Privatūs vaikų darželiai: prabanga ar būtinybė?

2011-05-26

 Švietimo ir mokslo ministerija kartu su pirmuoju privačiu ir pirmuoju ekologišku vaikų darželiu Lietuvoje „Augueco Dūzginėlis“ sostinėje ketvirtadienį rengia mokslinę praktinę konferenciją „Privatūs vaikų darželiai – prabanga ar investicija?“ Konferencijos rengėjų teigimu, privatūs vaikų darželiai padeda skleisti pažangią ugdymo patirtį, kompensuoti vietų poreikį. Per dešimt veiklos metų jų sukauptą patirtį verta apibendrinti ir ieškoti tobulesnių sprendimų. Šiais metais pavirtintoje Ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo plėtros 2011-2013 m. programoje numatyta, kad 2014 m. Lietuvoje veiks ne mažiau kaip 50 nevalstybinių ikimokyklinio ugdymo įstaigų.

„Darželiams atsigauti sudarytos palankios sąlygos – įvestas ikimokyklinio ugdymo krepšelis, supaprastintas tokių įstaigų steigimas. Dabar tėvams atsiveria didesnė pasirinkimo įvairovė ir galimybės, kokiam darželiui patikėti savo vaikų priežiūrą, kokį pasirinkti jų ugdymo modelį”, – sako švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius.

Pasak pirmojo Lietuvoje privataus darželio įkūrėjos Ingridos Lauciuvienės, konferencijos dalyviai dar teigia, esą yra problemų dėl patalpų nuomos, higienos normų reikalavimų. „Visos pusės stengiasi, kad tokių darželių tik daugėtų, nes visiems svarbiausia – tėvai ir vaikai turi jaustis patogiai. Svarbiausia, kad kuo daugiau darželių būtų arčiau namų”, – sako I. Lauciuvienė.

Konferencijoje dalyvaus nevalstybinių vaikų darželių Lietuvoje vadovai, savivaldybių atstovai, Sveikatos apsaugos ministerijos specialistai, sveikos gyvensenos propaguotojai ir kt. Konferenciją moderuos pirmojo privataus ir pirmojo ekologiško vaikų darželio Lietuvoje direktorė, ekologiškų TV laidų autorė, žurnalistė Ingrida Lauciuvienė bei Švietimo ir mokslo ministerijos Bendrojo ugdymo ir profesinio mokymo departamento Ikimokyklinio ir pradinio ugdymo skyriaus vedėja Gražina Šeibokienė.