Susitikimas su ministru buvęs konstruktyvus

2019-01-23

alt

Sausio 22 d. Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos (LŠDPS) pirmininkas Andrius Navickas susitiko su naujuoju švietimo, mokslo ir sporto ministru Algirdu Monkevčiumi. Ministro iniciatyva įvykusį susitikimą LŠDPS vadovas vertina teigiamai ir sako, jog pokalbis buvęs konstruktyvus.

„Jaučiama visai kitokia dialogo kultūra, nes pokalbis nebuvo formalus, kai  dėl akių sukviečiami visi profesinių sąjungų atstovai ir kalbamasi apie viską. Gera mintis susitikti atskirai su kiekvienos organizacijos vadovais, nes, kaip matėme, požiūriai kartais išsiskiria“, – po susitikimo komentavo A. Navickas.

Anot jo, iš pokalbio tapo aišku, kad ministro ir LŠDPS požiūriai sutampa dėl valandos įkainio didinimo, mokinių skaičiaus klasėse, etatinio darbo apmokėjimo trūkumų. „Žinoma, gana greitai pamatysime, ar tie siekiai bus įgyvendinti, nes iki kovo mėnesio jau turi daug kas paaiškėti“, – sakė A. Navickas.

Laukiama rezultatų iš Vyriausybės sudarytos komisijos dėl viešojo sektoriaus darbuotojų atlyginimų: „Tikimės, jog sprendimai bus konkretūs ir artimiausiam laikui, o ne 2025 m. Su nekantrumu laukiam, ar ši Vyriausybė pradės žengti žingsnį link to, dėl ko sutariame su ministru“, – teigė LŠDPS pirmininkas.

Taip pat iki kovo mėnesio bus parengti dokumentai dėl mokytojų etato struktūros. Anot A. Navicko, ministras taip pat sutinka, jog nekonstruktyvu didelėse darbo grupėse rengti dokumentus,  todėl ministerija pati paruoš teisės aktų projektus, o darbuotojų atstovai teiks jiems pastabas ir pasiūlymus.

LŠDPS informacija

ŠMSM nuotrauka