Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga

Teisininkas

Mes Feisbuke

Išbandomos naujos pedagogų kvalifikacijos kėlimo formos
Ketvirtadienis, 07 Balandis 2011 06:43

katalikaiBalandžio 5 d. 12-oje šalies švietimo centrų prasidėjo dar vienas projekto „Pedagogų kvalifikacijos tobulinimo ir perkvalifikavimo sistemos plėtra“ etapas – mokytojų grupių supervizija. Šio Ugdymo plėtotės centro (UPC) vykdomo projekto vienas uždavinių - išbandyti naujas pedagogų kvalifikacijos tobulinimo formas. Projekte numatyta, kad grupės supervizijose dalyvaus 360 Lietuvos mokytojų iš visų regionų. Jie yra pasiskirstę į 30 grupių po 12 žmonių. 2011 m. balandį-liepą supervizuosis 15 grupių, o rugsėjį-lapkritį - kitos paraiškas pateikusios pedagogų grupės.

UPC organizuojamą supervizijos procesą sudaro 7 susitikimai po 5 akademines valandas (iš viso 35 akademinės val.). Siekiant efektyvaus rezultato, labai svarbu pedagogams dalyvauti visuose konkrečios grupės susitikimuose.

Supervizija - konsultavimo forma ir mokymosi bei kvalifikacijos kėlimo procesas, leidžiantis pamatyti save kitų akimis, suprasti, kaip kitus veikia tavo sprendimai, veiksmai, poelgiai, ir nuspręsti, ką galėtum daryti kitaip. Tai nėra tradiciniai personalo mokymai.

Projekte dalyvaujantys 11 supervizorių yra neutralūs asmenys, ateinantys į grupę sutartos trukmės laikotarpiui. Jie nesusiję jokiais hierarchiniais santykiais, todėl turi galimybę būti tiesūs, atviri, skaidrūs.

Esminė projekte rengiamų supervizijų nuostata - tikrieji savo darbo ekspertai yra mokytojai, kurie tą darbą dirba, todėl tik jie patys gali nustatyti, koks sprendimas jų situacijoje veiksmingiausias.

Skirtingai nuo įprastų mokymų, supervizijoje nėra iš anksto numatytų temų, teorijų, standartinių programų ar metodų. Jos pagrindas - reali pedagogo ar pedagogų komandos darbinė patirtis, realios situacijos, probleminiai atvejai, jų aptarimas, analizė, grįžtamojo ryšio teikimas.

Projekto „Pedagogų kvalifikacijos tobulinimo ir perkvalifikavimo sistemos plėtra“ tikslas – sudaryti sąlygas pedagogų kvalifikacijos tobulinimui ir perkvalifikavimui. Projektą inicijavo Švietimo ir mokslo ministerija, jis finansuojamas Europos socialinio fondo ir Lietuvos Respublikos biudžeto lėšomis. Projektą  vykdo Ugdymo plėtotės centras (www.upc.smm.lt).

 

Artimiausi renginiai

Lapkritis 2019
P A T K P Š S
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1
2019.11.26
LŠDPS Klaipėdos m. susivienijimo ataskaitinė-rinkiminė konferencija
2019.11.28
LIETUVOS MOKYTOJŲ SUVAŽIAVIMAS (Vilniaus mokytojų namai, Vilniaus g. 39, Didžioji salė)

Svarbu

alt

Naudinga žinoti

Dėl veiklų, susijusių su profesiniu tobulėjimu, ir veikla mokyklos bendruomenei.  Teisininko konsultacija

Aktualijos

Lilija Bručkienė. Švietimo ateitis – klanų ir statytinių projektas
2019.10.31
article thumbnail

Ruduo – tai laikas, kai ne tik pradedami nauji mokslo metai, bet ir apžvelgiami tam tikri rezultatai, planuojamos naujos kryptys ir užgimsta idėjos, o viltys, kad pokyčiai pajudės trok&scar [ ... ]


A.Navickas apie mokytojų situaciją: „Apskritai neaišku, ką Vyriausybė siūlo“ (įrašas)
2019.10.28
article thumbnail

įrašas   Ar valstiečių valdžia apgavo mokytojus? Spalio 24 d. laidoje #LietuvaTiesiogiai – dviejų pedagogų profesinių sąjungų vadovai Andrius Navickas ir Egidijus Mileš [ ... ]


„Taip“ ar ,,ne“ sutarčiai su ŠMSM
2019.10.26
article thumbnail

Spalio 24 d. vykusiame išplėstiniame LŠDPS posėdyje pirmininkas Andrius Navickas pristatė LŠDPS iškeltus reikalavimus, derybų su ŠMSM eigą ir rezultatus.


LŠDPS pristatys derybų rezultatus švietimo bendruomenei
2019.10.24
article thumbnail


Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga (LŠDPS) baigė derybas su Švietimo, mokslo ir sporto ministerija (ŠMSM) ir  mokytojams pristatys  derybų rezultatus.  [ ... ]


Daugiau straipsnių...