Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga

Teisininkas

Mes Feisbuke

Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga
Seimo nariai raginami neskubėti priimti etatinio darbo apmokėjimo modelio
Trečiadienis, 06 Birželis 2018 09:59

altBirželio 5 d. Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga, Vilniaus švietimo profesinė sąjunga ir Lietuvos mokytojų, švietimo ir mokslo profesinės sąjungos Klaipėdos miesto susivienijimas kreipėsi į Seimo narius prašydami atidėti etatinio mokytojų darbo apmokėjimo sistemos įvedimą nuo rugsėjo 1 d.

Rašte, kurį pasirašė LŠDPS pirmininkas Andrius Navickas, VŠPS pirmininkė Rūta Osipavičiūtė ir LMŠMPS Klaipėdos susivienijimo vadovė Laima Juknienė, išdėstyti argumentai, kodėl nereikia skubėti su naująja apmokėjimo sistema. Taip pat išvardinti principai, į kuriuos turėtų būti atsižvelgta etatinio darbo apmokėjimo modelyje.

Skaityti daugiau...
 
Ministerija priima sprendimus, bet atsakomybės kratosi
Pirmadienis, 04 Birželis 2018 12:56

altKai pernai Švietimo ir mokslo ministerija (ŠMM) pareiškė ilginsianti mokslo metus, Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga (LŠDPS) kartu su Vilniaus švietimo profesine sąjunga (nepriklauso LŠDPS) ir asociacija „Nacionalinis aktyvių mamų sambūris“ tam priešinosi. Ne tik švietimo profesinių sąjungų rengta apklausa, bet ir vėliau Vyriausybės bei „Vilmorus“ surengtos apklausos parodė, jog apie 90 proc. švietimo bendruomenės nepritarė ŠMM idėjai. Aukščiau minėtos organizacijos taip pat surengė ir protesto akciją „Ar ilgiau yra geriau?“, nors kolegos iš kitų profesinių sąjungų teigė, jog tai esą mokytojams neturėtų rūpėti.

Šiemet jau skiname ministerijos sugalvotos „reformos“ vaisius: mokytojai ir mokiniai skundžiasi karščiu klasėse, kur būna ir virš 30 laipsnių šilumos, tėvai netveria pykčiu namo sulaukę išgeibusių, nesveikuojančių vaikų.

Skaityti daugiau...
 
Kaip mūsų valstybėje „didinamas“ mokytojo prestižas?
Penktadienis, 01 Birželis 2018 09:06

altViename iš gausių Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio renginių paskelbta pirmoji iš trijų svarbiausių proveržio idėjų Lietuvai, o būtent: „mokytojas – prestižinė profesija iki 2025 metų“, sudrebino pedagoginę bendruomenę. Imta tikėtis, kad pagaliau bus atkreiptas dėmesys į mokytojo profesijos svarbą, bus inicijuojami pokyčiai, kurie keltų mokytojo profesijos prestižą.

Ką turime šiandien? Gaila, bet mokytojo prestižas menkinamas dar labiau. Ar galima taip elgtis su mokytoju, kai jis, išeidamas atostogauti, net nežino, kokį krūvį gaus kitais mokslo metais įvedus etatinį apmokėjimą ir ar jo paslaugų išvis reikės? Ar netikrumas ir neapmąstyti bei skuboti Švietimo  ir moklso ministerijos (ŠMM) sprendimai didina mokytojo profesijos patrauklumą? Kas norės eiti dirbti ten, kur neaišku, kas bus rytoj?

Skaityti daugiau...
 
Seimo frakcijose – LŠDPS pozicija dėl etatinio
Ketvirtadienis, 31 Gegužė 2018 14:52

altGegužės 30 ir 31 dienomis Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos (LŠDPS) atstovai susitiko su keturių Seimo frakcijų nariais. Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų, Lietuvos socialdemokratų partijos, Liberalų sąjūdžio frakcijos ir Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos frakcijų nariai norėjo susipažinti su LŠDPS pozicija dėl mokytojų etatinio darbo apmokėjimo modelio projekto.

