Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga

Teisininkas

Mes Feisbuke

Aktualijos
Jau šiemet atsiras progimnazijų
Penktadienis, 01 Liepa 2011 08:37

tuscia_klaseJau šiais metais atsiras progimnazijų, o iki 2015 m. rugsėjo 1 d. vidurines mokyklas pakeis gimnazijos. Tai numatyta naujosiose mokyklų tinklo kūrimo taisyklėse, kurias trečiadienį patvirtino Vyriausybė. Gimnazijos, kurios neatitiks Švietimo įstatyme ir Mokyklų tinklo kūrimo taisyklėse nustatytų reikalavimų, turės būti reorganizuotos iki 2015 m. rugsėjo 1 d. Pagrindinės mokyklos, turinčios 1-8 arba 5-8 klases, iki 2012 m. sausio 1 d. taps progimnazijomis.

 
Neformalaus ugdymo krepšelio aktualijos
Ketvirtadienis, 30 Birželis 2011 21:58

moksleiviaiPUIKUSNe vienas per pastaruosius kelerius metus atliktas tyrimas parodė, kad už menką mokyklinio amžiaus vaikų užimtumą tenka brangiai mokėti – neturintys kuo užsiimti vaikai ir paaugliai laisvalaikį leidžia „šlifuodami“ gatves, miesto parkuose ar apleistų pastatų prieigose vartodami alkoholį bei kitus kvaišalus, o neretai laisvalaikio perteklius ir paaugliška vaizduotė pastūmėja nusikalsti.

 
ŠMM siūlo, kad savitų ugdymo krypčių mokyklos negalėtų būti valstybinės
Antradienis, 28 Birželis 2011 09:25

g-steponavicius_px250Švietimo ir mokslo ministerija (ŠMM) parengė ir pateikė viešai svarstyti Vyriausybės nutarimo projektą, kuriuo numatoma, kad savitų ugdymo krypčių įstaigos negalės būti valstybinės.

 
Miesto pradinukai – interesų mėsmalėje
Antradienis, 28 Birželis 2011 09:14

centroMokslo metai baigėsi ir vėl šnekos: ar liks mieste pradinės mokyklos, ar bus uždarytos... Ir taip jau ketveri-penkeri metai, kai tampomi ir pradinių mokyklų pedagogų, ir jų mokinių, ir vaikų tėvų nervai, nes katastrofiškai Šiauliuose mažėjant vaikų miesto Švietimo skyriaus parengtas mokyklos optimalumo indekso modelis akivaizdžiai skirtas tam, kad pateisintų skyriaus planus sunaikinti pradines mokyklas – jų sąskaita gelbėti pagrindines, būsimąsias progimnazijas.

 
Britanijoje ketinama atsisakyti mokyklinių vasaros atostogų
Sekmadienis, 26 Birželis 2011 12:52

mokinukasIlgos mokyklinės vasaros atostogos greitai gali tapti istorija, o mokiniams mokyklose gali tekti praleisti daugiau dienų ir kasdien likti joje ilgiau, skelbia šalies spauda. Taip nutiks ėmusis radikalių pokyčių naujose laisvosiose mokyklose, planuoja Britanijos vyriausybė.

Švietimo reikalų sekretorius Michael Gove teigia, kad ateinantį rugsėjį Norwiche numatoma atidaryti laisvąją mokyklą, kuri veiks beveik be pertraukos. Jo teigimu, „ji suteiks aukšto lygio švietimo paslaugas ir rūpinsis vaikais ištisus metus“.

Mokykla įsikurs miesto centre, todėl dirbantys tėveliai galės leisti savo vaikus į pailgintą grupę, kuri veiks šešias dienas per savaitę, 51 savaitę per metus.

Kaip skelbia Britanijos laikraštis „The Daily Express“, laisvoji Norvičo mokykla teiks ir papildomų paslaugų, už kurias turės mokėti mokinių tėvai. Mokykla bus uždaroma tik Kalėdų atostogoms ir per valstybines šventes.

Mokslo metai bus padalyti į šešis laikotarpius, tarp jų numatytos dviejų savaičių atostogos, o rugpjūtį – keturių savaičių atostogos. Tačiau ir per atostogas mokykla bus atvira mokiniams,jie galės lankyti įvairius papildomus užsiėmimus, gaus maitinimą.

Laisvosios mokyklos – tai mokymo įstaigos, kurias Anglijoje kuria tėvai, kompanijos arba labdaros organizacijos. Jos gali veikti ištisus metus, savo nuožiūra keisti mokslo dienos ar trimestro trukmę.

Londono žinios

 
Pirmos krenta tuštėjančios mokyklos
Trečiadienis, 22 Birželis 2011 09:04

damskiene_vvKasmet Šiauliuose tūkstančiu mažėja moksleivių skaičius, bet sprendimų, kaip bus pertvarkomas mokyklų tinklas, dar nėra. Akivaizdu, jog mokyklų mažės, jos bus jungiamos, o mieste padaugės ištuštėjusių pastatų. Apie būsimus pokyčius „Šiaulių kraštas“ kalbėjosi su Šiaulių miesto savivaldybės Švietimo skyriaus vedėja Violeta Damskiene.

 
Mokyklos susirinko gabius vaikus
Pirmadienis, 20 Birželis 2011 22:31

gabus_vMokslo metams įprastose mokyklose pasibaigus, prasidėjo naujų mokinių priėmimas į Panevėžio dailės ir muzikos mokyklas. Nespėję ar negalėję jame dalyvauti vaikai dar turės vieną šansą rudenį – jei mokyklų galimybės leis.Šiemet, kaip įprastai, miesto neformaliojo švietimo įstaigos naujus mokinius priiminėjo nustatytu laiku – tai yra vasaros pradžioje.

 
<< Pradžia < Ankstesnis 41 42 43 44 45 46 47 48 49 Kitas > Pabaiga >>

Artimiausi renginiai

Birželis 2020
P A T K P Š S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
Nėra renginių

Aktualijos

LŠDPS informacija
2020.05.29
article thumbnail


ROBERTAS RAMANAUSKAS. DĖL MOKYMOSI REZULTATŲ KALTI NE MOKYTOJAI, O IŠ ESMĖS YDINGA SISTEMA
2020.05.27
article thumbnail

                      Robertas Ramanauskas/©DELFI / Karolina Pansevič Mokyklose karantinas, visas mokymas persikėlė į virtualią erdvę ir buvo pavadintas nuotoliniu mokym [ ... ]


LŠDPS susivienijimų veikla (papildyta)
2020.05.26
article thumbnail

KAIP SEKASI ALYTUI: STIPRĖJANTI PROFSĄJUNGA, NUOTOLINIO DARBO PERIPETIJOS IR PRIEŠTARINGAI VERTINAMA MOKYKLŲ PERTVARKA                     Iš susitikimo su L&Scaro [ ... ]


PASIRAŠYTAS VIEŠAS KREIPIMASIS DĖL FINANSŲ MINISTERIJOS PARENGTO ATEITIES EKONOMIKOS DNR PLANO
2020.05.26
article thumbnail

  Gegužės 25 d. Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga kartu su kitomis profesinėmis sąjungomis, asociacijomis bei visuomenininkais pasirašė viešą kreipimąsi [ ... ]


Daugiau straipsnių...