Švietimo bendruomenė aktyviai telkiasi Ukrainos vaikų ugdymui

2022-02-28

Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga, Nacionalinė katalikiškų mokyklų asociacija ir Mokytojai pabėgėliams (Teachers for refugees in LT) vasario 27 d. pakvietė visas galinčias Lietuvos ugdymo įstaigų bendruomenes bei mokytojus padėti pabėgėlių iš Ukrainos vaikams. Tikslas yra susivienyti, kad galėtume kuo greičiau užtikrinti vaikų ugdymą.

Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga kaip organizacija iš sukauptų lėšų taip pat skiria finansinę paramą  10000 eurų Ukrainos vaikų ugdymui.

Nuoširdžiai džiaugiamės, jog švietimo bendruomenė labai greitai atsiliepė į mūsų kvietimą: per parą užsiregistravo 38 švietimo įstaigos, galinčios priimti  Ukrainos vaikus ir organizuoti ugdymo procesą, ir 149 mokytojai savanoriai, galintys padėti organizuoti ugdymą kitose įstaigose.

Užsiregistravusios gimnazijos, progimnazijos, ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo ir kitos įstaigos gali priimti Ukrainos vaikus ir organizuoti ugdymo procesą Vilniuje, Kaune, Kauno rajone, Panevėžyje, Klaipėdoje, Kretingoje, Marijampolėje, Šiauliuose ir Šiaulių rajone, Alytuje, Radviliškio rajone, Kazlų Rūdoje,Trakų rajone, Joniškyje ir kitur.

Individualiai užsiregistravę mokytojai savanoriai pasiryžę padėti organizuoti ugdymą daugumoje Lietuvos savivaldybių.

Mokytojai gali mokyti matematikos, anglų, rusų, lietuvių ir vokiečių kalbų, istorijos, biologijos, chemijos, gamtos, geografijos, dailės, muzikos, meno, teatro, choreografijos, grafinio dizaino, kūno kultūros, groti fortepionu, vesti STEAM edukacinius užsiėmimus, ugdyti ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikus  bei pradinių klasių mokinius. 

Susikalbėti su Ukrainos vaikais mokytojai ketina rusų, anglų, lenkų, ukrainiečių, baltarusių kalbomis.

Mokytojai anketose rašo, jog džiaugiasi galėdami prisijungti prie šitos iniciatyvos, siekia padėti išgyventi sunkų laikotarpį, nukreipdami  Ukrainos vaikų mintis ir energiją į ugdymo procesą, taip pat siūlo organizuoti vaikams laisvalaikį, ekskursijas, sporto renginius, žygius, paremti psichologiškai, gali pabūti auklėmis.

Primename, jog anketas, patvirtinančias apsisprendimą prisidėti prie šios iniciatyvos, prašome atsiųsti iki 2022-03-08.

Siūlome kelias galimybes:

  1. Savo ugdymo įstaigose priimti Ukrainos vaikus ir organizuoti jų ugdymo procesą (registracija čia).
  2. Pasiūlyti savo kaip mokytojų savanorių paslaugas padedant organizuoti ugdymo procesą (registracija čia).

Plačiau apie iniciatyvą ,,Mokytojai Ukrainos vaikams“ čia.

Prašome dalintis informacija.

 

Andrius Navickas, LŠDPS pirmininkas,

tel. +370 601 57747 pirmininkas@lsdps.lt

Bartas Pauwelsas, LŠDPS narys,  ,,Teachers for refugees’’ koordinatorius,

 tel. +370  677 41783 teachers.for.refugees.lt@gmail.com 

Rūta Šalkauskienė, Nacionalinės katalikiškųjų mokyklų asociacijos pirmininkė,

tel. +370 616 54 636 kasociacija@gmail.com