ŠMM siūlo, kad savitų ugdymo krypčių mokyklos negalėtų būti valstybinės

2011-06-28

g-steponavicius_px250

Švietimo ir mokslo ministerija (ŠMM) parengė ir pateikė viešai svarstyti Vyriausybės nutarimo projektą, kuriuo numatoma, kad savitų ugdymo krypčių įstaigos negalės būti valstybinės. Kaip rašo dienraštis „Lietuvos žinios”, į tokių mokyklų sąrašą patenka katalikiškosios, pagal Valdorfo, Suzuki ar kitokias mokymo sistemas dirbančios mokyklos. Tai reiškia, jog mokyklos galės pretenduoti į moksleivio krepšelius, bet šildymo, patalpų valymo, techninio personalo išlaikymo, smulkaus remonto ir kitas ūkio išlaidas jos turės padengti iš savų lėšų.

Didžiausią nerimą ketinamas tvirtinti dokumentas sukėlė katalikiškųjų vidurinių mokyklų atstovams, teigia dienraštis. Jų visame krašte yra 21, iš kurių – 14 valstybinių ir 7 privačios. Į ministeriją raštu dėl parengto nutarimo projekto jau kreipėsi Nacionalinė katalikiškųjų mokyklų asociacija.

Švietimo ir mokslo ministras Gintaras Steponavičius yra pastebėjęs, jog katalikiškų mokyklų smarkiai padaugėjo patvirtinus švietimo reformą, kuria nuo 2015 metų atsisakoma vidurinės mokyklos ir įtvirtinamos trijų lygių mokyklos – pradinė, progimnazija bei gimnazija. Vadinamąją ilgąją gimnaziją bus galima išlaikyti tik atskirais specialiais atvejais, vienas jų – religinės konfesijos mokykloms.

Priėmus įstatymą kai kurios mokyklos, galimai siekdamos išvengti pertvarkos, pasiskelbė katalikiškomis, Kaune jų pastaruoju metu atsirado netoli dešimties.

Ministras patvirtino, jog įstatymo išimtimi išlaikyti ilgąją gimnaziją – nuo 1 iki 12 klasės – galės pasinaudoti tik tos mokyklos, kurių steigėjas – religinė bendruomenė. Tuo metu savivaldybės įsteigtos mokyklos, kad ir su religinės bendruomenės iškaba, turės persitvarkyti.

Delfi