A. Navickas streikuojančių ,,Achemos“ darbuotojų palaikymo mitinge: sprendžiamas klausimas, kiek mes esame demokratiška valstybė

2022-02-11

Neterminuotą streiką pradėjusius AB ,,Achema“ darbuotojus, kuriems iki šiol nepavyksta susitarti su vadovybe dėl kolektyvinės sutarties, remiantys piketai surengti trečiadienį Vilniuje ir Klaipėdoje, o šiandien  vyksta streikuojančių „Achemos” darbuotojų palaikymo mitingas prie gamyklos Jonavoje. Kitos profesinės sąjungos telkiasi palaikyti streikuojančius darbuotojus, kurie patiria didžiulį spaudimą iš darbdavių – bandoma juos skaldyti papirkinėjant.  

Prie Achemos administracijos būstinės Vilniuje atvykęs palaikyti streikuojančių Achemos darbuotojų Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos (LŠDPS) pirmininkas Andrius Navickas žiniasklaidai sakė, jog sprendžiamas  ne tik klausimas dėl darbuotojų darbo sąlygų. ,,Sprendžiamas gal būt toks fundamentalesnis klausimas. Kiek mes esame demokratinė valstybė? Kokia teisė yra išreikšti poziciją? Kokia teisė yra apskritai streikuoti?“, – kalbėjo profsąjungos lyderis.

Profsąjungos palaiko streikuojančius darbuotojus

Į susiklosčiusią konfliktinę situaciją sureagavo ir Lietuvos Prezidentas. Jo nuomone, būtina skatinti socialinį dialogą tarp darbuotojų ir darbdavių, o kolektyviniai susitarimai būtent ir atspindi socialinio dialogo kokybę. 

Raginame AB ,,Achema“ vadovus pradėti derybas ir atsižvelgti į darbuotojų reikalavimus.

Daugiau informacijos  galima rasti  čia

LŠDPS informacija