Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga

Teisininkas

Mes Feisbuke

Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga
Su dėstytojais ir mokslininkais aptartas bendradarbiavimas
Ketvirtadienis, 14 Gruodis 2017 15:44

Gruodžio 14 d. Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos (LŠDPS) Andrius Navickas susitiko su dėstytojų, mokslininkų iniciatyvos „Paskutinis prioritetas“ atstovais. Susitikime pasikeista pozicijomis dėl Seimo priimto kitų metų valstybės biudžeto, aptartos bendro veikimo galimybės, pasidalinta idėjomis, planais.

Nemažai diskutuota apie visų viešojo sektoriaus darbuotojų vienijimosi galimybę, plačią veikimo platformą, nes aišku, kad „vienos paklodės visiems neužteks“.

Skaityti daugiau...
 
Vizitas ministerijoje: klausimų vis dar daugiau negu atsakymų
Ketvirtadienis, 30 Lapkritis 2017 13:33

alt

Lapkričio 30 d. Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos (LŠDPS) atstovai švietimo ir mokslo ministrės Jurgitos Patrauskienės iniciatyva ministerijoje dalyvavo susitikime dėl LŠDPS suvažiavime suformuluotų reikalavimų.

Ministrė ir toliau atkakliai kviečia LŠDPS prisijungti prie Švietimo ir mokslo šakos kolektyvinės sutarties, tuo pačiu ir pritarti dabartiniu metu siūlomam etatinio mokytojų darbo apmokėjimo modelio variantui.

LŠDPS pirmininkas Andrius Navickas informavo, kad LŠDPS nėra prieš kolektyvinę sutartį ir mielai prie jos prisijungtų, tik tokia, kokia ji yra dabar, netenkina šalies mokytojų. „Lankausi daugelyje mokyklų ir niekur neteko girdėti, kad pasirašyta sutartis sprendžia kokias nors problemas“, - sakė jis. LŠDPS reikalavimuose kaip tik ir suformuluoti tie klausimai, kurie turėtų būti numatyti kolektyvinėje sutartyje.

Skaityti daugiau...
 
Reikia pradėti veikti kartu jau šiandien
Pirmadienis, 27 Lapkritis 2017 11:41

altLapkričio 25 d. Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos (LŠDPS) pirmininkas Andrius Navickas dalyvavo steigiamajame Lietuvos mokytojų, šveitimo ir mokslo profesinės sąjungos suvažiavime. Jis pasveikino dviejų organizacijų – Lietuvos švietimo įstaigų ir Lietuvos mokytojų profesinių sąjungų delegatus pirmuosius žengus žingsnį vieningos organizacijos link.

„Jūs šiandien nutraukėte juodąjį – skaldymosi – periodą, kuris vyko nuo 2007 m. Mums tikrai reikalinga vieninga organizacija, ypatingai šiandien, kai švietimas išgyvena sunkų periodą, kai iš Seimo narių girdime gražius žodžius apie darną, apie jautrumą, bet jų darbai visiškai skiriasi nuo žodžių“, - kalbėjo LŠDPS pirmininkas.

Skaityti daugiau...
 
Suvažiavimas: daugiau demokratijos ir reiklumo valdžiai (fotogalerija)
Trečiadienis, 22 Lapkritis 2017 15:55

alt„Vieni sako, kad reikia keisti programas, kiti gi teigia, kad programos tinkamos. Treti įrodinėja, kad svarbiausia kitaip rengti mokytojus. Ketvirti bado pirštu, kad mokytojų per daug, kai jų pradeda trūkti. Švietimo išgelbėjimu pateikiamas mokslo metų ilginimas, o tie, kas turėtų užtikrinti tinkamą sistemos finansavimą, laido banalias frazes esą neverta pilti pinigų į kiaurą maišą, kai patys turėtų ir pasirūpinti to maišo sandarumu. Susidaro įspūdis, kad jiems kiauro maišo skylės ne tik netrukdo, bet netgi naudingos.

