Pirmoji „Classmate PC“ klasė Lietuvoje mokymosi procesą priartins prie Vakarų šalių

2011-05-05

Sostinės „Vyturio“ pradinė mokykla tapo pirmąja Lietuvoje, kurioje įgyvendinant bandomąjį pradinio ugdymo projektą pamokos vedamos naudojant integruotą „Classmate PC“ sprendimą. Dvidešimt keturi šios mokyklos mokiniai ugdymo procese naudoja edukacinius nešiojamuosius „Classmate PC“ kompiuterius. Šiuos kompiuterius mokyklai skyrė bendrovė „Intel“. Lietuvos Respublikos (LR) Švietimo ir mokslo ministerija papildomai nupirko 48 nešiojamuosius kompiuterius, kurie leido projektą išplėsti į dar dvi pagrindines mokyklas. Mokyklų atranką vykdė Ugdymo plėtotės centras.

Švietimo ir mokslo ministerijos remiamu projektu siekiama integruoti informacines technologijas ir mokymo procesą kiekvienam mokiniui klasėje suteikiant kompiuterį, prieigą prie interneto ir šiuolaikišką, daugialypės terpės forma pateikiamą mokymo turinį. Prieiga prie šiuolaikinių technologijų ankstyvame mokymo etape, gebėjimas naudotis jomis kaip žinių ieškojimo ir gilinimo priemone – pagrindinis žinių visuomenės kūrimo elementas. Be to, šios priemonės leidžia suvienodinti Lietuvos ir daugelio Vakarų šalių, kur mokymasis integruojant kompiuterius į ugdymo procesą tampa standartu, moksleivių galimybes.

Edukaciniai „Classmate PC“ nešiojamieji kompiuteriai su „Intel® Atom™“ procesoriais specialiai sukurti švietimo tikslams ir yra skirti pradinių klasių mokiniams. Atitinkamai pritaikyta apliejimams atspari klaviatūra, prieiga prie belaidžio tinklo ir papildomai sutvirtintas, smūgiams atsparus korpusas sėkmingai dirba ypatingomis mokymosi sąlygomis. Ilgas baterijos darbo laikas ir galimybė prijungti prie belaidžio tinklo įvairiuose mokyklos ar namų plotuose leidžia dirbti be įkyrių laidų.

Kiekvienas Lietuvos mokyklose naudojamas mokymosi rinkinys susideda iš 24 mokiniams skirtų nešiojamųjų kompiuterių, sukurtų remiantis „Intel Classmate PC“ projektu, mokytojui skirto nešiojamojo kompiuterio ir edukacinės programinės įrangos, belaidžio tinklo infrastruktūros ir specialios spintos, kurioje galima laikyti ir pakrauti nešiojamųjų kompiuterių baterijas.

Kasdienių užsiėmimų metu, pasitelkęs kompiuterį ir belaides technologijas, mokytojas gali pilnai stebėti, kaip mokiniai naudojasi kompiuteriais. Kompiuteriai ir belaidis tinklas užtikrina galimybes naujais būdais įvertinti žinias ir gebėjimus bei mokinių pasiekimus, pavyzdžiui, pasitelkiant trumpus nuotolinius testus iš karto tikrinami rezultatai. Be edukacinės programinės įrangos, kurią pateikė bendrovė „Young Digital Planet“, mokslo procese taip pat naudojami interneto ištekliai, tarp kurių – edukacinių išteklių portalas „Intel skoool™“ (skoool.com).

„Intel skoool“ – „Intel“ sukurta pažangi edukacinė priemonė, kurią sudaro naujausi matematikos ir gamtos mokslų mokymuisi skirti interneto daugialypės terpės ištekliai. Be interaktyvumo didžiausias „skoool“ privalumas yra lankstumas, nes tinklalapio išteklius lengva panaudoti įvairiuose pasaulio regionuose, įvairiomis kalbomis ir panaudojant skirtingas įrangos platformas. Šiandien Vilniuje vykstančio renginio metu Ugdymo plėtotės centro atstovai pasirašė supratimo memorandumą, kuris susijęs su „Intel skoool” edukacinių išteklių portalo diegimu ir adaptavimu Lietuvoje.

„Šiandien perduodami mokyklai nešiojamuosius kompiuterius ne tik pradedame bandomąjį projektą ir esame pasirengę nuolat plėtoti „Intel skoool“ portalą, bet ir patvirtiname mūsų įsitraukimą į švietimo procesą. Planuojame tolimesnius žingsnius, dalijimąsi gerąja patirtimi, siūlome nenutrūkstamą paramą ir turtingą patirtį, paremtą visame pasaulyje realizuojamais panašiais projektais“, – teigė Ramūnas Domarkas, „Intel Vilnius“ generalinis direktorius.

Lietuva ir pasaulinė IT inovacijų lyderė „Intel“ diegiant pažangias technologijas į mokymo procesą aktyviai bendradarbiauja nuo praėjusių metų. 2010 m. liepą LR Švietimo ir mokslo ministerijos bei „Intel“ atstovai pasirašė memorandumą, kurio pagrindu numatyta skatinti informacinėmis komunikacijos technologijomis grįstą mokymą. „Intel“ Lietuvos mokykloms dovanojo lokalizuotą pedagogų apmokymo programą „Intel Teach“ bei kompiuterius, skirtus technologijų pažinimui pradinėse klasėse. Lietuva pirmoji iš Baltijos šalių įsitraukė į technologijų taikymo švietimo sistemoje programą.