LŠDPS mitingas prie Švietimo ir mokslo ministerijos 2009-10-01 (FOTO)

2010-12-20

17

2009 rudenį vyko LŠDPS organizuotas mitingas prie Švietimo ir mokslo ministerijos. Mitingo priežastis – ministerijos ir Vyriausybės nepakankamas dėmesys pedagogų problemų sprendimui. Kitas LŠDPS žingsnis žengtas Spalio 10 dieną – LŠDPS ir Centro partnerių Spalio 20 dienos mitingas prie Vyriausybės.

 

Prie ministerijos protestavo LŠSDPS Centrui priklausančių profesinių sąjungų LŠDPS, LMPS, LKŠDPS atstovai. 500 pedagogų iš vidurinių, muzikos ir meno mokyklų, darželių mitingavo 2 valandas.

157481012151619

 

  18

Su protestuojančiais mokytojais išėjo susitikti Švietimo ir mokslo ministras G.Steponavičius, viceministras V.Bacys, patarėjas A.Lakštauskas. Mitinge pasisakė LŠDPS pirmininkas A.Bružas, pavaduotojas E.Jesinas, kiti LŠDPS lyderiai, kalbėjo LMPS pirmininkė J.Voloskevičienė, LKŠDPS pirmininkės pavaduotoja A.Kindurienė. Besibaigiant protesto akcijai, švietimo sistemos profesinių sąjungų atstovus priėmė Švietimo ir mokslo ministras G.Steponavičius. Mitingo dalyviai ministrui įteikė rezoliuciją, kurioje esantys reikalavimai buvo svarstomi skubos tvarka. Ministras pažadėjo sudaryti darbo grupę iš ŠMM ir LŠSDPS Centro atstovų dėl šiame dokumente esančių reikalavimų. Vėliau buvo sudarytos 6 darbo grupės ( jose dirbo LŠDPS ir Centre esantys partneriai, bei ŠMM pareigūnai), dirbusios beveik metus.

 

www.lrytas.lt – Pedagogai protestuoja prieš atlyginimų mažinimą ir „švietimo sistemos genocidą“

www.balsas.lt – Steponavičius piketuojantiems mokytojams: net mano atlyginimas sumažėjo perpus

www.delfi.lt – Sukilę pedagogai ŠMM kaltino švietimo genocidu

www.alfa.lt – Steponavičius piketuojantiems mokytojams žadėjo parodyti savo algos „išklotinę“