Prezidentės patarėja: mokyklų reforma Vilniuje ir Kaune – „pusiau lupta“

2011-05-26

tuscia_klase

Mokyklų tinklo pertvarka Vilniuje ir Kaune neleistinai sustojusi, sako prezidentės Dalios Grybauskaitės patarėja švietimo, mokslo, kultūros ir nevyriausybinių organizacijų klausimais Virginija Būdienė. Prezidentės patarėja atkreipė dėmesį, kad vangiai pertvarkant vidurines mokyklas į pagrindines, moksleivių ima trūkti gimnazijoms.

„Ta struktūrinė reforma Vilniuje ir Kaune – tokia, pavadinčiau, pusiau skusta, pusiau lupta“, – interviu Žinių radijui antradienį sakė šalies vadovės patarėja.

„Kuo greičiau tinklą sutvarkytų miestai, tuo ramiau galėtų dirbti mokyklos, tėvams būtų aiškiau, kur jų atžalos eis į mokyklą“, – teigė V.Būdienė.

Pasak prezidentės patarėjos, pradėjus pertvarkas, sustoti nebegalima, o Vilniaus ir Kauno situacija susijusi ne su mokyklų uždarymu, kiek su tinklo sutvarkymu. „Dabar pusiaukelėje negalime sustoti, nors Vilniuje, ir Kaune yra sustota, ir tai yra didžioji problema“, – teigė ji.

Anot V.Būdienės, pertvarkos neturėtų stabdyti ir mokyklų bendruomenių nepasitenkinimas numatomais pokyčiais, nes demografinė situacija lemia moksleivių mažėjimą.

„Gimnazijoms pradeda trūkti komplektuojamų klasių, tuo metu, kai ilgos vidurinės sunkiai pertvarkomos savivaldybių į pagrindines mokyklas, kurių mokiniai vėliau papildytų gimnazijas“, – sakė patarėja.

Ji sukritikavo ir Kaune paplitusią praktiką kurti vadinamąsias katalikiškas mokyklas, kurios turėtų išimtų ir galėtų mokyti nuo pirmos iki dvyliktos klasės.

„Kaune bandoma gelbėtis tokiais šalutiniais sprendimais, kurie niekur neveda – daug taip vadinamų katalikiškų mokyklų bandoma įsteigti, tačiau tik visiškai religinės bendruomenės tokia mokykla gali veikti ir būti finansuojama iš valstybės, tuo metu pusinių variantų, kokias bandoma dangstytis Kaune, nebūna. Taigi tai – ne sprendimas“, – teigė V.Būdienė.