Tėvai palaiko streikuojančias auklėtojas

2014-11-25

alt

Vilniaus lopšelis-darželis „Aušrelė“ buvo vienas iš tų, kurie per įspėjamąjį lapkričio 13 dienos streiką dvi valandas nuo įstaigos darbo pradžios visiškai nepriėmė vaikų. Pasak įstaigos profesinės organizacijos pirmininkės Onutės Orlauskienės, tėveliai streikavusioms auklėtojoms ne tik kad nepateikė priekaištų, bet ir išreiškė palaikymą profesinių sąjungų reikalavimams.

Minėto darželio grupę „Bitutės“ lankančių vaikų tėvai remia auklėtojas, kovojančias už orų gyvenimą, ir artėjant neterminuoto streiko – gruodžio 2 dienai. Jie kreipėsi į visus darželio „Aušrelė“ tėvelius kviesdami „nebūti abejingais ir paremti mūsų mažųjų pedagoges, nepabūgusias griežtai valdžios pareikalauti to, kas joms priklauso“.

„Mūsų vaikų auklėtojos šiuo metu išgyvena gana sunkų laikotarpį – jos kovoja už orų gyvenimą, – rašoma tėvelių kreipimesi. – Sunkiai ir pasiaukojančiai dirbdamos su mūsų vaikais ikimokyklinio ugdymo pedagogės, kurioms profesiniai reikalavimai keliami labai aukšti, uždirba gerokai mažiau nei bendrojo ugdymo mokytojai. Matome ir vertiname auklėtojų darbą, mums labai svarbu, kad mūsų vaikai būtų gerose rankose. Tačiau jeigu pedagoginį darbą dirbantis asmuo ne tik kad negali patenkinti saviugdos ir kultūrinių poreikių, bet apskritai sunkiai verčiasi, tai esančių vertais dirbti tokį darbą galiausiai iš viso neatsiras“.

Primename, kad valdžiai nesuskubus pateikti profsąjungoms reikalavimų įgyvendinimo plano, gruodžio 2 d. šalyje prasideda ugdymo įstaigų neterminuoti streikai. Švietimo ir mokslo ministerijai Lietuvos švietimo profesinių sąjungų jungtinė atstovybė reikalavimus įteikė birželio 17 d., tačiau dėl jų nevyko nei derybos, nei buvo sudarytos sąlygos taikiai išspręsti kolektyvinį ginčą.