Kol Šiaulių miestas ir rajonas pešasi, vaikai negali lankyti darželių

2012-11-15

Šiaulių miestas ir rajonas toliau nesutaria, kas kam skolingas už mieste veikiančius būrelius. Miestas užsimojo iš rajono gauti mokestį už kiekvieną rajone gyvenantį, tačiau mieste būrelius lankantį mokinuką. Tai sudaro maždaug pusę milijono litų per metus. Rajonas už maždaug pusantro šimto savo gyventojų ugdymą mieste mokėti nenori. Miestas spaudžia – jau nebepriima naujų rajono vaikų piešti ar groti. Prie derybų stalo pirmadienį teko sėsti abiejų savivaldybių derybinėms grupėms. Bet ir šį kartą nieko nepavyko suderėti. Rajono meras Algimantas Gaubas vis dar tikisi, kad pavyks susitarti, tuo tarpu Šiaulių miesto meras Justinas Sartauskas sako, kad susitarimas gali būti vienintelis – rajonas už savo gyventojų ugdymą mieste Šiauliams turi mokėti.

Miesto meras jau anksčiau griežtai nukirto, kad jeigu rajonas miestui nemokės, tai rajono gyventojams dėl vaikų būrelių pasiūlys registruotis Šiauliuose. Taip esą miestas per gyventojų pajamų mokestį kompensuos išlaidas vaikų ugdymui. Po pirmadienį vykusio derybinių grupių pasitarimo Justinas Sartauskas kartoja tą patį – visus rajono gyventojus, kurie nori, kad jų vaikai papildomai būtų ugdomi mieste, pakvies gyvenamą vietą deklaruoti kuriame nors savivaldybės bute. Teigiama, kad tapusios miesto gyventojais šeimos galės be vargo leisti vaikus į Šiaulių muzikos, sporto mokyklas, kitus būrelius.

Kol dvi savivaldybės riejasi dėl pusės milijono litų, rajono vaikai, norintys pradėti lankyti miesto būrelius yra ignoruojami – naujų narių iš rajono miesto neformaliojo ugdymo įstaigos nepriima.

Rajonui tenka kalbėti jau švelnesniu tonu. Miestas pareiškė, kad rajonui pateiks vieno vaiko išlaikymo kainos būrelyje aprašą – nuo išlaidų pieštukui iki patalpų šildymo kainos padengimo. Kainų sąrašus miestas žada pateikti maždaug po savaitės.

Šiaulių apskrities televizija