LŠDPS mitingas prie Vyriausybės 2009-10-21 (FOTO)

2011-01-01

7

Tai buvo jau trečioji didelio masto protesto akcija. LŠDPS ir Centro partneriai, matydami, jog vis dar išlieka mokytojų atlyginimų mažinimo pavojus ir negalima mažinti spaudimo valdžiai, 2009 rudenį organizavo trečią protesto akciją, jau prie Vyriausybės. LŠDPS talkino jos partneriai: medikų ir Jungtinė profesinė sąjunga.

 

 

3561015

Mitingo pradžioje Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkas Aleksas Bružas pasidžiaugė, jog tos profsąjungos, kurios spalio 1 d. rengė akcijas prie atskirų ministerijų, šiandien susirinko kartu. Jis nusistebėjo, kad Vyriausybė ir jos prieigos saugomis daugybės policininkų, „nejaugi manoma, kad mokytojas ar medikas mes akmenį?“, – retoriškai klausė jis.
Medikų profsąjungos vadovė Aldona Kavaliauskaitė pasakojo apie problemas sveikatos apsaugos srityje, kylančias dėl ydingos Vyriausybės politikos, kvietė nenuleisti rankų.

131412

Bibliotekininkų sąjungos vadovas Juozas Rimkus sakė, jog bibliotekininko atlyginimas jau nebesiekia tūkstančio litų „į rankas“, mažinama etatų, žmonės varomi neapmokamų atostogų. Jis kvietė· padėti valdžiai kurti pilietinę visuomenę ir burtis į profesines sąjungas – nepriklausomas, nepapirktas.
Mokytojų profesinės sąjungos pirmininkė Jūratė Voloskevičienė teigė, jog čia žmonės susirinko ne dėl to, kad mažai uždirba, o dėl to, kad žlugdoma Lietuva. „Ką valdžia padarė, kad tauta neišsivaikščiotų?“, – retoriškai klausė ji.
Dvi valandas vykusiame mitinge dalyvavo apie 600 žmonių, o iš Vyriausybės rūmų į minią išėjęs Premjero kancleris Deividas Matulionis pakvietė protestuotojų atstovus susitikti su Ministru Pirmininku Andriumi Kubiliumi. Ilgokai užtrukę profsąjungų lyderiai iš susitikimo grįžę optimizmu netryško. A.Bružo teigimu, nei bendros kalbos su Vyriausybės galva, nei išeitis, ką toliau daryti, taip ir nerasta. „Įvairių institucijų Premjeras yra nuteiktas, kad mokytojai labai gerai gyvena, todėl supratimo jis neparodė“, – sakė LŠDPS pirmininkas.

Tuo tarpu kai profsąjungininkai bandė ieškoti bendros kalbos su Premjeru, V.Kudirkos aikštėje liejosi kalbos. Mitingo vedėjo vaidmenį perėmęs LŠDPS pirmininko pavaduotojas, Žemaitijos regiono lyderis Eugenijus Jesinas, be kita ko, teigė, jog Vyriausybės stumiamas nacionalinis susitarimas yra eilinis farsas, socialinio dialogo imitacija. LŠDPS Vilniaus miesto susivienijimo pirmininkas Gintaras Skapas pabrėžė mokyklų uždarymo – „privatizavimo“ problemą, kai mokyklų turtas yra nebe mokinys ar mokytojas, o žemė ir pastatai.

Nacionalinio pareigūnų profesinių sąjungų susivienijimo pirmininkas Vytautas Bakas teigė, jog pareigūnai solidarūs su protestuojančiaisiais. Anot jo, atėjo laikas, „kai turime susivienyti ir pasiūlyti Vyriausybei krizės valdymo alternatyvą“. V.Bakas paminėjo 3 milijardus litų, kurie „nusėda per viešuosius pirkimus korumpuotų politikų ir valdininkų kišenėse“.

LŠDPS Šiaurės rytų regiono lyderis Andrius Navickas sakė, jog „turime kažką daryti, jeigu ne dėl savęs, tai dėl savo vaikų, kurie paklaus, kodėl nieko tada nedarėme“.

Klaipėdos miesto suvienijimo pirmininkė Laima Juknienė priminė susirinkusiesiems tada dar opozicijos lyderio A.Kubiliaus pažadus švietimui. Ji kvietė priversti valdžią tarnauti tautai, o ne sau.

Mažeikių rajono pedagogų lyderė Judyta Čejauskienė sakė, jog pinigų visad trūksta, tačiau protestuojama dėl to, kad trūksta elementarios pagarbos ir socialinio teisingumo, vyrauja demagogija. Ji paneigė Premjero žodžius, neva mokytojo atlyginimas yra 2900 litų.

Krikščioniškosios švietimo darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkės pavaduotoja Aldona Kindurienė perdavė abiturientų žodžius, kurie nemato savo ateities Lietuvoje.

Taip pat kalbėjo profesinės sąjungos „Sandrauga“ žmonės, Invalidų draugijos atstovas ir kt.
Mitingą baigdamas A.Bružas apgailestavo, kad „supratimo vyriausybėje nerasta“,· jog žmonės turi stovėti šaltyje, tačiau pridūrė, kad dar, matyt, teks ne kartą susitikti.

Žiniasklaida :

Alfa·- Pedagogų profesinės sąjungos grasina streikais

Delfi – Mokytojai ir bibliotekininkai grasina streikais

Respublika – Pedagogai grasina masiniais streikais

Lietuvos rytas – Į mitingą Vilniuje susibūrę mokytojai, bibliotekininkai ir medikai – policijos apsiaustyje (papildyta, nuotraukos, video)