

,,Lietuvoje nuo 2024 metų rugsėjo 1 d. privalomas įtraukusis ugdymas visose švietimo įstaigose, reikalaujantis, kad mokyklos kuo geriau prisitaikytų prie įvairių poreikių turinčių mokinių. Tai apima individualizuotą pagalbą, mokymo metodų pritaikymą ir būtinų išteklių užtikrinimą mokiniams, turintiems specialiųjų ugdymosi poreikių (SUP). Tačiau reformai nepasiruošta, nėra pakankamai specialistų ir išteklių, todėl specialioji pagalba paskui mokinį dažnai neateina. Tai kelia susirūpinimą tarp mokytojų ir švietimo profesionalų dėl šių reformų veiksmingumo praktikoje”, – sakė J.Kiškienė.
Pristatyta ETUC ataskaita ir gairės „Saugūs darbe, saugūs namuose, saugūs internete“ (2024): Aline Bruser (ETUC) skaitė pranešimą, vyko diskusija apie gairių ir ETUC vadovo taikymą švietimo profesinėse sąjungose.
Renginio pabaigoje aptarti būsimi renginiai, derinama kita ETUCE Nuolatinio komitetas dėl lygybės susitikimo data 2026 metais, svarstyti kiti klausimai.
,,Šiame susitikime buvo aptarti svarbiausi klausimai, susiję su lyčių lygybe, įtraukimu ir kova su kraštutine dešine ideologija, taip pat siekiant atnaujinti veiksmų planus ir gaires, kurie bus svarbūs ateities darbui. Buvo skiriama laiko grįžtamajai informacijai, lyderių rinkimams ir praėjusių metų veiklos peržiūrai”, – pasibaigus 2025 m. Nuolatinio komiteto dėl lygybės susitikimui Briuselyje apibendrino šio komiteto narė Jurgita Kiškienė.
_______________
Europos švietimo profesinių sąjungų komitetas (ETUCE – European Trade Union Commitee For Education) ) atstovauja 127 švietimo profesinėms sąjungoms 51 šalyje. Iš viso ETUCE atstovauja 11 milijonų narių visoje Europoje. ETUCE sudaro nacionalinės švietimo profesinės sąjungos, atstovaujančios bendrojo ugdymo sektoriui – ankstyvajam vaikų ugdymui, pradiniam, viduriniam, profesiniam ir techniniam ugdymui, taip pat aukštajam mokslui ir tyrimams. ETUCE yra sektoriaus socialinis partneris švietimo srityje Europos lygmeniu ir gina mokytojų, akademikų ir kitų švietimo darbuotojų interesus Europos Komisijai ir kitoms ES institucijoms.
ETUCE buvo įsteigta 1977 metais. Po išskirtinės konferencijos / bendrosios asamblėjos priimtos naujos struktūros 2010 m. ETUCE tapo integruota „Education International“ (EI) dalimi. Šiuo metu ETUCE yra EI regioninė struktūra Europoje.
ETUCE taip pat yra Europos profesinių sąjungų konfederacijos (ETUC) Europos profesinių sąjungų federacija.
ETUCE vykdomoji valdžia yra ETUCE komitetas (ETUCE Commitee), kuris prižiūri organizacijos veiklą ir strateginius sprendimus. Jį sudaro prezidentas, viceprezidentai ir įvairių šalių profesinių sąjungų atstovai (Lietuvai atstovauja LŠDPS). Šis komitetas užtikrina, kad ETUCE laikytųsi savo tikslų, atstovautų švietimo darbuotojų interesams ir dalyvautų politiniuose procesuose ES lygmeniu.
Nuolatinis lygybės komitetas (Standing Commitee for Equality) aukštesniojo mokslo ir tyrimų komitetas (Higher Education and Research Standing Commitee) yra patariamieji organai ETUCE komitetui, ETUCE patariamąją galią turinčiam moterų komitetui (Status of Women Commitee) priklauso ETUCE komiteto narės moterys. Minėtuose komitetuose LŠDPS 2025-2028 metams turi savo atstovus.
LŠDPS informacija