Mokytojai per rugsėjo 1–ąją neteks po šimtą litų

2012-08-26

Mokslo metų pradžia beveik pusei mokytojų šiemet bus nedėkinga. Kadangi rugsėjo pirmoji aplankys šeštadienį, 40 proc. savivaldybių mokyklų jau apsisprendė į šventę moksleivius kviesti tik rugsėjo 3 d. (pirmadienį). Tai reiškia, kad už šeštadienį tų mokyklų pedagogams nebus išmokėti pinigai – vidutiniškai 100 litų žmogui. Kada mokytojams rinktis į darbą, sprendė savivaldybės ir mokyklų direktoriai, o mokytojai savo žodį galės tarti grįžę po atostogų, pirmojo posėdžio metu. Tačiau tuomet jau nieko nebebus galima pakeisti, nes dėl mokslo metų pradžios datos pasirinkimo Švietimo ir mokslo ministeriją jau informavo beveik visos savivaldybės.

Už mokytojus nusprendžia kiti

Nors gyvename XXI a., demokratinėje valstybėje, kurioje galioja žodžio laisvė, pedagogai savo tikrosios nuomonės nei apie rugsėjo pirmąją, nei apie darbo sąlygas ir patiriamą spaudimą, viešai išsakyti bijosi.

Lrytas.lt portalui fizikos mokytojas (vardas ir pavardė redakcijai žinomi – aut. past.) paaiškino, jog po mokytojų streikų, kurie vyko maždaug prieš ketverius metus, prieš pedagogus naudojama tildymo taktika: „Ministerijos nuleidžia savo pageidavimus savivaldybėms, jų atstovai pasikalba su direktoriais, o jau direktoriai pasikalba per susirinkimus su mumis, mokytojais. Mes labai aiškiai supratome, jog ėjimas į profsąjungas ir parašų rinkimas bus vertinamas neigiamai. Po paskelbimo, kad Lietuvoje per artimiausius metus nebeliks 5 tūkst. mokytojų etatų ir bus uždarytos 300 mokyklų, visi gyvena baimėje.“

Lietuvos ryto informacija