Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga

Teisininkas

Mes Feisbuke

Mūsų kaimynės didino finansavimą švietimui
Antradienis, 12 Sausis 2016 15:30

altEuropos švietimo informacijos tinklas Eurydice paskelbė Europos šalių 2015 m. švietimo biudžetų ataskaitą, kurioje pateikti naujausi duomenys apie planuotus šalių švietimo biudžetus. Ji leidžia identifikuoti švietimo biudžetų pokyčius kiekvienoje šalyje 2014 ir 2015 m.

Daugiau nei pusė Europos šalių/regionų padidino savo švietimo biudžetus daugiau nei 1 proc. , o keturios šalys švietimo biudžetus sumažino daugiau nei 1 proc. Lietuvoje švietimo biudžetas išliko stabilus, tuo tarpu mūsų kaimynėse Estijoje ir Lenkijoje jis padidėjo nuo 1 iki 5 proc., o Latvijoje – 7,3 proc.

„Investicijos į švietimą yra vienas iš Europos strategijos „Europa 2020“ prioritetinių sričių. Tačiau iki šiol trūko informacijos apie valstybinį švietimo finansavimą Europoje, o tai apsunkino pokyčių viešųjų investicijų į švietimo sektorių įvertinimą ir aptarimą“, - teigi ataskaitos autoriai.

Lyginant planuotus nacionalinius švietimo biudžetus 2014-2015 m. palyginamosiomis kainomis, devyniose šalyse (Čekijos Respublika, Estija, Airija, Prancūzija, Kroatija, Liuksemburgas, Nyderlandai, Lenkija ir Islandija) švietimo biudžetai išaugo nuo 1 iki 5 proc. Tuo tarpu septyniose šalyse (Ispanija, Latvija, Vengrija, Malta, Rumunija, Slovakija ir Švedija) registruotas finansavimo padidėjimas yra didesnis negu 5 proc.

Švietimo biudžetas 2015 m., lyginti su 2014 m., išliko stabilus (padidėjimas ar sumažėjimas – mažesnis nei  1 proc.)  aštuoniose šalyse (Belgija (prancūzų ir flamandų bendruomenės), Bulgarija, Italija, Lietuva, Austrija, Suomija ir Jungtinė Karalystė (Anglija)).

Tuo tarpu nuo 1 iki 5 proc. švietimo finansavimą sumažino Belgija (vokiškai kalbanti bendruomenė), o daugiau nei 5 proc. finansavimas sumažėjo Graikijos, Slovėnijos ir Jungtinės Karalystės (Šiaurės Airija) švietimui.

Vokietija, Kipras, Bosnija ir Hercegovina, Šveicarija, Lichtenšteinas ir buvusioji Jugoslavijos respublika Makedonija nedalyvavo renkant šiuos duomenis. Duomenų rinkimo laikotarpis yra 2014 m. birželis ir  2015 m. tas pats mėnuo. Pagrindinis dėmesys skirtas valstybių biudžetuose suplanuotoms, o ne faktinėms išlaidoms.

LŠDPS inf. 

Šaltinis - Eurydice

 

Artimiausi renginiai

Birželis 2020
P A T K P Š S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5
Nėra renginių

Aktualijos

LŠDPS informacija
2020.05.29
article thumbnail


ROBERTAS RAMANAUSKAS. DĖL MOKYMOSI REZULTATŲ KALTI NE MOKYTOJAI, O IŠ ESMĖS YDINGA SISTEMA
2020.05.27
article thumbnail

                      Robertas Ramanauskas/©DELFI / Karolina Pansevič Mokyklose karantinas, visas mokymas persikėlė į virtualią erdvę ir buvo pavadintas nuotoliniu mokym [ ... ]


LŠDPS susivienijimų veikla
2020.05.26
article thumbnail

KAIP SEKASI ALYTUI: STIPRĖJANTI PROFSĄJUNGA, NUOTOLINIO DARBO PERIPETIJOS IR PRIEŠTARINGAI VERTINAMA MOKYKLŲ PERTVARKA                     Iš susitikimo su L&Scaro [ ... ]


PASIRAŠYTAS VIEŠAS KREIPIMASIS DĖL FINANSŲ MINISTERIJOS PARENGTO ATEITIES EKONOMIKOS DNR PLANO
2020.05.26
article thumbnail

  Gegužės 25 d. Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga kartu su kitomis profesinėmis sąjungomis, asociacijomis bei visuomenininkais pasirašė viešą kreipimąsi [ ... ]


Daugiau straipsnių...