Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga

Teisininkas

Mes Feisbuke

Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga
Mutavęs koronavirusas ŠMSM
Antradienis, 10 Kovas 2020 11:39

altKol visa Lietuva, o tiksliau visas pasaulis, sprendžia problemą, kaip išlipti sausiems iš balos dėl koronaviruso, ŠMSM turi ne ką mažesnį galvos skausmą – ką daryti su jų iniciatyva prasidėjusiomis kolektyvinėmis derybomis.

Skaityti daugiau...
 
LŠDPS prašo ŠMSM nevilkinti prasidėjusių kolektyvinių derybų ir ragina kitas švietimo PS bendradarbiauti
Pirmadienis, 09 Kovas 2020 12:16

altAndrius Navickas, Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos (LŠDPS) pirmininkas, siekdamas aiškumo, kreipėsi į Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministrą Algirdą Monkevičių dėl viešoje erdvėje pasirodžiusios informacijos apie tai, kad iš šiuo metu vykstančių kolektyvinių derybų tarp ŠMSM ir kitų švietimui atstovaujančių organizacijų traukiasi Lietuvos švietimo ir mokslo profesinė sąjunga (LŠMPS). Taip pat esama prieštaringos informacijos dėl kitų profesinių sąjungų tolesnio dalyvavimo šiose derybose.

Skaityti daugiau...
 
Profesinio centro mokytojai prabilo apie šokiruojantį vadovo elgesį: „ant kilimėlio“ kvietė po vieną
Penktadienis, 06 Kovas 2020 20:22

altVienuolika vieno sostinės profesinio mokymo centro mokytojų neapsikentę neteisybės kreipėsi teisinės pagalbos į Darbo ginčų komisiją, Švietimo, mokslo ir sporto ministeriją (ŠMSM). Paaiškėjo, jog darbuotojų skundai pagrįsti, o įstaigos vadovo elgesys prilygintas spaudimui.

Skaityti daugiau...
 
LŠDPS reikalavimai Šakos kolektyvinei sutarčiai
Trečiadienis, 04 Kovas 2020 08:31

Praėjusią savaitę sušauktas neeilinis LŠDPS prezidiumo posėdis dėl ŠMSM blokuojamos informacijos derybose su profesinėmis sąjungomis dėl bendros švietimo kolektyvinės sutarties rengimo. Suabejojus dėl tolimesnio derybų proceso skaidrumo buvo nuspręsta atlikti LŠDPS narių visuotinę apklausą ir išsiaiškinti švietimo darbuotojų požiūrį į derybų dėl šakos kolektyvinės sutarties tikslus bei jų viešumą ir demokratiškumą. Taip pat LŠDPS kartu su ekonomistu Justu Mundeikiu parengė ir derybų partneriams pristatė keliamus reikalavimus naujai kolektyviniai sutarčiai, kurioje ne tik atliepia švietimo sektoriaus darbuotojų darbo sąlygų gerinimą, bet kartu siekia spręsti ir viso švietimo sektoriaus struktūrines problemas.

Skaityti daugiau...
 
LŠDPS visuotinė mokytojų apklausa
Pirmadienis, 02 Kovas 2020 09:02

alt

Pirmajame ŠMSM vykusiame susitikime su visomis profesinėmis sąjungomis dėl bendros švietimo kolektyvinės sutarties rengimo buvo aršiai pasipriešinta LŠDPS pirmininko A. Navicko pasiūlymui viešinti derybas jas tiesiogiai filmuojant. Todėl ketvirtadienį LŠDPS būstinėje sušauktas neeilinis prezidiumo posėdis, kurio metu buvo aptarta tolimesnė derybų dėl kolektyvinės sutarties eiga, taip pat detalizuoti reikalavimai kolektyvinei sutarčiai. Suabejojus dėl tolimesnio derybų proceso skaidrumo nuspręsta atlikti LŠDPS visuotinę mokytojų apklausą ir išsiaiškinti švietimo darbuotojų požiūrį į derybų dėl šakos kolektyvinės sutarties tikslus bei derybų proceso skaidrumą, viešumą ir demokratiškumą.

Skaityti daugiau...
 
Profesinio mokymo centro „Žirmūnai“ mokytojai masiškai kreipiasi į Darbo ginčų komisiją ir laimi
Pirmadienis, 02 Kovas 2020 08:57

alt

Precedento  neturintis atvejis Lietuvoje – vienuolika Profesinio mokymo centro „Žirmūnai“ mokytojų kreipėsi į Lietuvos Respublikos Valstybinės darbo inspekcijos prie Socialinės apsaugos ministerijos Vilniaus Darbo ginčų komisiją dėl pažeistų darbuotojų teisių.

Skaityti daugiau...
 
<< Pradžia < Ankstesnis 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Kitas > Pabaiga >>

Artimiausi renginiai

Liepa 2020
P A T K P Š S
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
Nėra renginių

Aktualijos

R. RAMANAUSKO INTERVIU APIE ŠVIETIMĄ IR JO YDAS
2020.06.22
article thumbnail

,,Ugdymas turi orientuotis į tai, ko reikės valstybei po 20-30 metų. Jei valstybė neturi raidos vizijos, švietimas neturi aiškios krypties. Švietimo ir kultūros ministerijo [ ... ]


MOKSLŲ METŲ IŠSKIRTINUMAS – NUOTOLINIS MOKYMAS IR JO IŠŠŪKIAI
2020.06.21
article thumbnail

                      Eglė Navickienė                                                     Vilma Juzaitienė                           [ ... ]


LŠDPS infomacija
2020.06.10
article thumbnail


ŠVIETIMO IR MOKSLO KOMITETO POSĖDYJE
2020.06.08
article thumbnail

S. VELIČKIENĖ: MES - NE PRIEŠ REORGANIZACIJĄ, BET NE BULDOZERIO PRINCIPU Birželio 3 d. vyko specialus Švietimo ir mokslo komiteto posėdis aktualių klausimų dėl ugdymo įstaig [ ... ]


Daugiau straipsnių...