Streikas plečiamas

2018-11-13

Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga (LŠDPS) plečia neterminuotą mokytojų streiką, kurį pradėjo lapkričio 12 d. Prie jau startavusių mokyklų lapkričio 13 d. jungiamos dar šešios: Vilniaus „Ąžuoliuko“ muzikos mokykla, Švenčionių pradinė mokykla, Raseinių rajono Nemakščių Martyno Mažvydo gimnazija, o Panevėžio rajone prie streiko jungiasi trys įstaigos: Paįstrio Juozo Zikaro, Smilgių ir Krekenavos Mykolo Antanaičio gimnazijos.

Švietimo ir mokslo ministerija vis dar tikisi streikus numalšinti vizitais į streikuojančias įstaigas ir pokalbiais, tačiau to tikrai neužteks. Jausdami didžiulį pedagogų bendruomenės palaikymą galime uždaryti tiek mokyklų, kiek reikia tam, kad ministerija spręstų problemas sistemiškai“, – sako LŠDPS pirmininkas Andrius Navickas.

Palaikymo streikuojantys mokytojai sulaukia ir iš tėvų. Savo pritarimą streikui jau išreiškė Vakarų Lietuvos tėvų forumas.
LŠDPS reikalauja nedelsiant atsisakyti absurdiškos darbo užmokesčio apskaičiavimo tvarkos ir įdiegti etatinį modelį, kuriame vienam etatui sudaryti būtų ne daugiu kaip 18 kontaktinių valandų ir 18 val. skirta kitiems darbams. Taip pat – pareiginės algos pastoviosios dalies koeficientus didinti 20 proc. bei mažinti vaikų skaičių klasėse.

 

LŠDPS informacija