Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga

Teisininkas

Mes Feisbuke

Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga
Europarlamentarams daromas spaudimas dėl CETA
Antradienis, 14 Vasaris 2017 11:54

altVasario 15 d. Europos parlamente bus balsuojama dėl Kanados–ES laisvosios prekybos susitarimo CETA. Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga (LŠDPS) kreipėsi į Lietuvoje išrinktus europarlamentarus ragindama nepritarti šiam susitarimui, „nes CETA — grėsmė demokratijai, aplinkai, viešosioms paslaugoms ir 90 mln. darbo vietų“.

Laiškuose EP nariams teigiama, jog LŠDPS nerimą kelia susitarime „užkoduotos“ grėsmės švietimo sistemai, o Lietuvai derybose dėl CETA atstovavę pareigūnai nepareikalavo nacionalinių išlygų jautriausioms sritims: sveikatos priežiūrai, švietimui, vandens ir energijos tiekimui/skirstymui, vaistams.

Skaityti daugiau...
 
LŠDPS: šakos kolektyvinės sutarties projektą reikia peržiūrėti
Penktadienis, 10 Vasaris 2017 18:06

Vasario 9 d. Švietimo ir mokslo, Finansų ir Socialinės apsaugos ir darbo ministerijų ir profesinių sąjungų atstovai po pertraukos susirinko pasikonsultuoti dėl Lietuvos švietimo ir mokslo šakos kolektyvinės sutarties projekto.

Posėdžiui vadovavęs Švietimo ir mokslo ministerijos Švietimo kokybės ir regioninės politikos departamento direktorius Aidas Aldakauskas informavo, jog ministerija yra gavusi Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos bei Finansų ministerijos pastabas, profesinių sąjungų siūlymus, kaip tobulinti šakos kolektyvinės sutarties projektą, dėl kurio pastarąjį kartą sutarta praeitų metų spalio mėn. Be to, pasak jo, ministerija yra pavesta peržiūrėti projektą atsižvelgiant į 17-osios Vyriausybės programos nuostatas.

Skaityti daugiau...
 
Pasitarimas dėl etatinio darbo apmokėjimo (medžiaga)
Ketvirtadienis, 02 Vasaris 2017 17:35

altVasario 2 d. Švietimo ir mokslo ministerijoje įvyko pasitarimas dėl etatinio mokytojų darbo apmokėjimo modelio. Ministerijos atstovai pristatė pasiūlymų suvestinę, diskutuota dėl nekontaktinių valandų struktūros ir pradėtas modeliuoti pats apmokėjimo modelis.

Nuspręsta, jog dėl pagalbos mokiniui specialistų, ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo pedagogų darbo apmokėjimo ypatumų bus diskutuojama vėlesniu etapu.

Skaityti daugiau...
 
Pokyčiai švietime: ar šį kartą pasiseks?
Trečiadienis, 01 Vasaris 2017 19:12

altTurbūt nėra Lietuvoje žmogaus, kuris nesutiktų, jog švietimo sistemą mūsų šalyje ištikusi krizė. Nedžiugina mokinių rezultatai, maži pedagogų atlyginimai, dėl kurių kyla nuolatiniai valdžios ir mokytojų konfliktai, jaunimui nepatraukli mokytojo profesija. Nesulaukę sisteminių pokyčių dėl mokyklų valdymo, kovoti už kokybišką sistemą imasi net mokiniai.

Džiugu, kad naujoji švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė ne tik aiškiai suvokia problemas, bet ir labai tiksliai įvardija tikslus bei uždavinius, kuriuos reikia įgyvendinti, kad situacija pradėtų keistis. Tikrai negalime nesutikti su ministre, kad svarbiausias tikslas – kokybiškai ir efektyviai veikianti švietimo sistema. O tam reikia, jog mokytojo profesija taptų patraukli ir ją rinktųsi bei į mokyklas ateitų gabus jaunimas; reikia ne tik kelti mokytojų atlyginimus, bet ir užtikrinti socialinį saugumą bei teisingumą mokant už realiai atliekamus visus mokytojo darbus; būtina depolitizuoti mokyklos valdymą siekiant jį padaryti skaidriu ir efektyviu. Šiems tikslams pasiekti imtasi labai reikalingų reformų tiek mokyklų vadovų skyrimo, tiek mokytojų darbo apmokėjimo tvarkose.

