Klaipėdoje vieta darželyje – aukso vertės

2011-09-07

Šį rudenį gerokai daugiau mažųjų klaipėdiečių liks be vietos darželyje. Šią problemą planuojama spręsti tik nuo kitų metų. Prieš kelerius metus užfiksuotą gimstamumo pakilimą dabar gaubia nerimas – darželinukų uostamiestyje gerokai daugiau nei laisvų vietų darželiuose, rašo „Klaipėda“. Pagal pateiktus tėvų prašymus, akivaizdu, kad šiemet Klaipėdoje pritrūks 137 vietų. Sunkiausia patekti į lopšelio grupes ir vaikams nuo trejų metų skirtas darželio grupes.

Šią savaitę ikimokyklinio ugdymo įstaigos pateikia duomenis, kiek vaikų jose susirinko, ar kur nors dar liko laisvų vietų. Nors ankstesniais metais rugsėjo mėnesiais taip pat vaikučiams trūkdavo vietų, tačiau įsibėgėjant rudeniui visus norinčius pavykdavo sutalpinti ikimokyklinio ugdymo įstaigose. Tačiau šiemet ši taisyklė gali ir nepasitvirtinti.

Klaipėdos miesto švietimo įstaigų administravimo poskyrio vyriausioji specialistė Laima Jakubėnaitė iš anksto įsirašiusiems tėvams L. Jakubėnaitė patarė palaikyti ryšį su įstaigos vadovu, kuris atsakingas už grupių komplektavimą. Vadovo ir reikėtų teirautis, ar vaikas pateks į darželį pageidaujamu laiku. Specialistė pastebėjo, kad laisvų vietų poreikis lopšeliuose bei darželiuose išaugo dėl prieš trejus metus padidėjusio gimstamumo ir tuomet galiojusio palankaus motinystės atostogų įstatymo.

„Dabar mamos anksčiau nei turėtų grįžta į darbus po motinystės atostogų. Skubėti verčia augantys mokesčiai ir sunkėjanti šeimų materialinė padėtis“, – mano specialistė.