Mokytojai įspėjami nepriimti savo mokinių draugauti „Facebook“

2011-04-26

Jungtinės Karalystės mokytojai įspėjami nemegzti bičiulysčių su savo mokiniais socialiniame „Facebook“ tinkle – ekspertai ragina pedagogus nepainioti asmeninio gyvenimo ir darbo reikalų, skelbia „Daily Mail“.

Saugumo internete ekspertas mokytojus perspėja, jog moksleiviai neretai per socialinius tinklus žemina ir pašiepia savo mokytojus. Mokyklų direktoriai „Facebook“ tinklalapyje neretai ieško informacijos apie pas juos įsidarbinti norinčius mokytojus.

Nuo kerštingų moksleivių, su kuriais neapdairiai užmezgė ryšį per „Facebook“, jau nukentėjo ne vienas Jungtinės Karalystės mokytojas.

Tačiau neretai mokytojai tapo patyčių objektu pelnytai. Šaltinis pateikia kelis pavyzdžius.

Klasės auklėtoja Belinda Langley-Bliss neseniai „Facebook“ tinklalapyje patalpino fotografiją su prierašu apie savo krūtų dydį. Saugumo internete ekspertas Karlas Hopwoodas pateikė dar vieną pavyzdį: viena mokytoja „Facebook“ tinklalapyje atnaujino savo būseną pavartodama nepadorių žodžių, kurių tikrai nedera vartoti pedagogui.

Jungtinės Karalystės mokytojai taip pat įspėjami nesinaudoti nauju tinklalapiu „Formspring“, kur vartotojai gali anonimiškai palikti komentarų.