Mokytojai nerimsta ir ruošiasi suvažiavimui (foto)

2012-03-29

DSC_1033m

Nepavykus streikais išsikovoti deramo valstybės institucijų dėmesio švietimo problemoms spręsti, pedagogai nesiruošia pasiduoti ir kovo 31 renkasi į Lietuvos mokytojų suvažiavimą. Eltos spaudos konferencijų salėje susirinkę profsąjungų lyderiai negailėjo priekaištų švietimo reformai.  (Lietuvos mokytojai stabdys švietimo reformą” – RESPUBLIKA”)

Lietuvos švietimo darbuotojų profesinių sąjungų pirmininko Alekso Bružo teigimu, švietimo reforma turi būti stabdoma. „Turime stabdyti reformą, kuri griauna. Šiuo metu vyksta neapgalvotas mokyklų uždarymas, didinami mokytojų krūviai, visiškai sugriauta užklasinė veikla, todėl turime keisti finansavimo tvarką ir subalansuoti sistemą.“

 

Profsąjungų lyderių teigimu, kiekvienais metais į mokyklas ateina apie 20 000 mokinių mažiau. Besimokančiųjų skaičius per dešimt metų sumažėjo nuo 600 tūkst. iki 400 tūkst..

„Traukiantis švietimui netobula mokinio krepšelio metodika vis labiau išbalansuoja švietimo sistemą, kurią mokytojų atstovai palygino su vėžio liga. Nieko nekeičiant, ilgainiui rajonuose susiformuos dideli socialinės įtampos židiniai“.- kalbėjo A. Bružas.

Lyderiai pabrėžė, jog švietimo sistemos griovimas gali būti prilyginamas kriminaliniu nusikaltimu tautai.

 

Jų nuomone, mokinio krepšelis švietimą pavertė preke, mokiniai tiesiog medžiojami dėl pinigų, nekreipiant dėmesio į jų motyvaciją mokytis.

J. Voloskevičienės teigimu, M. Lukšienės tautinės mokyklos idėjos nebeturi vietos šiuolaikinėje ugdymo sistemoje. „Geriausiu atveju, jos yra iškraipomos, ar interpretuojamos valdžiai priimtina forma ir nebetarnauja žmogaus ir visuomenės gerovei“, – teigė Lietuvos mokytojų profsąjungos pirmininkė.

Mokinių drausmės problemą mokytojų atstovai įvardijo vienu svarbiausiu ugdymo procesą stabdančių veiksnių. „Mokytojas dirba nesaugioje sau, paauglių nebaudžiamumo zonoje. Sieksime, kad būtų sugriežtintos pedagoginio poveikio priemonės. Pažeidžiamos ne tik mokytojų, bet ir norinčių mokytis vaikų teisės“. – teigė A. Kindurienė.

Profsąjungų lyderiai sieks įstatyminio mokytojo statuso įtvirtinimo. Tokia praktika, esą, egzistuoja daugelyje ES šalių.

Profesinės sąjungos pirmininko K. Juknio nuomone, sąmyšis dėl vykdomos švietimo reformos didesnis rajonuose, nei šalies lygiu. Juolab abiturientams mokytojo profesija nėra patraukli. „Tai reiškia, jog švietimo sistema yra nepatraukli ir neperspektyvi. Ji serga“.- teigė K. Juknis.

Mokytojų atstovai pabrėžė, esą nekeičiant sistemos iš esmės, užtektų apie 210 mlj. litų esamoms problemoms spręsti. Tačiau tai tik laikina priemonė. Nekeičiant finansavimo tvarkos iš esmės, mokytojų protestai tik kartosis.

balsas