Dalis profesinių sąjungų ketina išsižadėti iškeltų reikalavimų

2016-02-29

alt

Vasario 29 d. streikuojančių profesinių sąjungų atstovai susitiko su švietimo ir mokslo ministre Audrone Pitrėniene. Jos teigimu, ministerija prie žadėtų 5 mln. eurų ketina rasti dar 1,2 mln. ir pasiūlė visiems kartu kreiptis į Premjerą, kad šis įsipareigotų Vyriausybės rezervuose rasti dar 7 mln. Taip nuo rugsėjo 1 d. pedagogų tarifinių atlygių koeficientai būtų pakelti iki vidutinės ribos.

Dalis profesinių sąjungų iš karto sutiko su pasiūlymu, tuo tarpu LŠDPS pirmininkas Andrius Navickas pasigedo kitų iškeltų reikalavimų svarstymo. Jis taip pat nepasirašė ir parengto protokolo, kurį rytoj, 8.30 val., ministrė teiks susitikime su Premjeru.

A. Navicko siūlymui, kad visi Vyriausybės įsipareigojimai būtų įdėti į kolektyvinę sutartį, nebuvo pritarta.

Ministrė A. Pitrėnienė taip pat prasitarė, jog jeigu susitikime su Premjeru nepavyks pasiekti susitarimo, ji atsistatydinsianti. Pasak A. Navicko, tai būtų logiškas žingsnis, nes ministrė, kuri anksčiau reiškė palaikymą mokytojų reikalavimams, išsižadėjo savo palaikymo.

Dar apmaudžiau, kad pačios profsąjungos bando išsižadėti savo keltų reikalavimų. Vienas lyderių net pradėjo kalbėti, kad juose neva įsivėlę klaidų“, – po susitikimo komentavo LŠDPS pirmininkas.

Nesinori įtarinėti, tačiau pradeda kilti įvairių minčių dėl kai kurių profesinių sąjungų ir politinių partijų slaptų susitarimų“, – teigė A. Navickas. Įtarimus dar labiau pakurstė susitikime dalyvavę Darbo partijos atstovai. „Pasijutau kaip Darbo partijos posėdyje“, – susitikime ironizavo LŠDPS pirmininkas.

Jis pabrėžė, kad susitikime su Premjeru kovo 1 d. jis sieks tartis, kad į visus lapkričio 16 d. profesinių sąjungų įteiktus reikalavimus būtų žiūrima kompleksiškai: „Vien juokingas atlyginimų pakėlimas problemų švietimo sistemoje tikrai neišspręs“, – įsitikinęs LŠDPS pirmininkas Navickas.

Visos profesinės sąjungos neterminuotą švietimo šakos streiką tęsia.

LŠDPS inf.