Dešimtukus moksleiviai galės gauti „Facebook” tinkle

2011-07-25

Vilniaus senamiestyje įsikūrusi įmonė „Eruditus“ baigia kurti virtualaus mokymosi platformą, pritaikytą populiariausiam pasaulyje socialiniam tinklui „Facebook“. Lietuviai ketina užimti pasaulį su visiškai elementaria, bet perspektyvia idėja – jaunai socialinio tinklo auditorijai suteikti galimybę mokytis pamėgtoje virtualioje aplinkoje. Mokymuisi „Facebooke“ skirta programa, pasak kūrėjų, apims daugybę mokomųjų objektų ir padės pasiekti geresnių rezultatų. Pats mokymosi procesas turėtų suvilioti jaunuolius dėl galimybės žaidžiant, konkuruojant ir bendraujant per atstumą, mokytis savo pamėgtos disciplinos.

Šiuo metu edukologų sukurta tiek virtualaus turinio, kad moksleivis galėtų neatsitraukti nuo „Facebook“ kelis mėnesius. Tiesa, šią virtualaus mokymosi platformą, esant poreikiui, kūrėjai galėtų pritaikyti ir kitiems socialiniams tinklams.

„Mes perkeliame mokymąsi į kitą erdvę, į tą erdvę, kuri moksleiviams jau yra įprasta. Esame prigalvoję begalę įvairiausių galimybių“, – nenorėdamas per anksti atskleisti visų detalių apie „Eruditus“ vykdomą projektą pasakojo marketingo departamento vadovas Gytis Česnuitis.

Finansavimą virtualaus mokymosi socialiniame tinkle įgyvendinimui „Eruditus“ gavo iš Verslo angelų fondo, UAB „AL Holdingas“ ir vieno fizinio asmens. Taip pat įmonė teigia bendradarbiaujanti su viena didžiausių interaktyvaus turinio kūrėjų kompanijų pasaulyje.

Oficialiai tik gruodį įsteigta įmonė jau rugsėjį ketina startuoti pasaulyje su prekiniu ženklu „myeverCLASS“. Pasak jos kūrėjų – virtuali mokymosi platforma turės daugybę funkcionalumų ir apims įvairiausias disciplinas. Planuojama, kad programa bus nemokama, tačiau norintiems naudotis visomis virtualaus mokymosi galimybėmis – reikės mokėti. Tikslių tokio mokymosi būdo kainų įmonė kol kas neįvardina, bet žada, kad jos bus prieinamos daugeliui.

Įmonės direktorius Mantas Ratomskis ir šios idėjos autorius yra socialinių tinklų ekspertas, dirbęs one.lt projekte.

Jei lietuvių idėja užkrės daugumos šalių rinkas ir padės sėkmingai pasiekti geresnių rezultatų moksleiviams, planuojama tokį mokymosi būdą pritaikyti įvairiai edukacijai.

Lietuvos rytas