Seimas nustatė biudžetinių įstaigų darbuotojų atlyginimo tvarką

2017-01-17

alt

Seimas priėmė Valstybės ir savivaldybių įstaigų darbuotojų darbo apmokėjimo įstatymą, kuriuo įtvirtinami biudžetinių įstaigų darbuotojų, dirbančių pagal darbo sutartis, darbo apmokėjimo sąlygos ir dydžiai, materialinės pašalpos, darbuotojų pareigybių lygiai ir grupės, taip pat kasmetinis veiklos vertinimas. Šis įstatymas pakeis 24 metus galiojusį Vyriausybės 1993 m. liepos 8 d. nutarimą Nr. 511 ,,Dėl biudžetinių įstaigų ir organizacijų darbuotojų darbo apmokėjimo tvarkos tobulinimo“.

Pagal patvirtintą teisinį reguliavimą didės dirbančiųjų pagal darbo sutartis darbo užmokestis – tam 2017 m. valstybės biudžete skirta 16 mln. eurų, o švietimo darbuotojų algoms didinti skirta 17 mln. eurų. Be to, valstybės ir savivaldybių įstaigų darbuotojams, tiek dirbantiems pagal darbo sutartis, tiek valstybės tarnautojams, bus taikomas vienodas bazinis algos dydis – 130,5 euro.

Įstatyme biudžetinių įstaigų darbuotojų pareigybės, atsižvelgiant į tai, kokio lygio išsilavinimas reikalingas konkrečioms pareigoms užimti, suskirstytos į 4 lygius: A, B, C ir D.

Darbo užmokestį sudarys pareiginė alga (pastovioji ir kintamoji dalys arba tik pastovioji dalis), priemokos, mokėjimas už darbą poilsio ir švenčių dienomis, nakties ir viršvalandinį darbą bei budėjimą, premijos.

Mokytojų, pagalbos mokiniui specialistų, mokyklų vadovų, jų pavaduotojų ugdymui, ugdymą organizuojančių skyrių vedėjų pareiginės algos kintamoji dalis nebus nustatoma, jiems bus nustatoma tik pareiginės algos pastovioji dalis.

Pirmą kartą Lietuvos istorijoje įstatymas įpareigos Vyriausybę derėtis su biudžetininkams atstovaujančiomis nacionalinėmis profesinėmis sąjungomis dėl bazinio algų dydžio ir tai įtvirtinti nacionalinėje sutartyje. Lietuvos teisėje atsiranda nacionalinės kolektyvinės sutarties sąvoka.

LRS inf.