Mokyklos susirinko gabius vaikus

2011-06-20

Mokslo metams įprastose mokyklose pasibaigus, prasidėjo naujų mokinių priėmimas į Panevėžio dailės ir muzikos mokyklas. Nespėję ar negalėję jame dalyvauti vaikai dar turės vieną šansą rudenį – jei mokyklų galimybės leis.Šiemet, kaip įprastai, miesto neformaliojo švietimo įstaigos naujus mokinius priiminėjo nustatytu laiku – tai yra vasaros pradžioje. Tikisi dar papildyti

Muzikos mokyklos direktorius Tautvilis Kiznis patvirtino, kad priėmimas į jų mokyklą jau baigtas. Šiemet mokyklą baigė apie 135 mokinius, o priimta kol kas apie šimtą. Norinčiųjų sulaukta nemažai, tačiau pakliuvo ne visi, bet tikimasi dar šiek tiek priimti mokslo metams prasidėjus. „Tikimės dar rudenį papildyti gretas“, – sako T. Kiznis. – Savivaldybei liepos mėnesį perskirsčius biudžetą bus aiškiau, kiek mokykla gaus pinigų likusiems metų mėnesiams. Nuo to ir priklausys, kiek talentingų miesto ir rajono vaikų Muzikos mokykla išgalės ugdyti.“

„Jei paliks tokį patį finansavimą, gyvensime normaliai. Kad tik nesumažintų!“ – baiminasi mokyklos vadovas.

Direktoriaus žiniomis, šiemet, kaip ir ankstesniais metais, buvo daug stojančiųjų į visas specialybes, tačiau bene populiariausios buvo fortepijono, choreografijos, liaudies instrumentų.

Mokykla kol kas nesvarsto klausimo dėl mokesčio kėlimo, tad jis liks toks pat. Šiuo metu, priklausomai nuo programos, mokama nuo 45 iki 70 litų per mėnesį.

Gal net sumažintų

Panevėžio dailės mokykloje priėmimas taip pat jau baigtas. Įstaiga, šiemet išleidusi aštuonias baigiamąsias klases, kasmet priima panašiai tiek naujokų, kiek išeina. „Mokykla vis dėlto ne guminė“, – šypsosi direktoriaus pavaduotoja ugdymui Vaiva Jankauskienė.

Anot pedagogės, šiemet į Dailės mokyklą pateko faktiškai visi vaikai, išreiškę norą joje mokytis. Tiesa, dalis norinčiųjų neatvyko į priėmimą, o kai kurie kiti nėra pateikę reikiamų dokumentų, bet šie dar turės galimybę tai padaryti. Tad tikslesnis Dailės mokyklos ugdytinių skaičius irgi paaiškės tik rudenį. Juolab kad, pasak V. Jankauskienės, vis dar atsiranda norinčiųjų, tačiau kreipiamasi jau per vėlai.

Ši mokykla taip pat kol kas neprašys Savivaldybės keisti mokestį už mokslą, tačiau tokios galimybės neatmeta. Anot V. Jankauskienės, jei nuo kitų metų įvedus pasirenkamojo švietimo krepšelį ši naujovė pasiteisins, tikėtina, jog bus prašoma mokestį sumažinti.

Baigia susitarti

Kelerius pastaruosius metus abi minėtos miesto mokyklos nepriėmė rajono vaikų – miesto ir rajono savivaldybės dėl to niekaip nesusitarė.

Šiemet kol kas rajono vaikai miesto Muzikos mokykloje dar neturės galimybės lavinti savo gabumų. Šis klausimas, anot direktoriaus T. Kiznio, kol kas išspręstas tik dėl Dailės mokyklos. Vis dėlto jis tikėjosi, kad ateityje tokia galimybė atsiras ir Muzikos mokykloje.

Dailės mokyklos direktoriaus pavaduotoja ugdymui V. Jankauskienė sako, kad jie priiminėjo ir rajono vaikų prašymus, jie įrašyti ir išankstiniuose priimtų vaikų sąrašuose, tačiau nurodoma sąlyga, kad bus priimti tik miesto ir rajono savivaldybėms pasirašius sutartį. Kol kas, pavaduotojos žiniomis, susitarta, tačiau sutartis dar nepasirašyta – bent jau mokykla neturi tokios informacijos.

Šiemet mokytis dailės galėtų 17 rajono vaikų, pareiškusių norą. V. Jankauskienės teigimu, kasmet Dailės mokykloje būdavo apie 100 rajono vaikų – maždaug po 20 kiekviename kurse. Pastaruosius porą metų jie nebuvo priimami.

Daiva SAVICKIENĖ

Panevėžio balsas