Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga

Teisininkas

Mes Feisbuke

Zarasų pedagogai: ir toliau taupoma vaikų sąskaita
Sekmadienis, 30 Rugsėjis 2012 11:01

 Zarasų rajono pedagogai nutraukė dvi savaites trukusį streiką, todėl antra diena mokyklose vyksta pamokos. Rajono tarybos nariai posėdyje vienbalsiai pritarė profesinės sąjungos ir valdžios kolektyvinei sutarčiai, praneša LRT Televizijos Naujienų tarnyba.

Mokytojai nusileido dėl atlyginimų didinimo, tačiau pasiekė, kad būtų pataisyta geltonųjų autobusiukų naudojimo tvarka – važiuojant į ekskursijas moksleiviams nereikės mokėti už jų prastovą, mokyklų valgyklų privatizavimas atidėtas iki 2014-ųjų, tačiau mokyklų darbuotojų pietums taikomas 70 proc. procentų antkainis.

„Iš esmės mus tenkina sprendimai dėl maitinimo, dėl pavėžėjimo ir dėl kolektyvinės sutarties. Tai yra būdas konstruktyviam bendradarbiavimui. Tikėtina, kad jai įsigaliojus nuo spalio 31 d ienos nebereikės streikuoti ir mitinguoti, o prie stalo bus galima suderinti“, – Švietimo darbuotojų profsąjungos Zarasų susivienijimo pirmininkas Andrius Navickas.

Neformaliojo ugdymo meno, muzikos ir sporto mokykloms skirta pusantro šimto tūkstančių litų, nors žadėta perpus sumažinti pamokų skaičių, todėl darbuotojams būtų tekę dviem mėnesiams išeiti nemokamų atostogų.


Pedagogai: ir toliau taupoma vaikų sąskaita

Tačiau pedagogai teigia, kad daug problemų dar liko neišspręsta.

„Patys treneriai galvoja, kaip nusipirkti kamuolius, kaip aprangą vaikams gauti. Treniruojamės mokykloje, o mokykla, taupydama vaikų sąskaita, užrakina tualetus. Vaikai negali atsigerti, mes skundžiamės, o mums sako: „jums ir taip gerai, duodame sporto salę, galite už kampo nueiti“, – problemas vardija Zarasų sporto centro baidarių ir irklavimo sporto trenerė Vida Mamliukienė.

Susitarta, kad streikavusiems mokytojams pusę atlyginimo išmokės savivaldybė, pusę – kompensuos profsąjunga. Valdžios atstovai tikina, kad 30 procentų rajone sumažėjus mokinių, atlyginimus kelti nerealu. Tačiau pripažįsta, kad streiko buvo galima išvengti, jei būtų daugiau diskutuojama su visuomene ir pedagogais.

„Maitinimo paslaugos pirkimas – nėra jokia naujovė. Respublikoje turbūt du trečdaliai savivaldybių perka tą paslaugą ir ji funkcionuoja, nežinau, iš kur tos baimės, bet mes ją atidėjome tą sprendimą“, – sako Zarasų rajono meras Arnoldas Abramavičius.

Nutraukus streiką mokyklose vėl vyksta pamokos. Iš profsąjungos, savivaldybės bei švietimo ir mokslo ministerijos atstovų sudaryta darbo grupė iki spalio pabaigos parengs siūlymus, kaip tobulinti mokinių krepšelio lėšų perskirstymą, pavėžėjimo tvarką, pedagogų darbo užmokesčio sistemą.


LRT

 

Artimiausi renginiai

Liepa 2018
P A T K P Š S
25 26 27 28 29 30 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5
2018.08.20
Seminaras LŠDPS organizacijų pirmininkams
2018.08.21
Seminaras LŠDPS organizacijų pirmininkams

Naudinga žinoti

NAUJASIS DARBO KODEKSAS

Aktualijos

2018 m. gegužės 18 d. įspėjamasis streikas
2018.05.11
article thumbnail

LŠDPS Vyriausybei ir Švietimo ir mokslo ministerijai įteikti reikalavimai Streikuojančių mokyklų sąrašas Atmintinė streikuojantiesiems ir streiką palaikantiesiems Kod [ ... ]


V. Targamadzė. Švietimo spirgai ir spirgučiai
2017.11.13
article thumbnail

Prof. habil. dr. Vilija Targamadzė, kuri šiuo metu vadovauja ir Lietuvos švietimo tarybai, kritikuoja tiek universitetinio tinklo pertvarką, tiek neseniai pasirašytą Lietuvos & [ ... ]


Vidutinis Estijos mokytojų atlyginimas kils iki 1380 eurų
2017.11.09
article thumbnail

2018 m. augs Estijos ikimokyklinių įstaigų pedagogų ir mokytojų atlyginimai. Bendrojo ugdymo mokytojų vidutinė mėnesinė alga padidės iki mažiausiai 1380 eurų per mėnesį, - lapkričio 8 d [ ... ]


A. Navickas: Norime, kad situacija keistųsi ir mokslo kokybė gerėtų
2017.10.11
article thumbnail

"Bene dažniausiai šalyje protestuojantys pedagogai valdžiai kelia naujus reikalavimus. Siekiama keisti mokytojo darbo užmokesčio sistemą, mažinti vaikų skaičių klasėse, naikinti vadin [ ... ]


Daugiau straipsnių...