Susitikime su meru Zarasiškiai pasigedo supratimo

2010-12-21

zar

Zarasų rajono Švietimo darbuotojų profesinės sąjungos iniciatyva lapkričio 23 d. įvyko susitikimas su Rajono meru Arnoldu Abramavičiumi. Į susitikimą atvyko profesinės sąjungos aktyvas, visų miesto mokyklų direktoriai, Švietimo centro darbuotojai, darželių atstovai, gimnazijos techninis personalas. Profesinės sąjungos pirmininkas Andrius Navickas pradėjo susitikimą primindamas Merui atidėtą ketvirtam šių metų ketvirčiui svarstyti Teritorinę kolektyvinę sutartį.

 

 

Šio svarbaus dokumento rengimui  buvo sudaryta darbo grupė, o profesinė sąjunga per šiuos metus subrendo, kad galėtų prisiimti minėtos sutarties įsipareigojimus ir vykdymo kontrolę. Be to deklaruojama krizės pabaiga nejuntama mokyklose, darbuotojų kolektyvuose ir tampa ne tik siekiamybe, bet ir natūralia reikme.

 

 Rajono meras p. A. Abramavičius nemato precedento tokiai sutarčiai nei Lietuvos Respublikos ministerijose, nei pačioje profsąjungoje, o visus finansinius ir kadrų, nepriteklių ir skurdo klausimus Mokyklos Aplinkos finansavimo srityse sprendžia tų pačių mokyklų direktoriai, ….o Zarasai prasideda „Z“- kodėl turėtų būti pirmi, priimdami Teritorinę kolektyvinę sutartį…  Optimizmo švietimiečiams nepridėjo Mero pasiūlymas tvarkytis patiems taip, kad netrūktų lėšų iš Mokinio Krepšelio, kad ateinančių metų biudžetas nebus didesnis, o iš mokyklos Aplinkos lėšų  finansuojami darbuotojai ir toliau turėtų labai taupyti- vienas būdų-neapmokamos atostogos… nors klausantis, kaip buvo naudojamos MK lėšos , kiek jų liko, kaip buvo perskirstomos, susidarė visai neblogas įspūdis  apie rajono biudžetą.

 

Nežinia, ar buvo išgirsta Zarasų Švietimo centro padėtis, kuris nuo rugsėjo mėn. dirba neįmanomomis sąlygomis: centre nėra darbuotojo dirbančio visu etatu.Darbuotojai dirba vergiškomis sąlygomis, tačiau profesinės sąjungos nesteigia ir savo teisių patys ginti nenori. Dėl didelio mokinių skaičiaus mažėjimo ne tik mūsų rajone, taupomos MK lėšos, bet ydinga jų skaičiavimo metodika nekinta, nors ministras viename įsakyme perskirsto 5 proc. lėšų, kitame-jau 6 proc. Meras nemano, kad galima efektyviau naudoti tuštėjančius ir vis dar šildomus triaukščius miesto pastatus. Ne per daug prabangiai jam atrodo 8 mokinių ir 2 mokytojų kasdieninis vežiojimas iš vieno kaimo į kitą….. pavalgyti pietų. Mokytojams, netenkantiems darbo siūlo persikvalifikuoti, rajone tikrai trūksta vieno fizikos mokytojo.

Šiuo sunkiu ir rekordinės bedarbystės metu norėjosi atviro ir nuoširdaus dialogo tarp steigėjo, mokyklos direktoriaus ir darbuotojo, siekiant pagerinti silpnesniojo padėtį… Bet tam, tikriausiai, ir buriamės į profesines sąjungas, vadovaujamės galiojančiais įstatymais, siekiam išsaugoti dirbantį žmogų ir stengiamės įstatymus keisti mūsų visų gerovės vardan.  Po susitikimo profesinės sąjungos nariai liko pasitarti, kaip elgtis toliau. Buvo nutarta susitikti su dauguma tarybos nariu ir kalbetis, kad socialinis dialogas būtinas, Jis skatina pažangą, mažina įtampą visuomenėje, todel sutartis su savivaldybe neišvengiama, Jei tarybos nariai manytų kitaip, nieko nebelieka kaip imtis savų priemonių tikslams siekti, organizuoti protesto akcijas

LSDPS Zarasu susivienijimo informacija