Danijos pedagogų „antilokautas”

2013-04-10

Balandžio 9 d. Danijos mokytojai, atsakydami į valdžios paskelbtą lokautą, surengė „antilokautą”. Tūkstančiai mokytojų išsirikiavo į gyvą apie 35 km ilgio grandinę, kuri nusitęsė nuo Kopenhagos iki Roskildės.

Kaip pranešė tinklalapis lprofsajungos.lt, balandžio pradžioje pedagogai pradėjo streiką protestuodami prieš vyriausybės sumanymą reformuoti mokymo procesą: atšaukti įstatymo apibrėžtą 25 savaitinių valandų etatinį darbo krūvį ir leisti mokytojo darbo laiką tvarkyti pačioms mokykloms. Pedagogai įsitikinę, kad švietimo įstaigų vadovai, pasinaudodami suteiktomis teisėmis, juos apkraus papildomai, ir darbo diena realiai pailgės 2-3 valandomis.

 

Reaguodama į mokytojų protestus, balandžio 3 d. valdžia paskelbė lokautą – uždraudė mokytojams ateiti į darbą. Tai palietė apie 52 tūkstančius mokytojų 875 tūkstančius moksleivių, negalėjusių lankyti pamokų.

Balandžio 10 d. pranešimais, protesto akcija tęsiama, – mokytojai ją „paįvairina” ir maratono žygiais. Tęsiamos ir profsąjungų derybos su valdžia.

Odensės mokytojai „antilokautą“ vykdo maratono žygiais (bd.dk nuotr.)

Pagal www.lprofsajungos.lt