Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga

Teisininkas

Mes Feisbuke

Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga
Prezidentė įspėta dėl grėsmės demokratijai
Trečiadienis, 05 Gruodis 2018 07:31

Gruodžio 5 d. Švietimo ir mokslo ministerijoje esantys mokytojais kreipėsi į Prezidentę Dalią Grybauskaitę informuodami, kad susidariusi situacija peržengė vienos profesijos ir jai atstovaujančios institucijos konflikto ribas.

Skaityti daugiau...
 
2018-12-03 ŠMM
Antradienis, 04 Gruodis 2018 09:54

Facebook vis klausia, ką galvoju. Noriu padėkoti visiems, kurie vakar padėjo. Bijau, kad, minėdama pavardes, ką nors pamiršiu, o ir žmonės tikrai ėjo ne dėl reklamos, todėl jūs žinote, kam tai skirta - AČIŪ už realias pastangas. 

Keistesnio siurrealistinio vaizdinio nesu regėjusi niekada. Ir tokios jausmų amplitudės per vieną dieną niekada gyvenime nebuvo.
Ryte tikimės derybų. Planuojame, strateguojame. Vakare pradžiugino J.Didžiulis, atėjęs su visa šeima, leido trumpam atsikvėpti. Po nakties susitvarkome daiktus taip, kad koridoriuose neliktų nė vieno mūsų buvimo ženklo – net stalą su maistu įsinešame į auditoriją/miegamąjį/posėdžių salę/dabar valgomąjį. Suprantame – tai įstaiga, reikia gerbti jos darbo ritmą. Stengiamės iki šaldytuvo ar tualeto eiti kuo tyliau. Prieš aštuonias apie streiką liudija tik prie durų esantis užrašas. Pagal galimybes apsitvarkome aplinką, nusivalome dulkes.

Skaityti daugiau...
 
Mokytojų ir toliau negirdi
Pirmadienis, 03 Gruodis 2018 20:27

altNėra žmogaus – nėra problemų?

Ministrė bus atstatydinta, bet nereiškia, kad pagrindinės problemos sprendžiamos, jos net neišgirstos. Regis, jau nelieka abejonių, kad nauja etatinė sistema – ne reforma, o nevykęs eksperimentas. Tačiau ministerijos surašytuose tarimosi su profsąjungomis protokoluose pagrindiniai reikalavimai atsidūrė skiltyje “nesutarta”… O ir sutartuose atsirado tokių kaip “nustatyti aiškias taisykles metiniam etato valandų skaičiavimui”. Kokias taisykles, pagal kokius kriterijus? Kaip pamatuojamas tas „aiškius“? Ar tokio konkretumo frazė gali būti laikoma susitarimu?

Skaityti daugiau...
 
Dėl organizuojamų palaikymo akcijų
Sekmadienis, 02 Gruodis 2018 21:52

Šiuo metu visoje Lietuvoje vyksta labai daug privačia iniciatyva organizuojamų akcijų, palaikymo judėjimų. Mums labai svarbus ir brangus žmonių noras moraliai būti kartu. Tačiau labai prašytume išlaikyti pagarbą ir taikias formas.

LŠDPS

Skaityti daugiau...
 
2018-12-02 ŠMM
Sekmadienis, 02 Gruodis 2018 21:37

altFacebook vis klausia, ką aš galvoju. Vakar nebuvo laiko, atsakau šiandien. Labai sunki diena. Nieko naujo – eilinė sunki diena, apie kurios patyrimus galėčiau kalbėti ilgai (nebijokite, bus šiek tiek trumpiau). Pagal besiklostančias aplinkybes buvo galima tikėtis atokvėpio – jau penktadienį derybos nevyko, tai šeštadienis – logiškai tiesiog bendravimo, atneštų stalo žaidimų diena (oi, kiek būtume pasilinksminę žaisdami Dixit). Matote, rašau tariamąją nuosaką. Vadinasi, vėl neprognozuojamai viskas pasikeitė (ir kodėl nebestebina…).

Skaityti daugiau...
 
<< Pradžia < Ankstesnis 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 Kitas > Pabaiga >>

Artimiausi renginiai

Rugpjūtis 2019
P A T K P Š S
29 30 31 1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31 1
Nėra renginių

Svarbu

alt

Kviečiame dalyvauti apklausoje "Orus mokytojas - išsilavinęs jaunimas - klestinti visuomenė"

Dalyvaudami apklausoje, Jūs sustiprinsite derybines profsąjungų pozicijas, prisidėsite prie demokratinio švietimo ir viešojo gėrio kūrimo. 

Anketą užpildysite paspaudę nuorodą:

https://www.surveymonkey.com/r/mokytojai

 

Aktualijos

Ar etatinis mokytojų darbo užmokesčio modelio tobulinimas – tik dar viena imitacija?
2019.06.17
article thumbnail

  Šiuo metu turbūt didžioji dalis mokytojų, mokinių ir tėvų galvoja, kaip ištverti pailgintų mokslo metų chaosą, susijusį su tuo, kad mokyklų patalpos visai nepritaikytos da [ ... ]


Įvyko ketvirtas derybų posėdis. Ministerija nenori derėtis dėl mokinių skaičiaus mažinimo klasėse
2019.06.15
article thumbnail

Birželio 13 dieną ministerijoje įvyko ketvirtasis LŠDPS derybų dėl kolektyvinės sutarties susitikimas. Jo pabaigoje ministerijos atstovų akibrokštas - nesiderėti dėl mokinių  [ ... ]


Trečias derybinis susitikimas. Tartasi dėl atlyginimų didinimo dydžių ir datų
2019.06.07
article thumbnail

Birželio 5 d. (trečiadienį) įvyko trečiasis derybinis profsąjungos ir ministerijos susitikimas. Posėdyje dalyvavo ir ikimokylinių įstaigų profsąjungų atstovai. LŠDPS derybininkams [ ... ]


Antrosios profsąjungos ir ministerijos derybos. Mokytojų lūkesčiai derantis yra ir bus pagrindinis pedagogų atstovų argumentas
2019.05.30
article thumbnail

Gegužės 29 d. (trečiadienį) įvyko antrasis profsąjungos ir ministerijos atstovų posėdis dėl šakinio susitarimo, kuriame LŠDPS talkino žinomas teisininkas dr. Nerijaus Kasilia [ ... ]


Daugiau straipsnių...