Tiesa, mažėjimas nebėra toks drastiškas kaip ankstesniais metais, kai kasmet mokyklose sumažėdavo po tūkstantį mokinių.
Prognozuojama, kad šiais mokslo metais mokyklose gali būti mažiau moksleivių. Tačiau šiemet padaugėjo 6 priešmokyklinėmis grupėmis, ir tai leidžia tikėtis, kad ateityje mokinių skaičius taip sparčiai nebemažės.
„Taip pat džiugina tai, kad šiemet rugsėjo 1-ąją į mokyklas ateis daugiau pirmokų nei pernai – sulauksime 80 vaikų daugiau“, – vardijo L. Prižgintienė. Ji užsiminė, kad švietimo įstaigose sumažės 59 etatais ir dėl to bus sutaupyta per milijoną litų.
Tačiau mokinių skaičius Kauno bendrojo ugdymo mokyklose intensyviai mažėjo nuo 2005 metų – tada jų buvo 52 tūkstančiai. Kasmet mokinių gretos aptirpdavo maždaug 2–3 tūkstančiais, rašo „Kauno diena“.
Šiemet į mokyklas ateis 37,5 tūkst. mokinių, o nuo pernai jų sumažėjo 1 546. Manoma, kad pagrindinės priežastys – gimstamumo mažėjimas ir emigracija.
Kaune sumažėjo ir mokytojų: per šešerius metus mieste neliko 535 pedagogų, o pernai – 64. Kauno valdžia neslepia džiaugsmo dėl mokyklų tinklo pertvarkos, kuri, kaip skelbiama, padeda taupyti lėšas ir gerina mokymo kokybę.
Rugsėjo 1-ąją į Šiaulių apskrities mokyklas susirinks apie pora tūkstančių mokinių mažiau nei pernai. Mokyklos reorganizuojamos, uždaromos, tūkstančiai vaikų į mokymosi vietas vežami autobusais, rašo „Šiaulių kraštas“.
Grikpėdžių (Pakruojo rajonas) gyventojai baigia pirmuosius metus be mokyklos. Šiandien mokykla stovi užkaltais langais. Dabar apleista Grikpėdžių mokykla liko draugų susitikimo vieta. Šviesiomis spalvomis ateities buvusi jos direktorė nepiešia: „Jaunimas nebegrįžta. Nežinau, kas turėtų įvykti ir pasikeisti, kad sugrįžtų. Darbo nėra. Kas – į miestą, kas į Airiją.“
ELTA