Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga

Teisininkas

Mes Feisbuke

Ministerija: „blogiausios“ mokyklos nebūtinai blogiausios
Antradienis, 09 Rugpjūtis 2011 09:18

klases_suolasSavaitraščio „Veidas“ sudarytame gimnazijų ir vidurinių mokyklų reitinge – beveik 500 mokyklų, tačiau jų sudarytojai abejoja, ar visos jos reikalingos. Argumentuojama faktu, kad tarp prasčiausiai įvertintų 30 mokyklų abiturientų nėra nei vieno, įstojusio į aukštąją mokyklą. Pasak Švietimo ir mokslo ministerijos atstovų, negalima nuvertinti paskutiniųjų sąraše atsidūrusių mokyklų, kadangi visose gaunama nauda esą skirtinga – ir nebūtinai tai akademiniai pasiekimai. Šalies gimnazijos ir vidurinės mokyklos vertintos pagal tai, kiek kiekvienos jų abiturientų įstojo į Lietuvos universitetus pagal pirmą pageidavimą, kiek buvo pakviesti į užsienio universitetus bei, pagal brandos egzaminų rezultatus.

Pirmąją vietą šiemet vėl susigrąžinę Vilniaus licėjaus atstovai pasiekimais nesistebi.

„Kiekvienais metais egzaminų rezultatai labai geri, bet šių metų rezultatai jie tikrai pranoko visų lūkesčius. Aišku, tai yra bendras mokinių ir mokytojų pastangų rezultatas. Be to, mokiniai nuo pat 9 klasės ateina labai su stipria motyvacija“, – LTV naujienų tarnybai sakė Vilniaus licėjaus direktoriaus pavaduotoja Jolita Milaknienė.

Vienos iš sąrašo pabaigoje atsidūrusios Kauno rajono mokyklos direktorius tikina, kad reitingai realybės neatspindi, vis dėl to pripažįsta, kad dideliais pasiekimais pasigirti negali.

„Mes esame kaime, ar ne? Nėra labai tie rezultatai geri, nėra labai ir žinios tos aukštos. Nežinau, gal reikėtų mokyklas kaip nors skirstyti, diferencijuot pagal, sakykime, kaimo mokyklą, miesto mokyklą“, – svarstė Kauno r. Čekiškės P. Dovydaičio vidurinės mokyklos direktorius Ričardas Saltonas.

Pasak Švietimo ir mokslo ministerijos atstovų, negalima nuvertinti paskutiniųjų sąraše atsidūrusių mokyklų, kadangi visose gaunama nauda esą skirtinga – ir nebūtinai tai akademiniai pasiekimai.

„Dažnu atveju rodikliai yra prasti ne todėl, kad jie prastai dirba, o todėl kad reikia susitart kas yra rezultatas, kas duoda tą pridėtinę vertę?“, – sako Vaidas Bacys, Švietimo ir mokslo viceministras.

Aštuntąjį kartą žurnalistų sudaromas mokyklų reitingas kasmet vos kinta. Tai, pasak „Veido“ redaktoriaus Gintaro Sarafino, rodo, jog švietimo sistemai esą, reikia pokyčių.

Informacijos, kaip mokyklos parengia abiturientus Švietimo ir mokslo ministerija neskelbia.

LRT

 

Artimiausi renginiai

Balandis 2020
P A T K P Š S
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3
Nėra renginių

Aktualijos

Naujausi LŠDPS darbotvarkės pakeitimai bei advokato išaiškinimas dėl darbo kovo 16 – 27 dienomis
2020.03.16
article thumbnail

Koronaviruso epidemija keičia visų mūsų darbo planus. Atšaukti du svarbūs Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos renginiai: ketvirtadienio (03 – 19) derybos dė [ ... ]


Knygą būtinai pristatysiu, tik ne kovo mėnesį...
2020.03.15
article thumbnail

  „Jeigu prieš metus man kas nors būtų pasakęs, kaip pasisuks ir susiklostys gyvenimas nuo 2018 m. rudens, būčiau turbūt pasišaipiusi dėl pernelyg lakios vaizduotės. Bet  [ ... ]


LŠDPS visuotinė mokytojų apklausa
2020.03.02
article thumbnail

Pirmajame ŠMSM vykusiame susitikime su visomis profesinėmis sąjungomis dėl bendros švietimo kolektyvinės sutarties rengimo buvo aršiai pasipriešinta LŠDPS pirm [ ... ]


Mokytojų profesinei sąjungai grasinama teismu
2020.02.27
article thumbnail

                  Irmanto Gelūno/15 min. nuotr./Aidas Aldakauskas                                                                                   [ ... ]


Daugiau straipsnių...