Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga

Teisininkas

Mes Feisbuke

Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga
Mokytojų ir toliau negirdi
Pirmadienis, 03 Gruodis 2018 20:27

altNėra žmogaus – nėra problemų?

Ministrė bus atstatydinta, bet nereiškia, kad pagrindinės problemos sprendžiamos, jos net neišgirstos. Regis, jau nelieka abejonių, kad nauja etatinė sistema – ne reforma, o nevykęs eksperimentas. Tačiau ministerijos surašytuose tarimosi su profsąjungomis protokoluose pagrindiniai reikalavimai atsidūrė skiltyje “nesutarta”… O ir sutartuose atsirado tokių kaip “nustatyti aiškias taisykles metiniam etato valandų skaičiavimui”. Kokias taisykles, pagal kokius kriterijus? Kaip pamatuojamas tas „aiškius“? Ar tokio konkretumo frazė gali būti laikoma susitarimu?

Skaityti daugiau...
 
Dėl organizuojamų palaikymo akcijų
Sekmadienis, 02 Gruodis 2018 21:52

Šiuo metu visoje Lietuvoje vyksta labai daug privačia iniciatyva organizuojamų akcijų, palaikymo judėjimų. Mums labai svarbus ir brangus žmonių noras moraliai būti kartu. Tačiau labai prašytume išlaikyti pagarbą ir taikias formas.

LŠDPS

Skaityti daugiau...
 
2018-12-02 ŠMM
Sekmadienis, 02 Gruodis 2018 21:37

altFacebook vis klausia, ką aš galvoju. Vakar nebuvo laiko, atsakau šiandien. Labai sunki diena. Nieko naujo – eilinė sunki diena, apie kurios patyrimus galėčiau kalbėti ilgai (nebijokite, bus šiek tiek trumpiau). Pagal besiklostančias aplinkybes buvo galima tikėtis atokvėpio – jau penktadienį derybos nevyko, tai šeštadienis – logiškai tiesiog bendravimo, atneštų stalo žaidimų diena (oi, kiek būtume pasilinksminę žaisdami Dixit). Matote, rašau tariamąją nuosaką. Vadinasi, vėl neprognozuojamai viskas pasikeitė (ir kodėl nebestebina…).

Skaityti daugiau...
 
Trumpa streiko istorija
Sekmadienis, 02 Gruodis 2018 21:23

altLŠDPS 2017 m. lapkričio 20 d. įteikė Lietuvos Respublikos Vyriausybei ir Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministrui reikalavimus, iškeltus 2017 m. lapkričio 18 d. suvažiavime. Švietimo ir mokslo ministerija atsakė LŠDPS kviesdama prisijungti prie galiojančios Lietuvos švietimo ir mokslo šakos kolektyvinės sutarties (ją pasirašė kitos profesinės sąjungos ir mes matome, kuo tai baigėsi. Ugdymo įstaigos, kuriose veikia tos profesinės sąjungos, streikuoti pagal įstatymus negali, o į jų visus pasiūlymus ŠMM turi teisę nereaguoti arba išklausiusi visai neatsižvelgti - ir sėkmingai tuo naudojasi). Toks pasiūlymas netenkino, todėl LŠDPS inicijavo kolektyvinio darbo ginčo dėl interesų komisijos sudarymą. 2018 m. sausio 18 d. buvo pakartotinai inicijuojamas kolektyvinio darbo ginčo dėl interesų komisijos sudarymas. Lietuvos Respublikos Vyriausybė neskyrė narių į Ginčo komisiją. Tai buvo juridinis pagrindas skelbti įspėjamąjį, o po to tikrąjį streiką. Tiek LŠDPS profesinės sąjungos reikalavimai, tiek bręstanti konfliktinė situacija ŠMM ir Vyriausybei buvo gerai žinoma jau visus metus. 

Skaityti daugiau...
 
Streikas: iš ministerijos neišeis tol, kol nebus susitarimo
Trečiadienis, 28 Lapkritis 2018 06:49

Įpusėjo trečia mokytojų streiko savaitė, tačiau Švietimo ir mokslo ministerija nerodo iniciatyvos iš esmės spręsti kolektyvinį ginčą. Lapkričio 27 d. streiką rengianti Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga (LŠDPS) informavo švietimo ir mokslo ministrę Jurgitą Petrauskienę, jog yra suinteresuota, kad tūkstančiams vaikų būtų atnaujintas ugdymo procesas, todėl trečiadienį, lapkričio 28 d., 11 val., į Švietimo ir mokslo ministeriją atvyks derėtis.

