„Daugiau kaip 5 tūkst. ikimokyklinukų, ateisiančių ar jau atėjusių į darželius, leidžia dalį pedagogų, dirbusių iki tol, tarkime, pradinių klasių mokytojais, nukreipti dirbti irgi svarbų pedagoginį darbą – darželio auklėtojais”, – žurnalistams antradienį sakė ministras.
Pasak G.Steponavičiaus, naujos darželių grupės steigiasi tiek didžiuosiuose miestuose, tiek ir kaimiškose vietovėse.
„Neabejoju, kad daliai kvalifikuotų pedagogų darbas dar bus pasiūlytas”, – teigė jis.
Ministras taip pabrėžė, kad šiuo metu už valstybės lėšas ruošiama mažiau pedagogų nei prieš keletą metų.
„Ankstesnių Vyriausybių metu neatsakingai buvo planuojami valstybės resursai, po 5-6 tūkst. pedagoginės pakraipos diplomų būdavo išduodama kasmet. Mes šitą konvejerį esame sustabdę ir keliskart sumažinome valstybės finansuojamų vietų skaičių ruošiant pedagogus”, – tikino G.Steponavičius.
Antradienį pedagogų darbo klausimą iškėlė ir švietimo darbuotojų profsąjungos. Jos teigia, kad mokinių skaičiui kasmet mažėjant, per mažai rūpinamasi šios tendencijos neatitinkančiu ir augančiu pedagogų ratu – esą 2010-2011 mokslo metais mokinių sumažėjo beveik 25 tūkstančiais, neliko 43 mokyklų, tuo metu mokytojų skaičius išaugo 344.
Be to, rugpjūčio 1 dieną buvo registruota apie 2 tūkst. bedarbių mokytojų. Lietuvos darbo biržos duomenimis, nuo metų pradžios iš viso gauta 250 darbo pasiūlymų pedagogams – 17 proc. mažiau nei prieš metus.
Lietuvoje nedarbas siekia 10,78 procento – šalyje šiuo metu registruota 222,9 tūkst. bedarbių.