Spalio 24 d. vykusiame išplėstiniame LŠDPS posėdyje pirmininkas Andrius Navickas pristatė LŠDPS iškeltus reikalavimus, derybų su ŠMSM eigą ir rezultatus.
LŠDPS teikė ministerijai reikalavimus, kad būtų susitarta dėl aiškių ir konkrečių mokytojų etatinio darbo apmokėjimo modelio principų (etatas iš 36 valandų, iš jų 18 kontaktinių, o valandos etatui skaičiuojamos ne metams, bet savaitei), siūlyta susitarti dėl pedagoginių ir nepedagoginių darbuotojų darbo užmokesčio kėlimo programos bei pareiginės algos pastoviosios dalies koeficiento didinimo 20 proc., dėl ne mažiau kaip šešių nekontaktinių valandų ikimokyklinių ir priešmokyklinių įstaigų pedagogų etate ir, žinoma, dėl vaikų/mokinių skaičiaus mažinimo grupėse/klasėse.
Pasak pirmininko, vykusios derybos su ŠMSM dėl kolektyvinės sutarties dar nėra baigtos, bet yra suformuluoti tam tikri siūlymai, o būtent: po 10 proc. didinti mokytojams atlyginimus nuo 2020 m. ir 2021 m. rugsėjo, naikinti koeficientų žirkles, nuo 2020 m. mokytojams, dirbantiems pagal ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo programas, naikinti koeficientų ,,šakutes“ paliekant maksimalius koeficientus, o nuo 2020 m. rugsėjo 1 d. pareiginės algos koeficientą sulyginti su bendrojo lavinimo mokyklų mokytojų pareiginės algos pastoviosios dalies koeficientais bei nuo 2021 pradėti didinti nekontaktinių valandų skaičių nuo 3 iki 6 kasmet pridedant po 1 valandą.
Dėl vaikų/mokinių skaičiaus mažinimo grupėse/klasėse sutarta vykdyti stebėseną ir pradėti mažinti maksimalų leistiną mokinių skaičių naujai formuojamose grupėse/klasėse nuo 2021 m. rugsėjo 1 d.
Kolektyvinės sutarties nuostatose numatyta nuo 2021 m. sausio 1 d. sąlyginei mokytojo pareigybei metams papildomai skaičiuoti po 60 eurų mokymo priemonėms įsigyti, taip pat numatyta galimybė mokėti materialines pašalpas iš mokymo lėšų bei gauti 10 dienų kasmetinių atostogų ugdymo proceso metu.
Derėtasi ir dėl privalomo mokyklos administracijos svarbių dokumentų derinimo su profesine sąjunga procedūrų bei dėl tobulėjimo veiklų profesinės sąjungos nariams. Taigi, profesinės sąjungos nariams mokinių atostogų metu numatoma suteikti 2 papildomas apmokamų kasmetinių atostogų dienas bei ne daugiau kaip 10 apmokamų darbo dienų mokymosi atostogoms.
LŠDPS derybininkų nuomone, ŠMSM dar nedavė patikinimo, jog šie pasiūlymai jau suderinti su Vyriausybe. Ruošdamiesi galutiniam suderintam sutarties variantui LŠDPS susivienijimai iki lapkričio 15 d. turi organizuoti konferencijas ir nuspręsti, ar pritarti sutarčiai ir ją pasirašyti, ar nepritarti sutarčiai ir streikuoti, o lapkričio 28 d. 16 val. numatoma organizuoti Lietuvos mokytojų suvažiavimą Mokytojų namuose ir išreikšti aiškią pilietinę poziciją dėl susiklosčiusios sudėtingos situacijos švietime.
LŠDPS informacija