Skaityti daugiau...
 
LŠDPS pirmininkas: daugiau galių mokyklų bendruomenėms
Penktadienis, 27 Sausis 2017 09:13

altSausio 25 d. Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos (LŠDPS) pirmininkas Andrius Navickas dalyvavo ir kalbėjo Lietuvos švietimo įstaigų vadovų asociacijų sueigoje Seime. Joje vyravo viena tema: Prezidentės pateiktos Švietimo įstatymo pataisos, numatančias ugdymo įstaigų vadovų kadencijas.

Šalies vadovės pataisas pristatė Prezidentės patarėja Saulė Mačiukaitė-Žvinienė, kalbėjo Seimo pirmininko pirmoji pavaduotoja Rima Baškienė, Seimo Švietimo ir mokslo komiteto pirmininkas Eugenijus Jovaiša, švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė, Ministro Pirmininko patarėja Unė Kaunaitė, Lietuvos savivaldybių asociacijos patarėjas švietimo klausimais Jonas Mickus, Lietuvos tėvų forumo pirmininkas Audrius Murauskas.

Skaityti daugiau...
 
Pedagogų susitikimas su premjeru ir ministre (fotogalerija)
Pirmadienis, 23 Sausis 2017 20:40

altSausio 19 d. Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga (LŠDPS) sukvietė pernai ir užpernai streikais nepasitenkinimą esama padėtimi rodžiusius pedagogus iš visos Lietuvos susitikti su premjeru Sauliumi Skverneliu ir švietimo ir mokslo ministre Jurgita Petrauskiene. LŠDPS mano, kad konsultacijos platesniame rate visada duoda pilnesnį vaizdą, leidžia tiksliau suformuluoti bendruomenės poreikius.

Sveikindamas apie 150 pedagogų iš visos šalies bei naujosios valdžios atstovus LŠDPS pirmininkas Andrius Navickas pasidžiaugė, kad pavyko suburti platų ratą su švietimu susijusių žmonių. Jis pažymėjo, jog nors įvairių švietimo grandžių interesai skirtingi, bet reikia rasti sutarimą ir tiksliai atsakyti į klausimą, ko norime pasiekti. „Kad nebūtų kalbėjimo kiekvienas sau, reikalinga diskusija ir sutarimas visais klausimais, kad pasiektume tos norimos kokybės“, - sakė A. Navickas.

Skaityti daugiau...
 
<< Pradžia < Ankstesnis 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Kitas > Pabaiga >>

Artimiausi renginiai

Rugpjūtis 2018
P A T K P Š S
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
2018.08.20
Seminaras LŠDPS organizacijų pirmininkams
2018.08.21
Seminaras LŠDPS organizacijų pirmininkams

Aktualijos

2018 m. gegužės 18 d. įspėjamasis streikas
2018.05.11
article thumbnail

LŠDPS Vyriausybei ir Švietimo ir mokslo ministerijai įteikti reikalavimai Streikuojančių mokyklų sąrašas Atmintinė streikuojantiesiems ir streiką palaikantiesiems Kod [ ... ]


V. Targamadzė. Švietimo spirgai ir spirgučiai
2017.11.13
article thumbnail

Prof. habil. dr. Vilija Targamadzė, kuri šiuo metu vadovauja ir Lietuvos švietimo tarybai, kritikuoja tiek universitetinio tinklo pertvarką, tiek neseniai pasirašytą Lietuvos & [ ... ]


Vidutinis Estijos mokytojų atlyginimas kils iki 1380 eurų
2017.11.09
article thumbnail

2018 m. augs Estijos ikimokyklinių įstaigų pedagogų ir mokytojų atlyginimai. Bendrojo ugdymo mokytojų vidutinė mėnesinė alga padidės iki mažiausiai 1380 eurų per mėnesį, - lapkričio 8 d [ ... ]


A. Navickas: Norime, kad situacija keistųsi ir mokslo kokybė gerėtų
2017.10.11
article thumbnail

"Bene dažniausiai šalyje protestuojantys pedagogai valdžiai kelia naujus reikalavimus. Siekiama keisti mokytojo darbo užmokesčio sistemą, mažinti vaikų skaičių klasėse, naikinti vadin [ ... ]


Daugiau straipsnių...