Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga

Teisininkas

Mes Feisbuke

Kauno gimnazijų viltys turėti penktokus sutryptos
Penktadienis, 20 Gegužė 2011 09:08

2Vos prieš savaitę Kauno miesto savivaldybės taryboje sulaukę palankaus sprendimo ir leidimo ateinantį rugsėjį formuoti penktas klases Kauno „Santaros“, „Varpo“ ir Jono Basanavičiaus gimnazijų vadovai vėl suka galvas dėl savo išlikimo. Vyriausybės atstovė Kauno apskrityje Rasa Noreikienė sustabdė politikų palaiminto sprendimo galiojimą, nes jis esą pažeidžia anksčiau tarybos patvirtintus sprendimus bei įstatymus. „Tos mokyklos net neturi akredituotų vidurinio ugdymo programų, skirtų 5–8 klasėms. Be to, visos jos iki 2012 m. rugpjūčio 31 d. turi galutinai tapti gimnazijomis. Todėl leidimas šiose ugdymo įstaigose formuoti penktas klases negalėjo būti duotas“, – sakė Vyriausybės atstovė Kauno apskrityje R.Noreikienė.

Politikai artimiausiame tarybos posėdyje turėtų iš naujo svarstyti gimnazijų likimą. Jei to nebus padaryta arba liks galioti jau duotas leidimas mokyklose formuoti penktas klases, Vyriausybės atstovė ketina kreiptis į teismą. „Bet kokiu atveju rudenį penktokų šiose mokyklose negali būti“, – įsitikinusi R.Noreikienė.

Patirs nuostolių

Artimiausias tarybos posėdis numatytas kitą savaitę. Švietimo ir ugdymo skyriaus vedėjas Antanas Bagdonas abejoja, ar valdininkai spės tinkamai pasiruošti šiam posėdžiui. Tačiau laidoti vilčių, kad minėtose gimnazijose galės mokytis penktokai, neketinama.

„Teisiniu požiūriu mes teisūs: gimnazijų gryninimas baigiasi tik 2012 metais, ne šiemet“, – įsitikinęs A.Bagdonas.

Apie susidariusią padėtį pranešta Švietimo ir mokslo ministerijai. „Viceministrui Vaidui Baciui vakar išsiunčiau visus dokumentus. Laukiame atsakymo su aiškia ministerijos pozicija“, – sakė Kauno savivaldybės atstovas.

„Bet kokiu atveju rudenį penktokų šiose mokyklose negali būti“, – įsitikinusi R.Noreikienė.

Švietimo ir ugdymo skyriaus vadovo teigimu, neleidus gimnazijose formuoti penktų klasių, savivaldybė turės nemažų finansinių nuostolių: „Teks atleisti daug pedagogų. Vien jų kompensacijos kainuos apie 300 tūkst. litų.“

Lyg šaltas dušas

„Neprarandame vilties, kad taryba paliks galioti savo sprendimą. Mums svarbu išgyventi šiuos metus“, – sakė Kauno „Santaros“ gimnazijos direktorė Violeta Gedgaudaitė. Mokyklos vadovė apgailestavo, kad jos vadovaujama gimnazija pateko į pertvarkų mėsmalę.

„Kol kas nėra teisinių aktų, kurie leistų kitas mokyklas staiga paversti pagrindinėmis. Jei Šilainiuose būtų daugiau pagrindinių mokyklų, nereikėtų baimintis nei mums, nei J.Basanavičiaus gimnazijai. O dabar šalia – vienos vidurinės. Tai iš kur moksleivių visiems gauti?“ – sakė direktorė.

Kauno J.Basanavičiaus gimnazijos direktorius Antanas Račkelis pabrėžė, kad jų mokyklos padėtis kitokia nei likusių dviejų gimnazijų: „Mes turime ketvirtokus, todėl, manau, būtų logiška užtikrinti mokymosi tęstinumą. Tačiau sprendžiame ne mes.“

Miesto mokyklų, savivaldybės vadovai, valdininkai ir Švietimo ministerijos atstovai šiandien Kaune ketina dar kartą aptarti mokyklų tinklo pertvarkos problemas. Pasitarimas vyks Kauno pedagogų kvalifikacijos centre.

15 min.

 

Artimiausi renginiai

Rugsėjis 2019
P A T K P Š S
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6
2019.09.27
LŠDPS derybų grupė dalyvaus derybose ministerijoje dėl Lietuvos švietimo ir mokslo šakos kolektyvinės sutarties
2019.10.09
LŠDPS Marijampolės sav. susivienijimo konferencija

Naudinga žinoti

Dėl veiklų, susijusių su profesiniu tobulėjimu, ir veikla mokyklos bendruomenei.  Teisininko konsultacija

Aktualijos

Lilija Bručkienė: Kas per metus įvyko švietime – trys realūs pokyčiai ir vis neapleidžiantis déjà vu jausmas
2019.09.16
article thumbnail

Nauji mokslo metai, naujos patirtys, naujos idėjos. O gal nieko nauja po saule? Arba – ta pati panelė, tik kita suknelė. Ir tikrai – nauji tik mokslo metai. Visa kita girdint aplanko d [ ... ]


Nemalonus siurprizas
2019.09.12
article thumbnail

LŠDPS derybinės grupės nariai buvo nemaloniai nustebinti, kai šį ketvirtadienį (rugsėjo 12 d.) susirinkę derėtis pagal praeitą savaitę sutartą darbotvarkę ministerijos deryb [ ... ]


Bėgimas vietoje. Įspūdžiai iš LŠDPS derybų su ŠMSM (09-05)
2019.09.09
article thumbnail

Tiems, kurie atidžiai seka derybas dėl kolektyvinės sutarties tarp LŠDPS ir ŠMSM, priminti nereikia, kad šis procesas trunka jau kone pusmetį. Nuo rugpjūčio pabaigos susit [ ... ]


LRT forumo diskusijos įrašas
2019.09.04
article thumbnail

LRT forumas. Į kokią mokyklą grįžo Lietuvos vaikai ir ar iš tiesų švietimas – mūsų valstybės prioritetas? Įrašą galima pažiūrėti paspaudus čia.


Daugiau straipsnių...