40 tūkst. Abiturientų į klases žengė paskutinį kartą

2011-05-30

Paskutinis skambutis į klases sukvietė 40 tūkst. 544 abiturientus. Dauguma jų laikys tris (per 19 tūkst.) arba keturis brandos egzaminus (16 tūkst.). Su Paskutinio skambučio švente abiturientus sveikinantis ministras Gintaras Steponavičius linki abiturientams surasti savo kelią, kuriuo eidami galėtų realizuoti save ir būti naudingi savo šaliai. „Mokykloje nuskambėjęs paskutinis skambutis skelbia naują pradžią jūsų gyvenime. Prieš akis – dar brandos egzaminai, tačiau ne paskutiniai Jūsų ateities – nuolatinio mokymosi – kelyje. Pasinaudokite visomis sukauptų žinių atminties kertėmis ir nenuleiskite rankų, jeigu aplankys pirmoji nesėkmė. Nebijokite svajoti ir drąsiai įgyvendinkite savo svajones. Niekada neabejokite savo jėgomis, siekdami užsibrėžto tikslo. Būkite atkaklūs ir ryžtingi – ir Jums tikrai pasiseks“, – sako ministras.

Pagrindinė egzaminų sesija prasidėjo gegužės 7 d. užsienio kalbos (vokiečių) valstybiniu brandos egzaminu, baigsis birželio 16-ąją.

Prašymus laikyti brandos egzaminus šiemet pateikė 49 tūkst. 611 kandidatų – 34 kandidatais daugiau negu praėjusiais metais. Dauguma jų laikys tris (19 tūkst.773) arba keturis egzaminus (16 tūkst. 030 kandidatų). Visus šešis egzaminus yra pasiryžę laikyti 346 kandidatai.

Mokslo metų pradžioje bendrojo lavinimo mokyklose mokėsi 40 tūkst. 542 abiturientai (17 tūkst. 174 dvyliktokai ir 23 tūkst. 368 ketvirtų klasių gimnazistai).

Brandos atestatui gauti mokiniai ir buvę mokiniai privalo išlaikyti du brandos egzaminus: vienas iš jų privalomas lietuvių kalbos (gimtosios) arba lietuvių kalbos (valstybinės), kitą egzaminą mokinys turėjo galimybę laisvai pasirinkti iš valstybinių matematikos, istorijos, biologijos, chemijos, fizikos, informacinių technologijų, užsienio kalbų (anglų, prancūzų, rusų, vokiečių,) arba mokyklinių gimtųjų kalbų (baltarusių, lenkų, rusų, vokiečių), geografijos, dailės, muzikos, muzikologijos ir technologijų egzaminų. Iš viso kandidatai galėjo rinktis laikyti ne daugiau kaip penkis egzaminus, o iš viso laikyti ne daugiau kaip šešis.

Norintieji stoti į kolegiją turi būti išlaikę du valstybinius egzaminus, o universitetą – tris valstybinius egzaminus.

Palyginti su praėjusiais metais 1932 padaugėjo pasirinkusiųjų laikyti valstybinį lietuvių (gimtosios) kalbos egzaminą. Iš viso 27 tūkst. 512 kandidatų pareiškė norą laikyti šį egzaminą, kuris yra būtinas stojant į aukštąją mokyklą. Mokyklinio brandos lietuvių kalbos egzamino pakanka tik priėmimui į profesinę mokyklą. Daugiau abiturientų rinkosi ir pernai įvestą technologijų mokyklinį brandos egzaminą. Jį laikys 7524 kandidatai, pernai jį buvo pasirinkę 4733 abiturientai.

Keliomis dešimtimis daugiau kandidatų pageidauja laikyti valstybinį informacinių technologijų egzaminą, taip pat valstybinį anglų kalbos bei chemijos egzaminus.

Populiariausių valstybinių brandos egzaminų eilutėje po valstybinio lietuvių kalbos egzamino šiemet rikiuojasi: valstybinis užsienio kalbos anglų egzaminas – 21 tūkst. 532 kandidatai, valstybinis istorijos – 21 tūkst. 368 kandidatai, valstybinis matematikos – 20 tūkst. 677 kandidatai.

Palyginti su praėjusiais metais, šiemet padaugėjo egzaminus laikančiųjų eksternu – atitinkamai 694 ir 899 kandidatai, taip pat anksčiau baigusiųjų mokyklas – atitinkamai 634 ir 946 kandidatai.

ELTA