Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga

Teisininkas

Mes Feisbuke

Apspjautas mokytojas susimušė su mokiniu
Trečiadienis, 18 Gegužė 2011 21:10

akiniai_dauztiMažeikių policija pradėjo tyrimą dėl Pavasario vidurinėje mokykloje tarp technologijų mokytojo ir vieno devintoko kilusių muštynių. Į „Bushido rings“ kovas panašios grumtynės Mažeikių Pavasario vidurinės mokyklos tecnologijų kabinete kilo gegužės 12-ąją. Per vidudienio pertrauką į darbų mokytojo 52 metų P.B. klasę pro praviras duris užėję keli buvę jo mokiniai, šiuo metu devintoje klasėje besimokantys jaunuoliai ėmė mokytoją užgaulioti.

Iš pradžių patyčias kentusio pedagogo kantrybė trūko, kai vienas užgauliotojas į jį spjovė. Nepastebėjęs, kas konkrečiai į jį spjovė, mokytojas pamėgino nustumti jį apspitusius mokinius. Pastūmus vienas moksleivis nugriuvo ant suolo. Atsistojęs devintokas puolė mokytoją ir sulaužė jam akinius. Pedagogas į smūgį atsakė smūgiu.

 

Susikibusius ir ant žemės pargriuvusius mokytoją ir mokinį išskyrė triukšmą išgirdęs ir į klasę įbėgęs kitas pedagogas. Per incidentą mokykloje nukentėjusio 15-mečio tėvai nuvežė sūnų medikų apžiūrai bei kreipėsi į policiją.

Nepatvirtintais duomenimis, į ligoninę atvežtą devintoką apžiūrėję medikai konstatavo galvos sumušimą. Per incidentą nukentėjo ir pedagogas - apie tai bylojo jo paakyje likęs įbrėžimas ir mėlynė. Mažeikiškių pareiškimą dėl sūnaus sumušimo gavę policijos pareigūnai pradėjo ikiteisminį tyrimą. Tyrėjai apklausė į muštynes įsivėlusį mokytoją bei šio įvykio liudytojus. Dėl ko kilo šis muštynėmis pasibaigęs incidentas, dar nustatinėjama.

Pavasario mokyklos direktorius Stanislovas Jakučinskas “ pažymėjo, kad P.B. mokytoju šioje mokykloje dirba nuo jos įkūrimo - 1989-ųjų metų .  Pasak direktoriaus, kaip mokytojas P.B yra stropus, tačiau vaikai jo nelabai klauso - šiam mokytojui sunkiai sekasi suvaldyti mokinius.

Pedagogui į atlapus kibęs devintokas anksčiau dėl savo elgesio mokykloje problemų nebuvo turėjęs. Tiesa, mokytis šiam geroje šeimoje augančiam jaunuoliui sekėsi prasčiau - baigęs aštuonias klases jis nestojo į gimnaziją, o pasiliko mokytis toje pačioje mokykloje.

Lietuvos rytas

 

Artimiausi renginiai

Rugsėjis 2019
P A T K P Š S
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 1 2 3 4 5 6
2019.09.27
LŠDPS derybų grupė dalyvaus derybose ministerijoje dėl Lietuvos švietimo ir mokslo šakos kolektyvinės sutarties
2019.10.09
LŠDPS Marijampolės sav. susivienijimo konferencija

Naudinga žinoti

Dėl veiklų, susijusių su profesiniu tobulėjimu, ir veikla mokyklos bendruomenei.  Teisininko konsultacija

Aktualijos

Lilija Bručkienė: Kas per metus įvyko švietime – trys realūs pokyčiai ir vis neapleidžiantis déjà vu jausmas
2019.09.16
article thumbnail

Nauji mokslo metai, naujos patirtys, naujos idėjos. O gal nieko nauja po saule? Arba – ta pati panelė, tik kita suknelė. Ir tikrai – nauji tik mokslo metai. Visa kita girdint aplanko d [ ... ]


Nemalonus siurprizas
2019.09.12
article thumbnail

LŠDPS derybinės grupės nariai buvo nemaloniai nustebinti, kai šį ketvirtadienį (rugsėjo 12 d.) susirinkę derėtis pagal praeitą savaitę sutartą darbotvarkę ministerijos deryb [ ... ]


Bėgimas vietoje. Įspūdžiai iš LŠDPS derybų su ŠMSM (09-05)
2019.09.09
article thumbnail

Tiems, kurie atidžiai seka derybas dėl kolektyvinės sutarties tarp LŠDPS ir ŠMSM, priminti nereikia, kad šis procesas trunka jau kone pusmetį. Nuo rugpjūčio pabaigos susit [ ... ]


LRT forumo diskusijos įrašas
2019.09.04
article thumbnail

LRT forumas. Į kokią mokyklą grįžo Lietuvos vaikai ir ar iš tiesų švietimas – mūsų valstybės prioritetas? Įrašą galima pažiūrėti paspaudus čia.


Daugiau straipsnių...