O vis dėlto ir aršiausi kritikai baigia tuo pačiu, kad esminis ir svarbiausias kokybiškos švietimo sistemos veikimo garantas yra geras mokytojas“, - tokia įžanga lapkričio 18 d. įvykusį eilinį VII Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos (LŠDPS) suvažiavimą pradėjo LŠDPS pirmininkas Andrius Navickas.

Skaityti daugiau...
 
Pedagogai jungiasi prie medikų – kelti algas reikalauja nuo sausio
Pirmadienis, 20 Lapkritis 2017 08:28

altLapkričio 18 d. įvykusio Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos (LŠDPS) suvažiavimo delegatai nesuteikė organizacijos pirmininkui Andriui Navickui įgaliojimų pasirašyti Lietuvos švietimo ir mokslo šakos kolektyvinę sutartį. Sprendimas priimtas vienbalsiai. Virš šimto iš visos Lietuvos suvažiavusių profesinės sąjungos atstovų taip pat suformulavo reikalavimus, į kuriuos turi būti atsižvelgta šakos kolektyvinėje sutartyje.

Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga nuo sausio 1 d. reikalauja 20 proc. kelti mokytojų (įskaitant ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo, profesinio mokymo ir neformalaus ugdymo pedagogų, pagalbos mokiniui specialistų ir nepedagoginių specialistų, dirbančių ugdymo įstaigose) algas, o nuo kitų metų rugsėjo 1 d. sumažinti vaikų skaičių darželių grupėse ir mokyklų klasėse.

Skaityti daugiau...
 
Medikai ir mokytojai planuoja dirbti kartu
Ketvirtadienis, 16 Lapkritis 2017 09:49

altLapkričio 15 d. Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos (LŠDPS) pirmininkas Andrius Navickas dalyvavo steigiamajame Lietuvos medikų sąjūdžio susirinkime. Jis pasveikino asociaciją įsteigusius medikus, palinkėjo būti principingais ir pažadėjo švietimo bendruomenės paramą.

Kalbėdamas išrinktai Medikų sąjūdžio tarybai LŠDPS pirmininkas pasidžiaugė medikų aktyvumu, bendruomenės telkimu, nes naujoje organizacijoje bus atstovaujama visų grandžių medikams, be to, galimybę būti asociacijos nariais turės ir profesinės sąjungos.

Skaityti daugiau...
 
<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Kitas > Pabaiga >>

Artimiausi renginiai

Spalis 2018
P A T K P Š S
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4
Nėra renginių

Aktualijos

2018 m. gegužės 18 d. įspėjamasis streikas
2018.05.11
article thumbnail

LŠDPS Vyriausybei ir Švietimo ir mokslo ministerijai įteikti reikalavimai Streikuojančių mokyklų sąrašas Atmintinė streikuojantiesiems ir streiką palaikantiesiems Kod [ ... ]


V. Targamadzė. Švietimo spirgai ir spirgučiai
2017.11.13
article thumbnail

Prof. habil. dr. Vilija Targamadzė, kuri šiuo metu vadovauja ir Lietuvos švietimo tarybai, kritikuoja tiek universitetinio tinklo pertvarką, tiek neseniai pasirašytą Lietuvos & [ ... ]


Vidutinis Estijos mokytojų atlyginimas kils iki 1380 eurų
2017.11.09
article thumbnail

2018 m. augs Estijos ikimokyklinių įstaigų pedagogų ir mokytojų atlyginimai. Bendrojo ugdymo mokytojų vidutinė mėnesinė alga padidės iki mažiausiai 1380 eurų per mėnesį, - lapkričio 8 d [ ... ]


A. Navickas: Norime, kad situacija keistųsi ir mokslo kokybė gerėtų
2017.10.11
article thumbnail

"Bene dažniausiai šalyje protestuojantys pedagogai valdžiai kelia naujus reikalavimus. Siekiama keisti mokytojo darbo užmokesčio sistemą, mažinti vaikų skaičių klasėse, naikinti vadin [ ... ]


Daugiau straipsnių...