Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga

Teisininkas

Padalinių veikla

Šiuo metu naršo

Mes turime 37 svečius online
Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga
A. Navickas ir A. Jurgelevičius: prieš ir už šakos sutartį
Antradienis, 07 Lapkritis 2017 10:56

alt

Žinių radijas kalbina Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos pirmininką Andrių Navicką ir Lietuvos švietimo profesinės sąjungos pirmininką Audrių Jurgelevičių apie Lietuvos švietimo ir mokslo šakos kolektyvinę sutartį.

Andrius Navickas nemano, jog ši sutartis pakeis valdžios požiūrį į švietimą, mokytojus ir patį socialinį dialogą, juolab kad joje nėra jokių konkrečių valdžios įsipareigojimų, išskyrus susitarimą „aptarti“, „siekti“, „ieškoti galimybių“. Audrius Jurgelevičius tuo tarpu įsitikinęs, kodėl tokia sutartis, kokia suderėta, yra geriau negu jokios.

Laidos įrašas

 
Ar pasirašyti šakos sutartį, spręs LŠDPS suvažiavimas (sutarties projektas)
Antradienis, 31 Spalis 2017 09:38

altSpalio 30 d. įvyko Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos (LŠDPS) koordinavimo tarybos posėdis. Pagrindinis svarstytas klausimas – ar LŠDPS pritars parengtam švietimo ir mokslo šakos kolektyvinės sutarties projektui.

Į derybų grupę, sudarytą iš septynių Švietimo ir mokslo ministerijos (ŠMM) ir septynių profesinių sąjungų atstovų, deleguotas LŠDPS pirmininko pavaduotojas Vytautas Silvanavičius supažindino tarybos narius su derybų eiga.

Skaityti daugiau...
 
Ar lietuvos mokytojų praktikų nuomonė – ne autoritetas?
Antradienis, 24 Spalis 2017 10:04

altLietuvių kalbos ir literatūros mokytoja metodininkė Vilniaus Martyno Mažvydo progimnazijos direktoriaus pavaduotoja ugdymui Genė Remeikienė, kurios atvirą laišką švietimo ir mokslo ministrei neseniai aptarinėjo bene visa švietimo bendruomenė, yra Vilniaus švietimo įstaigų darbuotojų profesinių sąjungų susivienijimo narė.

Dalijamės jos straipsniu.

Skaityti daugiau...
 
LŠDPS pirmininko Andriaus Navicko komentaras po derybų
Penktadienis, 20 Spalis 2017 11:30

altŠvietimo ir mokslo ministerija iškilmingai skelbia, jog pavyko sutarti su profesinėmis sąjungomis dėl švietimo ir mokslo šakos kolektyvinės sutarties. Kai kurie kolegos iš kitų švietimo profesinių sąjungų pasiektą rezultatą taip pat vertina teigiamai, tačiau ar išties yra ko džiūgauti?

Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos (LŠDPS) derybininkas – LŠDPS pirmininko pavaduotojas Vytautas Silvanavičius, kuris kartu su kitais šešiais darbuotojų atstovais dalyvavo daugiau nei dvejus metus vykusiame derybų procese, ne kartą skundėsi, jog nepavyksta įtikinti ne tik ministerijos žmonių, bet ir kolegų iš profsąjungų. Todėl vieno ar dviejų balsų nepakakdavo priimti darbuotojams palankesnių nuostatų.

Skaityti daugiau...
 
A. Navickas: Norime, kad situacija keistųsi ir mokslo kokybė gerėtų
Trečiadienis, 11 Spalis 2017 15:00

alt"Bene dažniausiai šalyje protestuojantys pedagogai valdžiai kelia naujus reikalavimus. Siekiama keisti mokytojo darbo užmokesčio sistemą, mažinti vaikų skaičių klasėse, naikinti vadinamąsias „žirkles“, - rašoma tinklalapyje bernardinai.lt. Ta proga kalbintas Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkas Andrius Navickas pasakojo apie reformas, kaip pokyčiai švietimo sistemoje gali lemti mokymosi rezultatus ir pedagogo profesijos populiarumo mažėjimą.

Skaityti daugiau...
 
Ministrės rūpestis mokytojais - apsimestinis
Antradienis, 10 Spalis 2017 12:10

altSpalio 9 d. švietimo ir mokslo ministrės Jurgitos Petrauskienės kvietimu įvyko susitikimas su profesinių sąjungų atstovais „aptarti rugsėjo 26 d. profesinių sąjungų reikalavimus ir etatinio mokytojų darbo apmokėjimo modelio projektą“.

Nors žiniasklaidoje skelbta, kad spalio 4 d. vyriausybė neva suteikusi įgaliojimus ministrei pasirašyti švietimo ir mokslo šakos kolektyvinę sutartį, tačiau susitikime paaiškėjo, jog tai - netiesa. Pristatytame Vyriausybės pasitarimo protokolo išraše matyti, jog įgaliojimai pasirašyti sutartį bus suteikti kitame Vyriausybės posėdyje, o pačią sutartį siūloma „tikslinti“, t.y. išbraukti visus punktus, kurie susiję su papildomu finansavimu iki 2020 m., išskyrus mokytojų etatinį apmokėjimą.

Skaityti daugiau...
 
<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Kitas > Pabaiga >>

Artimiausi renginiai

Lapkritis 2017
P A T K P Š S
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 1 2 3
2017.11.25
LŠDPS pirmininkas dalyvaus steigiamajame Lietuvos mokytojų, švietimo ir mokslo profesinės sąjungos suvažiavime
2017.11.30
LŠDPS pirmininkas dalyvaus tarptautinio piešinių konkurso "Tėvynės labui" laureatų ir diplomantų apdovanojimo ceremonijoje

Pilietiškas švietimietis

Aktualijos

V. Targamadzė. Švietimo spirgai ir spirgučiai
2017.11.13
article thumbnail

Prof. habil. dr. Vilija Targamadzė, kuri šiuo metu vadovauja ir Lietuvos švietimo tarybai, kritikuoja tiek universitetinio tinklo pertvarką, tiek neseniai pasirašytą Lietuvos & [ ... ]


Vidutinis Estijos mokytojų atlyginimas kils iki 1380 eurų
2017.11.09
article thumbnail

2018 m. augs Estijos ikimokyklinių įstaigų pedagogų ir mokytojų atlyginimai. Bendrojo ugdymo mokytojų vidutinė mėnesinė alga padidės iki mažiausiai 1380 eurų per mėnesį, - lapkričio 8 d [ ... ]


A. Navickas: Norime, kad situacija keistųsi ir mokslo kokybė gerėtų
2017.10.11
article thumbnail

"Bene dažniausiai šalyje protestuojantys pedagogai valdžiai kelia naujus reikalavimus. Siekiama keisti mokytojo darbo užmokesčio sistemą, mažinti vaikų skaičių klasėse, naikinti vadin [ ... ]


Su Tarptautine mokytojo diena! Su laisve mokyti!
2017.10.04
article thumbnail

Spalio 5-tąją – Tarptautinę mokytojų dieną – įprasta paminėti sveikinant mokytojus, jiems dėkojant, prisimenant jų sunkų darbą, tačiau mažai kas žino, kaip, kodėl ir kam  [ ... ]


Daugiau straipsnių...