Skaityti daugiau...
 
Apie su(si)tarimus, paslaptis ir slaptus sutarimus
Antradienis, 27 Lapkritis 2018 14:33

Trečia streiko savaitė, antradienis. Mitingas penktadienį Vilniuje. Tada vėl streikai – kol bus pasirašyta sutartis. Kiek dar „nuostabių“ interviu, pranešimų spaudai, žinių išgirsime, sunku numatyti. Bet galima garantuoti – po vieną didesnį pliūpsnį kiekvieną dieną tiktai bus. O kartais ir daugiau. Vakar išvykdama iš šalies visus nustebino ministrė, šiandien ji dar dalyvauja renginiuose Briuselyje (priminsiu: 9.40 val. - mokslo parodos „Neregėta Lietuva“ atidarymas, taip pat po atidarymo vyksiančioje mokslininkų diskusijoje. 15 val. - Europos Sąjungos Tarybos (Sporto dalis) posėdyje. 18.30 val. - Europos Komisijos organizuojamame sporto apdovanojimų renginyje #BeInclusive, skirtame pagerbti nugalėtojus ir finalistus, teikusius projektus, skirtus socialinės įtraukties didinimui per sportą. Dienotvarkė įtempta ir ,,prasminga“. Ypač, kai jos kuruojamoje srityje krizė, visi laukia susitarimų pradžios, nes kol kas tik imitacijos ir viešieji ryšiai. Dar truputis intrigų. Tiesa, ministrė tikrai rūpestinga, nepaliko šalies be priežiūros – iš ryto visas žiniasklaidos priemones pasiekė informacija, kad streikai rimsta, padėtis jau suvaldyta. O dabar faktais - vakar streikuojančių ar besiruošiančių streikuoti įstaigų buvo 114, šiandien 117, dar gaunama pranešimų apie ruošiamus dokumentus. Tikrai viskas tikrai rimsta...

Skaityti daugiau...
 
<< Pradžia < Ankstesnis 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Kitas > Pabaiga >>

Artimiausi renginiai

Birželis 2019
P A T K P Š S
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
2019.06.20
LŠDPS išplėstinis tarybos posėdis

Svarbu

alt

Kviečiame dalyvauti apklausoje "Orus mokytojas - išsilavinęs jaunimas - klestinti visuomenė"

Dalyvaudami apklausoje, Jūs sustiprinsite derybines profsąjungų pozicijas, prisidėsite prie demokratinio švietimo ir viešojo gėrio kūrimo. 

Anketą užpildysite paspaudę nuorodą:

https://www.surveymonkey.com/r/mokytojai

 

Aktualijos

Ikimokyklinio ugdymo svarba neginčijama, o ar svarbus pedagogas?“
2019.05.14
article thumbnail

Gegužės 8 dieną LŠDPS Vilniaus miesto susivienijimo ikimokyklinio ugdymo įstaigų profesinių organizacijų nariai susitiko su Vilniaus   miesto savivaldybės   administracijos atsak [ ... ]


Mokytojų kambarys. Pedagoginių protestų kultūra (Laidos įrašas)
2019.05.14
article thumbnail

Tema, kuria vengiama kalbėti: protestai. Kokia protestų kultūra Lietuvoje? Laidoje "Mokytojų kambarys" dalyvauja LŠDPS atstovai.


LŠDPS intensyvina savo veiklą
2019.04.25
article thumbnail

Balandžio 24 d. Vilniuje rinkosi LŠDPS susivienijimų bei pirminių organizacijų atstovai į planuotą susitikimą su LR švietimo, mokslo ir sporto ministerijos atstovais bei į stra [ ... ]


Streikavę mokytojai spręs dėl tolimesnių veiksmų
2019.04.24
article thumbnail

Praeitų metų pabaigoje streikavę ir kalbėtis į ministeriją atėję bei iš jos tris savaites nesitraukę mokytojai po keturių mėnesių renkasi įvertinti situacijos švietimo siste [ ... ]


Daugiau straipsnių...