Nuo spalio 1 d. turėsime neformaliojo ugdymo krepšelį

2015-08-14

alt

Rugpjūčio 5 d. Vyriausybė patvirtino Mokinio krepšelio lėšų apskaičiavimo ir paskirstymo metodikos pakeitimus, kuriuose numatoma neformaliojo ugdymo krepšelio lėšų skyrimo ir naudojimo tvarka. Visos šalies savivaldybės dar šiemet galės gauti papildomų lėšų neformaliajam vaikų švietimui. Nuo spalio 1 d. švietimo teikėjai galės naudotis įvedamu neformaliojo ugdymo krepšeliu, kuriam šiems metams iš 2015 metų Švietimo ir mokslo ministerijos biudžeto skirta 3,24 mln. eurų.

Lėšos bus išdalytos savivaldybėms pagal mokinių skaičių. Tikimasi šių pinigų pagalba papildomai užimti 20 proc. mokinių daugiau nei dabar, t.y., papildomai įvairiomis neformaliojo švietimo paslaugomis galės pasinaudoti dar 67 tūkst. vaikų.

Rekomenduojama lėšų suma vienam neformaliojo vaikų švietimo programoje dalyvaujančiam vaikui yra 15 eurų per mėnesį. Šiomis lėšomis gali būti finansuojama tik viena vaiko pasirinkta programa.

Į neformaliajam ugdymui skirtas lėšas negali pretenduoti bendrojo ugdymo mokyklos, bet programas gali kurti pedagogų grupės ar pavieniai mokytojai, taip pat ir tie, kurie galbūt neteko darbo uždarius mokyklą. Pvz., plaukimo pamokos galėtų būti rengiamos savivaldybės baseinuose, teatro studijos – kultūros namuose. Pasak ministerijos, užsiėmimus galima organizuoti ir muziejuose, bibliotekose ar daugiafunkciniuose centruose. Pastaruosius esą reikia išnaudoti neformaliajam ugdymui, nes jie, kaip ir mokyklos, vos pasibaigus mokslo metams paprastai užveria duris, nors turėtų būti priešingai.

Primename, kad neformaliojo ugdymo krepšelis buvo išbandomas nuo 2012 m. rugsėjo Anykščių, Klaipėdos, Panevėžio rajonų ir Panevėžio miesto savivaldybėse:  100 litų suma per mėnesį buvo skiriama vieno vaiko meninei, sportinei veiklai, kitiems užsiėmimams.

Pagal smm.lt inf.