Apspjautas mokytojas susimušė su mokiniu

2011-05-18

Mažeikių policija pradėjo tyrimą dėl Pavasario vidurinėje mokykloje tarp technologijų mokytojo ir vieno devintoko kilusių muštynių. Į „Bushido rings“ kovas panašios grumtynės Mažeikių Pavasario vidurinės mokyklos tecnologijų kabinete kilo gegužės 12-ąją. Per vidudienio pertrauką į darbų mokytojo 52 metų P.B. klasę pro praviras duris užėję keli buvę jo mokiniai, šiuo metu devintoje klasėje besimokantys jaunuoliai ėmė mokytoją užgaulioti.

Iš pradžių patyčias kentusio pedagogo kantrybė trūko, kai vienas užgauliotojas į jį spjovė. Nepastebėjęs, kas konkrečiai į jį spjovė, mokytojas pamėgino nustumti jį apspitusius mokinius. Pastūmus vienas moksleivis nugriuvo ant suolo. Atsistojęs devintokas puolė mokytoją ir sulaužė jam akinius. Pedagogas į smūgį atsakė smūgiu.

 

Susikibusius ir ant žemės pargriuvusius mokytoją ir mokinį išskyrė triukšmą išgirdęs ir į klasę įbėgęs kitas pedagogas. Per incidentą mokykloje nukentėjusio 15-mečio tėvai nuvežė sūnų medikų apžiūrai bei kreipėsi į policiją.

Nepatvirtintais duomenimis, į ligoninę atvežtą devintoką apžiūrėję medikai konstatavo galvos sumušimą. Per incidentą nukentėjo ir pedagogas – apie tai bylojo jo paakyje likęs įbrėžimas ir mėlynė. Mažeikiškių pareiškimą dėl sūnaus sumušimo gavę policijos pareigūnai pradėjo ikiteisminį tyrimą. Tyrėjai apklausė į muštynes įsivėlusį mokytoją bei šio įvykio liudytojus. Dėl ko kilo šis muštynėmis pasibaigęs incidentas, dar nustatinėjama.

Pavasario mokyklos direktorius Stanislovas Jakučinskas “ pažymėjo, kad P.B. mokytoju šioje mokykloje dirba nuo jos įkūrimo – 1989-ųjų metų .  Pasak direktoriaus, kaip mokytojas P.B yra stropus, tačiau vaikai jo nelabai klauso – šiam mokytojui sunkiai sekasi suvaldyti mokinius.

Pedagogui į atlapus kibęs devintokas anksčiau dėl savo elgesio mokykloje problemų nebuvo turėjęs. Tiesa, mokytis šiam geroje šeimoje augančiam jaunuoliui sekėsi prasčiau – baigęs aštuonias klases jis nestojo į gimnaziją, o pasiliko mokytis toje pačioje mokykloje.

Lietuvos rytas