Susitikimuose taip pat dalyvavo Lietuvos švietimo profesinei sąjungai (LŠPS) priklausančios Vilniaus švietimo profesinės sąjungos pirmininkė Rūta Osipavičiūtė ir Lietuvos mokytojų, švietimo ir mokslo profesinės sąjungos (LMŠMPS) Klaipėdos miesto susivienijimo pirmininkės pavaduotoja Nijolė Dargužienė.

Skaityti daugiau...
 
Seime iš darbotvarkės išbrauktas etatinio klausimas
Ketvirtadienis, 24 Gegužė 2018 13:16

altGegužės 24 d. Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos (LŠDPS) pirmininkas Andrius Navickas susitiko su Seimo Socialdemokratų darbo partijos ir partijos „Tvarka ir teisingumas“ frakcijų nariais. Seimo nariams išdėstyti argumentai, kodėl LŠDPS streikavo ir kodėl nereikia pritarti įstatymų projektams, kurie reglamentuos naująją mokytojų darbo apmokėjimo tvarką, ketinamą įvesti nuo rugsėjo 1 d.

Tuoj po susitikimų įvykusiame Seimo plenariniame posėdyje buvo pritarta pasiūlymui išbraukti iš dienos darbotvarkės minėtų įstatymo projektų pateikimą.

Skaityti daugiau...
 
Įspėjamasis mokytojų streikas - jau rytoj
Ketvirtadienis, 17 Gegužė 2018 13:56
altGegužės 17 d. Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga (LŠDPS) surengė spaudos konferenciją „Kodėl mokytojai streikuos ir kiek tai svarbu visam viešajam sektoriui?“. Joje dalyvavo Andrius Navickas, LŠDPS pirmininkas, Vytautas Silvanavičius, LŠDPS pirmininko pavaduotojas, Rūta Osipavičiūtė, Vilniaus švietimo profesinės sąjungos pirmininkė ir dr. Antanas Kairys, „Paskutinio prioriteto“ vienas iš steigėjų  ir Humanitarinių ir socialinių mokslų sąjūdžio organizacinės grupės narys.
Skaityti daugiau...
 
<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Kitas > Pabaiga >>

Artimiausi renginiai

Rugsėjis 2018
P A T K P Š S
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
2018.09.25
LŠDPS pirmininkas dalyvaus Consilium Educationis seminare „Universitetas kaip vieningos švietimo sistemos dalis"

Aktualijos

2018 m. gegužės 18 d. įspėjamasis streikas
2018.05.11
article thumbnail

LŠDPS Vyriausybei ir Švietimo ir mokslo ministerijai įteikti reikalavimai Streikuojančių mokyklų sąrašas Atmintinė streikuojantiesiems ir streiką palaikantiesiems Kod [ ... ]


V. Targamadzė. Švietimo spirgai ir spirgučiai
2017.11.13
article thumbnail

Prof. habil. dr. Vilija Targamadzė, kuri šiuo metu vadovauja ir Lietuvos švietimo tarybai, kritikuoja tiek universitetinio tinklo pertvarką, tiek neseniai pasirašytą Lietuvos & [ ... ]


Vidutinis Estijos mokytojų atlyginimas kils iki 1380 eurų
2017.11.09
article thumbnail

2018 m. augs Estijos ikimokyklinių įstaigų pedagogų ir mokytojų atlyginimai. Bendrojo ugdymo mokytojų vidutinė mėnesinė alga padidės iki mažiausiai 1380 eurų per mėnesį, - lapkričio 8 d [ ... ]


A. Navickas: Norime, kad situacija keistųsi ir mokslo kokybė gerėtų
2017.10.11
article thumbnail

"Bene dažniausiai šalyje protestuojantys pedagogai valdžiai kelia naujus reikalavimus. Siekiama keisti mokytojo darbo užmokesčio sistemą, mažinti vaikų skaičių klasėse, naikinti vadin [ ... ]


Daugiau straipsnių...