Kaune – aistros dėl mokyklų pertvarkos

2011-10-17

Kauno valdžios siekiai iki 2015-ųjų mieste užbaigti mokyklų tinklo pertvarką ir vėl sulaukia reorganizuojamų ugdymo įstaigų kritikos. Prieš planuojamą reorganizaciją dabar kyla Vinco Bacevičiaus pradinės mokyklos bendruomenė, praneša LTV naujienų tarnyba. Pasak bendruomenės, 1917 statyta Vinco Bacevičiaus pradinė mokykla miesto valdžią ir verslininkus vilioja ne dėl pastato, o dėl patrauklios vietos, todėl esą ir reorganizavimo planai šios ugdymo įstaigos niekaip neaplenkia. „Jau dešimt metų norima mūsų mokyklą uždaryti ir pagrindinis motyvas dėl ko ją nori uždaryti – kiekvienais metais keičiasi, tačiau rezultatas visada būna tas pats, tai yra mokyklos uždarymas ir pastato pardavimas“, – sako Kauno V. Bacevičiaus pradinės mokyklos tarybos pirmininkė Jurgita Pajarskienė.

Norinčiųjų čia mokytis netrūksta. Tėveliai savo atžalas atveža iš įvairių Kauno vietų. Valdininkai sako, kad uždaryti mokyklą planuojama ne dėl mokinių trūkumo, o norint pritraukti ES investicijų.

Bacevičiaus pradinę sujungus su Žaliakalnio pagrindine mokykla būtų įkurta viena – Žaliakalnio progimnazija, nes ES sąjungos paramos galima tikėtis tik tuo atveju jei mokykloje mokosi ne mažiau nei 600 mokinių.

Tuo metu tėvai kategoriškai prieštarauja tokiam jungimui. Jie sako, kad vaikai baigę pradinę mokyklą, kurios rezultatai vieni geriausių Kaune, bus priversti eiti į mokyklą, kuri aukštais pasiekimais negali pasigirti.

Tokiai reorganizacijai dar turės pritarti miesto taryba. Jei sprendimas netenkins mokyklos bendruomenės – neatmetama galimybė teisybės ieškoti teismuose.

Iki 2015-ųjų prie kitų ugdymo įstaigų planuojama prijungti 6 mokyklas. Prognozuojama, kad ik to laiko   mokinių skaičius mokyklose sumažės dar 5 tūkstančiais.

Pasak valdininkų iš viso mieste pertvarkos laukia 20 ugdymo įstaigų.

LRT