Nuo kitų mokslo metų mokyklose atsiras gyvenimo įgūdžių pamokos. Mokiniai bus mokomi pasirengti gyvenimui: bus ugdomas socialinis ir emocinis ugdymas. Psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo prevencija, patyčių ir smurto prevencija, savižudybių prevencija, lytiškumo ugdymas, sveikatos ugdymas, pirmoji pagalba ir žmogaus sauga. Pradinukus mokys jų pačių mokytoja, tuo tarpu penktokams tam bus skiriama viena pamoka per savaitę, o 6-10 klasių mokiniams – viena pamoka per dvi savaites. Skaičiuojama, kad tam vieneriems mokslo metams prireiks apie 7 milijonus eurų. Kaip mokytojai vertina planus įvesti įgūdžių pamokas ir ar yra konkreti tokio ugdymo programa?
Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos pirmininko Andriaus Navicko teigimu, mokytojai skeptiškai žiūri į tokio dalyko įvedimą į programą.
A. Navickas
,,Toks dalykas lyg ir buvo anksčiau. Praktika rodo, jog neįmanoma formuoti gyvenimo įgūdžių kaip dalyko. Mokykla ir taip ruošia gyvenimui. Apskritai, paruošimas gyvenimui yra labai plati sąvoka. Tuos dalykus išskirti ir mokyti vienoje pamokoje sudėtinga, nes tam tikrų įgūdžių ugdymas vyksta tiek šeimoje, tiek su draugais, tiek kiekvienoje pamokoje atskirai. Tokie dalykai formuojami būtinai šeimoje, bendraujant su pažįstamais, tam tikruose santykiuose. Kai tai persikelia į klasę, virsta dažniau patyčių ar pašaipų, ar dar papildomų problemų susikūrimu, kurių nereikėtų.
Ar mes pasirengę įvesti dalyką su tikrai sudėtinga programa ir ar turėsime daug specialistų? Abejojame.
A. Navicko interviu Delfi Diena
Pamokos įvedimas tokiems praktiniams dalykams tikrai nepasiteisins. Gyvenimo įgūdžių pamokos taptų dar ir papildomu nereikalingu krūviu mokinams“, – Delfi Diena sako profsąjungos pirmininkas.
Daugiau žiūrėkite čia (nuo 13:47:00)