Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga

Teisininkas

Mes Feisbuke

Mūsų kaimynės didino finansavimą švietimui
Antradienis, 12 Sausis 2016 15:30

altEuropos švietimo informacijos tinklas Eurydice paskelbė Europos šalių 2015 m. švietimo biudžetų ataskaitą, kurioje pateikti naujausi duomenys apie planuotus šalių švietimo biudžetus. Ji leidžia identifikuoti švietimo biudžetų pokyčius kiekvienoje šalyje 2014 ir 2015 m.

Daugiau nei pusė Europos šalių/regionų padidino savo švietimo biudžetus daugiau nei 1 proc. , o keturios šalys švietimo biudžetus sumažino daugiau nei 1 proc. Lietuvoje švietimo biudžetas išliko stabilus, tuo tarpu mūsų kaimynėse Estijoje ir Lenkijoje jis padidėjo nuo 1 iki 5 proc., o Latvijoje – 7,3 proc.

„Investicijos į švietimą yra vienas iš Europos strategijos „Europa 2020“ prioritetinių sričių. Tačiau iki šiol trūko informacijos apie valstybinį švietimo finansavimą Europoje, o tai apsunkino pokyčių viešųjų investicijų į švietimo sektorių įvertinimą ir aptarimą“, - teigi ataskaitos autoriai.

Lyginant planuotus nacionalinius švietimo biudžetus 2014-2015 m. palyginamosiomis kainomis, devyniose šalyse (Čekijos Respublika, Estija, Airija, Prancūzija, Kroatija, Liuksemburgas, Nyderlandai, Lenkija ir Islandija) švietimo biudžetai išaugo nuo 1 iki 5 proc. Tuo tarpu septyniose šalyse (Ispanija, Latvija, Vengrija, Malta, Rumunija, Slovakija ir Švedija) registruotas finansavimo padidėjimas yra didesnis negu 5 proc.

Švietimo biudžetas 2015 m., lyginti su 2014 m., išliko stabilus (padidėjimas ar sumažėjimas – mažesnis nei  1 proc.)  aštuoniose šalyse (Belgija (prancūzų ir flamandų bendruomenės), Bulgarija, Italija, Lietuva, Austrija, Suomija ir Jungtinė Karalystė (Anglija)).

Tuo tarpu nuo 1 iki 5 proc. švietimo finansavimą sumažino Belgija (vokiškai kalbanti bendruomenė), o daugiau nei 5 proc. finansavimas sumažėjo Graikijos, Slovėnijos ir Jungtinės Karalystės (Šiaurės Airija) švietimui.

Vokietija, Kipras, Bosnija ir Hercegovina, Šveicarija, Lichtenšteinas ir buvusioji Jugoslavijos respublika Makedonija nedalyvavo renkant šiuos duomenis. Duomenų rinkimo laikotarpis yra 2014 m. birželis ir  2015 m. tas pats mėnuo. Pagrindinis dėmesys skirtas valstybių biudžetuose suplanuotoms, o ne faktinėms išlaidoms.

LŠDPS inf. 

Šaltinis - Eurydice

 

Artimiausi renginiai

Lapkritis 2019
P A T K P Š S
28 29 30 31 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 1
2019.11.26
LŠDPS Klaipėdos m. susivienijimo ataskaitinė-rinkiminė konferencija
2019.11.28
LIETUVOS MOKYTOJŲ SUVAŽIAVIMAS (Vilniaus mokytojų namai, Vilniaus g. 39, Didžioji salė)

Svarbu

alt

Naudinga žinoti

Dėl veiklų, susijusių su profesiniu tobulėjimu, ir veikla mokyklos bendruomenei.  Teisininko konsultacija

Aktualijos

Lilija Bručkienė. Švietimo ateitis – klanų ir statytinių projektas
2019.10.31
article thumbnail

Ruduo – tai laikas, kai ne tik pradedami nauji mokslo metai, bet ir apžvelgiami tam tikri rezultatai, planuojamos naujos kryptys ir užgimsta idėjos, o viltys, kad pokyčiai pajudės trok&scar [ ... ]


A.Navickas apie mokytojų situaciją: „Apskritai neaišku, ką Vyriausybė siūlo“ (įrašas)
2019.10.28
article thumbnail

įrašas   Ar valstiečių valdžia apgavo mokytojus? Spalio 24 d. laidoje #LietuvaTiesiogiai – dviejų pedagogų profesinių sąjungų vadovai Andrius Navickas ir Egidijus Mileš [ ... ]


„Taip“ ar ,,ne“ sutarčiai su ŠMSM
2019.10.26
article thumbnail

Spalio 24 d. vykusiame išplėstiniame LŠDPS posėdyje pirmininkas Andrius Navickas pristatė LŠDPS iškeltus reikalavimus, derybų su ŠMSM eigą ir rezultatus.


LŠDPS pristatys derybų rezultatus švietimo bendruomenei
2019.10.24
article thumbnail


Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga (LŠDPS) baigė derybas su Švietimo, mokslo ir sporto ministerija (ŠMSM) ir  mokytojams pristatys  derybų rezultatus.  [ ... ]


Daugiau straipsnių...