Estafetę iš medikų ketina perimti mokytojai (fotogalerija)

2018-04-27

Balandžio 26 d. Lietuvos medikų sąjūdžio mitinge „Ką pasiūlysite medikams rytoj?“ su šūkiu „Kartu su medikais – už valstybę ir jos ateitį!“ mitinge dalyvavo ir nemažai Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos (LŠDPS) atstovų.

„Mes, mokytojai, esame čia, nes palaikome medikų keliamus reikalavimus ir visi kartu norime pasakyti, kad turi didėti atlyginimai tiek mokytojams, tiek medikams, tiek mokslininkams“, – nuo scenos kalbėjo LŠDPS pirmininkas Andrius Navickas.

Jis kvietė nesustoti ir kartu eiti toliau. „Valdžia kurį laiką gali kvailinti mokytojus, kad didina jiems atlyginimus, nors jie nedidėja; gali kvailinti medikus, kuriems irgi neva didina atlyginimus, bet kažkodėl jie neauga. Tik abejoju, ar jiems pavyks ir toliau kvailinti mus visus kartu“, – sakė LŠDPS pirmininkas.

Jo teigimu, skirtingų profesijų atstovai vienydami jėgas tampa esminiu pokyčiu, lemsiančių šalies ateitį. „Tik dabar turime nesustoti. Todėl mes, mokytojai, šiandien atėjome palaikyti medikų, o patys gegužės 18 d. pradedame organizuoti streikus ir kviečiame jus jungtis“, – kalbėjo A. Navickas.

Anot jo, apmaudu, jog tokių kraštutinių priemonių mokytojai turi imtis tada, kai mokyklose turi būti susikaupimas, nes abiturientai laiko egzaminus, „tačiau esame priversti, nes niekas nenori mūsų girdėti“.

Mitinge be medikų ir LŠDPS taip pat dalyvavo Humanitarinių ir socialinių mokslų asociacijų sąjūdžio ir Lietuvos socialinių darbuotojų asociacijos, Lietuvos kultūros darbuotojų profesinės sąjungos ir Lietuvos profesinės sąjungos „Solidarumas” atstovai.

FOTOGALERIJA

LŠDPS inf.