad kai kurie sostinės gyventojai gyvena vienoje vietoje, o oficialiai deklaruoja visai kitą. Tokiu atveju ieškant atžalai mokyklos gali iškilti rūpesčių. „Tokiu atveju į mokyklą pirmokas bus priimtas, jei joje bus laisvų vietų. Tačiau visi miesto pirmokai bus priimti į sostinės mokyklas, vietų visiems atsiras“, – teigė savivaldybės valdininkas.

delfi.lt