Išskirtinė iniciatyva mokytojo profesijos prestižui kelti (FOTO)

2015-10-05

Spalio 2 d. kultūros ir švietimo centro „Vilniaus mokytojų namai“ Didžiojoje salėje įvyko baigiamasis respublikinio meninių tekstų ir piešinių konkurso „Mano mokytojas“ renginys, skirtas Tarptautinei mokytojų dienai.

Jį literatūrine muzikine kompozicija pradėjo Zarasų „Ažuolo“ gimnazijos teatro mokiniai (režisierė Gražina Karlaitė). Sveikindamas susirinkusiuosius Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos (LŠDPS) pirmininkas Andrius Navickas kalbėjo apie vertybių krizę, kuri šių dienų mokytojui kelia daug iššūkių, bei pasidžiaugė mokinių darbų gausa, kas liudija apie abipusę mokinių ir mokytojų meilę ir pagarbą.

Mokytojus su jų profesine švente bei mokinius , konkurso nugalėtojus, sveikino LR Seimo Pirmininko pavaduotoja Irena Degutienė, švietimo ir mokslo viceministrė Genoveita Krasauskienė, – profesinės sąjungos iniciatyvą įvertinusi kaip sveikintiną bei „išskirtinę“.

Seimo vicepirmininkė mokytojams palinkėjo visada išlikti oriais, principingais ir „tokiais, kokiais ir esate, – žmonėmis, mylinčiais vaikus“. Mokiniams, dalyvavusiems konkurse, I.Degutienė dėkojo, kad šie buvo laisvi: „laisvai piešė savo mokytojus ir rašė tai, ką galvoja“.  Kai kuriems iš laureatų bei jų mokytojams ji taip pat įteikė prizų.

Jaunuosius talentus pagerbė ir Vilniaus mero Remigijaus Šimašiaus padėkas įteikė Vilniaus miesto savivaldybės tarybos Kultūros, švietimo ir sporto komiteto pirmininkas Vytautas Mitalas, Seimo narės Dangutės Mikutienės sveikinimus perdavė jos padėjėja Gelena Drungilienė, dovanų mokiniams turėjo ir renginį parėmusios UAB „Imsema” atstovė Dovilė Bagdanavičienė.

Konkurso sumanytoja, organizacinio komiteto vadovė Vievio meno mokyklos direktorės pavaduotoja ugdymui ir LŠDPS Meno, muzikos ir dailės mokyklų mokytojų centro pirmininkė Adelė Kasputienė savo pranešime pateikė respublikinio konkurso statistikos. Iš Lietuvos ugdymo įstaigų konkursui buvo atsiųsta per tūkstantį darbų, o vertinimo komisija laimėtojais pripažino 187 moksleivius.

Vertinimo komisijos narė Vaikų kūrybinės iniciatyvos fondo pirmininkė Zita Martinėlienė išsamiai papasakojo, kaip vyko itin nelengvas darbas iš tokios gausybės konkurso dalyvių atrinkti geriausius. Neišvengta net ginčų, nes – natūralu – vertintojų dailininkų ir literatų skoniai bei kriterijai neretai ir skyrėsi. Baigdama Z. Martinėlienė pastebėjo, jog kūrinėlių visuma liudija, jog moksleiviai savo mokytojus vertina palankiai, su meile.

Į šventę atvykusiems laureatams ir diplomantams LŠDPS pirmininkas A. Navickas įteikė diplomus ir specialiai šiam konkursui išleistus piešinių katalogus. Atitinkamai buvo pagerbti ir mokinius į renginį atlydėję jų pedagogai.

Tarp kalbų bei sveikinimų koncertavo Vilniaus Juozo Tallat-Kelpšos konservatorijos neformaliojo ugdymo skyriaus vaikų choras „Ugnelė“ (vadovė Valerija Skapienė), jaunieji atlikėjai iš Vievio meno mokyklos: Deividas Sajieta (akordeonas, mokytoja Sigutė Gervienė), Kristijonas Jankūnas (saksofonas, mokytojas Virginijus Skudas), Kasparas Šiškauskas (fortepijonas, mokytoja Asta Karpičienė), Rūta Jukavičiūtė (akordeonas, mokytoja S. Gervienė), Ernestas Čižas (akordeonas, mokytoja S.Gervienė).

Vilniaus mokytojų namų Mažojoje salėje taip pat veikia konkurso „Mano mokytojas“ nugalėtojų piešinių paroda, ją galima lankyti kiekvieną dieną iki lapkričio 2 d.

Fotoreportažo iš renginio autorius – Augenis Kasputis. 

A.Kaspučio nuotr.

LŠDPS ir lprofsajungos.lt inf.