Pasirašyta Nacionalinė kolektyvinė sutartis 2022 metams: didėja pareiginės algos bazinis dydis bei įtvirtintos tam tikros garantijos tik profesinės sąjungos nariams

2021-10-25

Spalio 22 d.  Socialinės apsaugos ir darbo ministerijoje su Vyriausybės ir profesinių susivienijimų atstovais pasirašyta Nacionalinė kolektyvinė sutartis, įsigaliojanti  2022 m. sausio 1 d.

Susitarta didinti pareiginės algos bazinį dydį visiems viešojo sektoriaus tarnautojams, darbuotojams ir pareigūnams iki 181 euro. Sutartis įtvirtins ir tam tikras garantijas, kuriomis pasinaudoti galės tik profesinių sąjungos ir susivienijimai, taip pat ir Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos (LŠDPS) nariai. Pavyzdžiui, jiems bus suteikiamos papildomos apmokamos kasmetinių atostogų dienos saviugdai, sveikatos gerinimui.
 
Šios garantijos kitąmet galios tik tiems profesinių sąjungų nariams, kurie į profesines organizacijas įstojo iki Nacionalinės kolektyvinės sutarties pasirašymo datos.
 
 LŠDPS vardu  Nacionalinę kolektyvinę sutartį  2022 metams pasirašė Respublikinės jungtinės profesinės sąjungos atstovai.  LŠDPS yra šios profesinės sąjungos narys.
 
 
 Daugiau čia
 
LŠDPS informacija