Pedagogai gina teisę į orų darbą

2016-07-19

alt

Liepos 19 d. rytą prie Vyriausybės susirinkę visų švietimo profesinių sąjungų atstovai surengė piketą protestuodami prieš pedagogų padėtį paboginsiantį Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (SADM) rengiamą Valstybės ir savivaldybių įstaigų darbuotojų darbo apmokėjimo įstatymo projektą. Protestuojama buvo ir prieš SADM „kurtumą“ švietimo profesinių sąjungų pasiūlymams. Po piketo Vyriausybei įteiktas profesinių sąjungų raštas su argumentais ir prašymu iš esmės išnagrinėti rašte išdėstytas pastabas bei anksčiau teiktus pasiūlymus.

„Primename, kad pedagogai nesitaikstys su jų nuomonės ignoravimu ir visais teisės aktų numatytais būdais gins savo teisę į geras darbo sąlygas bei teisingą darbo apmokėjimą“, – teigiame rašte, kurį pasirašė penkių profesinių sąjungų vadovai.

Vėliau įvykusiame ministerijų atstovų pasitarime Vyriausybėje, kuriame buvo svarstomas minėtas įstatymo projektas, dalyvavo ir profesinių sąjungų vadovai. Jų teigimu, projekto autoriams nemažai pastabų turėjo ne tik švietimo bendruomenė, bet ir kitų suinteresuotų ministerijų atstovai, todėl įstatymo projektas grąžintas tobulinti rengėjams.

Rašto originalas.