Profsąjungos kviečia balsuoti už Darbo kodekso įsigaliojimo atidėjimą

2016-12-12

Šiandien, gruodžio 12 d., asociacijos sutartį sudariusios pareigūnų, švietimo, transporto darbuotojų profesinės sąjungos ir „Nacionalinis aktyvių mamų sambūris“ kreipėsi į Seimo narius, prašydamos balsuoti už Darbo kodekso įsigaliojimo atidėjimą iki 2017 m. liepos 1 d.

„Labai tikimės, kad tautos išrinktiesiems užteks politinės valios įsiklausyti į ilgai ignoruotos pusės argumentus. Nustatant lankstesnes darbo sąlygas būtina lygiagrečiai užtikrinti darbuotojų saugumą. Šį dokumentą būtina persvarstyti, nes, priėmus naująjį Darbo kodeksą, anksčiau galiojusios saugumą užtikrinančios normos buvo panaikintos. Tuo tarpu paskubomis nueinančios valdžios padaryti kodekso pakeitimai – neesminiai ir daugiau kosmetiniai“, – rašoma profsąjungų kreipimesi. Gruodžio 13 d. Seimo posėdyje parlamentarai turės apsispręsti, ar bus atidėtas daug aistrų visuomenėje sukėlusio Darbo kodekso ir kitų socialinio modelio įstatymų įsigaliojimas.

Profesinių sąjungų nuomone, vienas iš pagrindinių šalies ūkio vystymosi elementų – lygiavertė visų darbo rinkos veikėjų derybinė galia. Dėl to visuomenei būtina suteikti galimybę susitarti ir sukurti tokį Darbo kodeksą, kurį sveikintų ne tik darbdaviai bei verslo organizacijos, bet ir darbuotojai.

„Priėmę sprendimą persvarstyti didžiulę įtampą visuomenėje sukėlusį dokumentą sudarysite prielaidas atkurti prarastą piliečių pasitikėjimą valstybe ir jos institucijomis“, – teigiama Nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo, Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos, Transporto darbuotojų profesinių sąjungų federacijos ir asociacijos „Nacionalinis aktyvių mamų sambūris“ kreipimesi.

LŠDPS inf.