Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga

Teisininkas

Mes Feisbuke

Vilniuje vaikų darželių darbuotojams nurodyta išmokti lietuvių kalbą
Trečiadienis, 01 Birželis 2011 10:16

darzelio_lauko_zaidimaiKai kurių Vilniaus vaikų darželių darbuotojams nurodyta pristatyti dokumentus, įrodysiančius, kad jie moka lietuvių kalbą. Valstybinės kalbos inspekcija nurodė vaikų darželių darbuotojams pateikti raštišką įrodymą apie turimą valstybinės kalbos mokėjimo kategoriją, privalomą pagal užimamas pareigas. Kaip DELFI sakė vyresnioji Valstybinės kalbos inspekcijos inspektorė Giedrė Černiauskaitė, patikrinimas buvo atliktas trijuose Vilniaus vaikų darželiuose – „Šilelis“, „Lokiukas“ ir „Vaivorykštė“.

Pažeidimų rasta visuose trijuose vaikų priežiūros įstaigose. Vaikų darželio „Šilelis“ direktorės pavaduotojas ūkio reikalams bei trys auklėtojų padėjėjos neturėjo reikiamų dokumentų, liudijančių apie reikiamas lietuvių kalbos žinias. Minėtasis vaikų darželis įsikūręs Karoliniškių mikrorajone. Kaip skelbiama vaikų darželio tinklalapyje, čia vaikai priimami į lietuvių, lenkų ir rusų grupes.

Rusų vaikų darželyje, esančiame pradinėje Karoliniškių mokykloje „Lokiukas“, buvo užfiksuota dar daugiau pažeidimų – čia reikiamų dokumentų neturėjo direktorės pavaduotojas ūkio reikalams ir penkios auklėtojų padėjėjos.

Rusų vaikų darželyje „Vaivorykštė“, esančiame Tuskulėnų gatvėje, reikiamų dokumentų neturėjo viena mokytoja.

„Vaikų darželio „Vaivorykštė“ mokytoja moko rusakalbius vaikus, todėl jai privaloma Antroji valstybinės kalbos mokėjimo kategorija.

Darželio auklėtojų padėjėjoms pakanka Pirmosios valstybinės kalbos mokėjimo kategorijos.

O štai direktorės pavaduotojai ūkio reikalams, kuri užima vadovaujamas pareigas, būtina Trečioji valstybinės kalbos mokėjimo kategorija“, - situaciją komentavo G. Černiauskaitė.

Specialistė patikino, kad visiems pažeidėjams nurodytas terminas, iki kurio pabaigos jie privalo pristatyti reikiamus dokumentus – tai būtina padaryti iki rugsėjo.

delfi

 

Artimiausi renginiai

Birželis 2020
P A T K P Š S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
Nėra renginių

Aktualijos

LŠDPS informacija
2020.05.29
article thumbnail


ROBERTAS RAMANAUSKAS. DĖL MOKYMOSI REZULTATŲ KALTI NE MOKYTOJAI, O IŠ ESMĖS YDINGA SISTEMA
2020.05.27
article thumbnail

                      Robertas Ramanauskas/©DELFI / Karolina Pansevič Mokyklose karantinas, visas mokymas persikėlė į virtualią erdvę ir buvo pavadintas nuotoliniu mokym [ ... ]


LŠDPS susivienijimų veikla (papildyta)
2020.05.26
article thumbnail

KAIP SEKASI ALYTUI: STIPRĖJANTI PROFSĄJUNGA, NUOTOLINIO DARBO PERIPETIJOS IR PRIEŠTARINGAI VERTINAMA MOKYKLŲ PERTVARKA                     Iš susitikimo su L&Scaro [ ... ]


PASIRAŠYTAS VIEŠAS KREIPIMASIS DĖL FINANSŲ MINISTERIJOS PARENGTO ATEITIES EKONOMIKOS DNR PLANO
2020.05.26
article thumbnail

  Gegužės 25 d. Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga kartu su kitomis profesinėmis sąjungomis, asociacijomis bei visuomenininkais pasirašė viešą kreipimąsi [ ... ]


Daugiau straipsnių...