Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga

Teisininkas

Mes Feisbuke

Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga
Ar artėjanti Mokslo ir žinių diena taps gera pradžia mokytojui?
Penktadienis, 31 Rugpjūtis 2018 08:00

 

Artėja rugsėjis... Vis anksčiau pradeda temti, o šilti ir ilgi vasaros vakarai tolsta kaip gražus miražas...alt

Jau laikas, Mokytojau, praverti mokyklos duris!

Tik kodėl jas praveri nedrąsiai? Argi neturėtum eiti aukštai iškelta galva?

Tai kodėl to nėra?

Netikrumas, vien netikrumas...

Argi netrukus tapsiančios prestižinės profesijos atstovas gali taip jaustis?

Taip, gali.

Skaityti daugiau...
 
Įvyko kasmetiniai LŠDPS mokymai
Penktadienis, 24 Rugpjūtis 2018 09:45

altRugpjūčio 20-21 dienomis kaimo turizmo sodyboje Molėtų rajone įvyko kasmetiniai Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos (LŠDPS) mokymai „Socialinis dialogas švietimo įstaigoje. Pedagogo juridinės ir vadybinės kompetencijos plėtojimas“. Jame šiemet dalyvavo 60 LŠDPS atstovų iš visos Lietuvos.

Skaityti daugiau...
 
Viešojo sektoriaus darbuotojai – prieš Vyriausybės siūlomą mokesčių reformą
Ketvirtadienis, 14 Birželis 2018 12:55

altBirželio 13 d. Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos (LŠDPS) pirmininkas Andrius Navickas dalyvavo bendrame Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų ir Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijų susitikime su profesinių sąjungų atstovais dėl valdančiosios daugumos teikiamų mokesčių ir pensijų reformų.

Dieną prieš tai Humanitarinių ir socialinių mokslų (HSM) asociacijų sąjūdis, Lietuvos medikų sąjūdis, Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga, Lietuvos socialinių darbuotojų asociacija Seimo nariams išsiuntė pasiūlymus dėl mokesčių reformos.

Skaityti daugiau...
 
A. Navickas: švietimo sistemą bandoma išprievartauti
Pirmadienis, 11 Birželis 2018 13:52

altBirželio 11 d. Seimo Švietimo ir mokslo komitetas surengė klausymus dėl įstatymų projektų, kuriais siekiama įdiegti mokytojų etatinio apmokėjimo tvarką. Nors komiteto pranešime spaudai teigiama, jog klausymų tikslas – išgirsti visų suinteresuotų pusių nuomones ir pastebėjimus dėl šių pataisų, tačiau švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė jautriai reagavo į kritiką, kurios ypač netrūko, o kritikavusiuosius kaltino naudojant demagogiją ir populizmą. Projekto kritikai prašė skubotos reformos nepradėti įgyvendinti nuo rugsėjo 1 d.

Renginyje dalyvavo Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos (LŠDPS) pirmininkas Andrius Navickas ir pirmininko pavaduotojas Vytautas Silvanavičius.

Skaityti daugiau...
 
Seimo nariai raginami neskubėti priimti etatinio darbo apmokėjimo modelio
Trečiadienis, 06 Birželis 2018 09:59

altBirželio 5 d. Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga, Vilniaus švietimo profesinė sąjunga ir Lietuvos mokytojų, švietimo ir mokslo profesinės sąjungos Klaipėdos miesto susivienijimas kreipėsi į Seimo narius prašydami atidėti etatinio mokytojų darbo apmokėjimo sistemos įvedimą nuo rugsėjo 1 d.

Rašte, kurį pasirašė LŠDPS pirmininkas Andrius Navickas, VŠPS pirmininkė Rūta Osipavičiūtė ir LMŠMPS Klaipėdos susivienijimo vadovė Laima Juknienė, išdėstyti argumentai, kodėl nereikia skubėti su naująja apmokėjimo sistema. Taip pat išvardinti principai, į kuriuos turėtų būti atsižvelgta etatinio darbo apmokėjimo modelyje.

Skaityti daugiau...
 
Ministerija priima sprendimus, bet atsakomybės kratosi
Pirmadienis, 04 Birželis 2018 12:56

altKai pernai Švietimo ir mokslo ministerija (ŠMM) pareiškė ilginsianti mokslo metus, Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga (LŠDPS) kartu su Vilniaus švietimo profesine sąjunga (nepriklauso LŠDPS) ir asociacija „Nacionalinis aktyvių mamų sambūris“ tam priešinosi. Ne tik švietimo profesinių sąjungų rengta apklausa, bet ir vėliau Vyriausybės bei „Vilmorus“ surengtos apklausos parodė, jog apie 90 proc. švietimo bendruomenės nepritarė ŠMM idėjai. Aukščiau minėtos organizacijos taip pat surengė ir protesto akciją „Ar ilgiau yra geriau?“, nors kolegos iš kitų profesinių sąjungų teigė, jog tai esą mokytojams neturėtų rūpėti.

Šiemet jau skiname ministerijos sugalvotos „reformos“ vaisius: mokytojai ir mokiniai skundžiasi karščiu klasėse, kur būna ir virš 30 laipsnių šilumos, tėvai netveria pykčiu namo sulaukę išgeibusių, nesveikuojančių vaikų.

Skaityti daugiau...
 
<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Kitas > Pabaiga >>

Artimiausi renginiai

Gruodis 2018
P A T K P Š S
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6
Nėra renginių

Aktualijos

V. Targamadzė. Švietimo spirgai ir spirgučiai
2017.11.13
article thumbnail

Prof. habil. dr. Vilija Targamadzė, kuri šiuo metu vadovauja ir Lietuvos švietimo tarybai, kritikuoja tiek universitetinio tinklo pertvarką, tiek neseniai pasirašytą Lietuvos & [ ... ]


Vidutinis Estijos mokytojų atlyginimas kils iki 1380 eurų
2017.11.09
article thumbnail

2018 m. augs Estijos ikimokyklinių įstaigų pedagogų ir mokytojų atlyginimai. Bendrojo ugdymo mokytojų vidutinė mėnesinė alga padidės iki mažiausiai 1380 eurų per mėnesį, - lapkričio 8 d [ ... ]


A. Navickas: Norime, kad situacija keistųsi ir mokslo kokybė gerėtų
2017.10.11
article thumbnail

"Bene dažniausiai šalyje protestuojantys pedagogai valdžiai kelia naujus reikalavimus. Siekiama keisti mokytojo darbo užmokesčio sistemą, mažinti vaikų skaičių klasėse, naikinti vadin [ ... ]


Su Tarptautine mokytojo diena! Su laisve mokyti!
2017.10.04
article thumbnail

Spalio 5-tąją – Tarptautinę mokytojų dieną – įprasta paminėti sveikinant mokytojus, jiems dėkojant, prisimenant jų sunkų darbą, tačiau mažai kas žino, kaip, kodėl ir kam  [ ... ]


Daugiau straipsnių...