Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga

Teisininkas

Mes Feisbuke

Mūsų kaimynės didino finansavimą švietimui
Antradienis, 12 Sausis 2016 15:30

altEuropos švietimo informacijos tinklas Eurydice paskelbė Europos šalių 2015 m. švietimo biudžetų ataskaitą, kurioje pateikti naujausi duomenys apie planuotus šalių švietimo biudžetus. Ji leidžia identifikuoti švietimo biudžetų pokyčius kiekvienoje šalyje 2014 ir 2015 m.

Daugiau nei pusė Europos šalių/regionų padidino savo švietimo biudžetus daugiau nei 1 proc. , o keturios šalys švietimo biudžetus sumažino daugiau nei 1 proc. Lietuvoje švietimo biudžetas išliko stabilus, tuo tarpu mūsų kaimynėse Estijoje ir Lenkijoje jis padidėjo nuo 1 iki 5 proc., o Latvijoje – 7,3 proc.

„Investicijos į švietimą yra vienas iš Europos strategijos „Europa 2020“ prioritetinių sričių. Tačiau iki šiol trūko informacijos apie valstybinį švietimo finansavimą Europoje, o tai apsunkino pokyčių viešųjų investicijų į švietimo sektorių įvertinimą ir aptarimą“, - teigi ataskaitos autoriai.

Lyginant planuotus nacionalinius švietimo biudžetus 2014-2015 m. palyginamosiomis kainomis, devyniose šalyse (Čekijos Respublika, Estija, Airija, Prancūzija, Kroatija, Liuksemburgas, Nyderlandai, Lenkija ir Islandija) švietimo biudžetai išaugo nuo 1 iki 5 proc. Tuo tarpu septyniose šalyse (Ispanija, Latvija, Vengrija, Malta, Rumunija, Slovakija ir Švedija) registruotas finansavimo padidėjimas yra didesnis negu 5 proc.

Švietimo biudžetas 2015 m., lyginti su 2014 m., išliko stabilus (padidėjimas ar sumažėjimas – mažesnis nei  1 proc.)  aštuoniose šalyse (Belgija (prancūzų ir flamandų bendruomenės), Bulgarija, Italija, Lietuva, Austrija, Suomija ir Jungtinė Karalystė (Anglija)).

Tuo tarpu nuo 1 iki 5 proc. švietimo finansavimą sumažino Belgija (vokiškai kalbanti bendruomenė), o daugiau nei 5 proc. finansavimas sumažėjo Graikijos, Slovėnijos ir Jungtinės Karalystės (Šiaurės Airija) švietimui.

Vokietija, Kipras, Bosnija ir Hercegovina, Šveicarija, Lichtenšteinas ir buvusioji Jugoslavijos respublika Makedonija nedalyvavo renkant šiuos duomenis. Duomenų rinkimo laikotarpis yra 2014 m. birželis ir  2015 m. tas pats mėnuo. Pagrindinis dėmesys skirtas valstybių biudžetuose suplanuotoms, o ne faktinėms išlaidoms.

LŠDPS inf. 

Šaltinis - Eurydice

 

Artimiausi renginiai

Rugpjūtis 2019
P A T K P Š S
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1
Nėra renginių

Svarbu

alt

Kviečiame dalyvauti apklausoje "Orus mokytojas - išsilavinęs jaunimas - klestinti visuomenė"

Dalyvaudami apklausoje, Jūs sustiprinsite derybines profsąjungų pozicijas, prisidėsite prie demokratinio švietimo ir viešojo gėrio kūrimo. 

Anketą užpildysite paspaudę nuorodą:

https://www.surveymonkey.com/r/mokytojai

 

Aktualijos

Ar etatinis mokytojų darbo užmokesčio modelio tobulinimas – tik dar viena imitacija?
2019.06.17
article thumbnail

  Šiuo metu turbūt didžioji dalis mokytojų, mokinių ir tėvų galvoja, kaip ištverti pailgintų mokslo metų chaosą, susijusį su tuo, kad mokyklų patalpos visai nepritaikytos da [ ... ]


Įvyko ketvirtas derybų posėdis. Ministerija nenori derėtis dėl mokinių skaičiaus mažinimo klasėse
2019.06.15
article thumbnail

Birželio 13 dieną ministerijoje įvyko ketvirtasis LŠDPS derybų dėl kolektyvinės sutarties susitikimas. Jo pabaigoje ministerijos atstovų akibrokštas - nesiderėti dėl mokinių  [ ... ]


Trečias derybinis susitikimas. Tartasi dėl atlyginimų didinimo dydžių ir datų
2019.06.07
article thumbnail

Birželio 5 d. (trečiadienį) įvyko trečiasis derybinis profsąjungos ir ministerijos susitikimas. Posėdyje dalyvavo ir ikimokylinių įstaigų profsąjungų atstovai. LŠDPS derybininkams [ ... ]


Antrosios profsąjungos ir ministerijos derybos. Mokytojų lūkesčiai derantis yra ir bus pagrindinis pedagogų atstovų argumentas
2019.05.30
article thumbnail

Gegužės 29 d. (trečiadienį) įvyko antrasis profsąjungos ir ministerijos atstovų posėdis dėl šakinio susitarimo, kuriame LŠDPS talkino žinomas teisininkas dr. Nerijaus Kasilia [ ... ]


Daugiau straipsnių...